Forum OSKKO - wątek

TEMAT: niepełny etat katechetki
strony: [ 1 ]
zabuniatko04-07-2005 20:34:33   [#01]
Witam serdecznie. Piszę po raz pierwszy, choć czytam od wieków ;)
Mam problem i nie wiem co zrobić, o ile w ogóle coś da się zrobić.
Pracuję od 4 lat jako katechetka. Od 2 lat z pełnym wykształceniem. W ostatnich dniach uzyskałam st. n-la kontraktowego (w końcuuuu - uff).
W czym problem?
Rok szkolny 2004/2005 pracowałam w dwóch szkołach - jedna 10/18, druga 6/18 a tym samym w dwóch parafiach. W sumie to 16/18, czyli nie ma etatu.
W tym roku zapowiada się ta sama sytuacja. Nie wynika to z tego, ze brak godzin religii - bo ucza tu jeszcze 2 katechetki, A) 18/18, B) 20/18 i Ks proboszcz 16/18. A wiec, gdyby pójśc po sprawiedliwości - te 2 godziny powinnam mieć. Niestety, do Proboszcza nie docierają ni prośby, ni groźby ;-( Kuria i Wydział Katechetyczny - nie reagują, choć wiedzą, bo - cytuję: "oni proboszcza zmusić nie mogą". Dyrekcja szkoły: "dajemy Ci tyle godzin, co Proboszcz każe". Co w tej sytuacji mogę jeszcze zrobić? Jakie sa konsekwencje tego, że od 2 lat nie mam etatu? Beata
Gaba04-07-2005 20:40:30   [#02]

przykro mi - bo tez nie lubię sie sprzeciwiać, ale sama dałabym Ci jako dyrektor te godziny, skoro Proboszcz nie wziął - nie dałabym nadgodzin, a dałabym drugiemu katechecie - jakos tak, bo szkoda tych ułamkowych etatów, jakoś tak... potem brak do ZUSu, do merytury, do zycia i w ogóle.

Mogę tylko wypowiedziec wparcie. Trudno czasem z ludźmi.

DYREK04-07-2005 20:45:41   [#03]

Zobacz jakie są procedury  w Waszej Diecezji. Chyba trzeba porozmawiać z Wydziałem Katechetycznym.

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=10973#FBK

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]