Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Ta sama osoba - dyrektor p-la samorz. i prowadząca p-le niepubl.
strony: [ 1 ]
Tatiana04-07-2005 20:39:06   [#01]
Co sądzicie o tym, że osoba prowadząca przedszkole niepubliczne /gmina była zainteresowana prywatyzacją tego p-la/, zgłasza się do konkursu na p-le samorządowe. Chce nadal prowadzić p-le prywatne i być dyrektorem innego p-la samorządowego. Czy tak można? Jeśli znacie podstawę prawną, to proszę ją zacytować, bo wydaje mi się, że gmina jest zainteresowana takim rozwiązaniem, a ja uważam, że niech się decyduje, albo-albo.
DYREK04-07-2005 22:27:22   [#02]

Ustawa o samorządzie (Ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym tekst ujednolicony - stan na dzień 17 listopada 2003):

5. Zastępca wójta, sekretarz gminy, skarbnik gminy, kierownik jednostki organizacyjnej gminy, osoba zarządzająca i członek organu zarządzającego gminną osobą prawną oraz osoba wydająca decyzje administracyjne w imieniu wójta składają pierwsze oświadczenie majątkowe w terminie 30 dni od dnia powołania na stanowisko lub od dnia zatrudnienia. Do pierwszego oświadczenia majątkowego zastępca wójta, sekretarz gminy, skarbnik gminy, kierownik jednostki organizacyjnej gminy, osoba zarządzająca i członek organu zarządzającego gminną osobą prawną oraz osoba wydająca decyzje administracyjne w imieniu wójta są obowiązani dołączyć informację o sposobie i terminie zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej, jeżeli prowadzili ją przed dniem powołania lub zatrudnienia. Kolejne oświadczenia majątkowe są składane przez nich co roku do dnia 30 kwietnia, według stanu na dzień 31 grudnia roku poprzedniego, oraz w dniu odwołania ze stanowiska lub rozwiązania umowy o pracę.

rzewa05-07-2005 17:04:12   [#03]

baa...

Tylko czy prowadzenie przedszkola jest działalnością gospodarczą w rozumieniu ustawy?
maeljas05-07-2005 17:28:45   [#04]

UOSO: Art. 83a. 1. Prowadzenie szkoły lub placówki oraz zespołu, o którym mowa w art. 90a ust. 1, nie jest działalnością gospodarczą

ale - ważne jest też jaką formę prawną ma ten"organ prowadzący " - czyli gdzie jest zarejestrowany

moja - znajoma zarejestrowała działalność gospodarczą w UM - i prowadzi szkołę

prowadzi dwie księgowości - osobną dla szkoły ( która nie jest "działalnością gospodarczą)  - oraz dla siebie jako osoby prowadzącej działalność gospodarczą

Urząd Skarbowy tak "kazał"

Leszek05-07-2005 19:53:30   [#05]

miałem się nie odzywać, ale napiszę... dobrze Tatiana , że znowu na forum piszesz...

pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]