Forum OSKKO - wątek

TEMAT: rozwiązanie na mocy porozumienia stron - przeniesienie
strony: [ 1 ]
Monika Koch04-07-2005 13:14:54   [#01]
Jaka jest różnica pomiędzy przeniesieniem na mocy porozumienia stron a rozwiązaniem umowy na mocy porozumienia stron? Czy przeniesienie między zakładami jeszcze jest  stosowane?
Jak to się ma u nauczycieli? Jeśli rozwiązuje umowe na mocy porozumienia stron to musi to zrobic z trzy miesięcznym wyprzedzeniem, czyli na wniosku musi widnieć data 31.05.2005?
Alicja B04-07-2005 14:01:52   [#02]

Porozumienie stron

Umowę o pracę za porozumieniem stron można rozwiązać w każdym czasie. Nie ma tu określonych obowiązujących terminów. Jest to porozumienie między pracodawcą a pracownikiem. To oni umawiają się, kiedy nastąpi rozwiązanie umowy (może być nawet z dnia na dzień). Nie istnieje już pojęcie porozumienia między zakładami pracy.

Zasada rozwiązywania umów przez porozumienie stron dotyczy też nauczycieli zatrudnionych na podstawie mianowania lub umowy na czas nieokreślony - art. 23 ust. 4 pkt 1 i art. 27 ust. 3 Karty Nauczyciela.

Przeniesienie dotyczy tylko nauczycieli zatrudnionych na podstawie mianowania. Przeniesienia nauczyciela dokonuje się na jego prośbę lub z urzedu, ale za zgodą nauczyciela. Przeniesienia dokonuje dyrektor szkoły - tej, do której nauczyciel ma być przeniesiony, po zasięgnięciu opinii organu prowadzacego tę szkołę oraz za zgodą dyrektora szkoły, w której nauczyciel jest obecnie zatrudniony.Przeniesienia nauczyciela dotyczą: art. 18, 19 i 21 KN.

rzewa04-07-2005 14:17:37   [#03]

wszystko się zgadza, tylko...

W przypadku przeniesienia nauczyciela z art 19 KN nie jest wymagana jego zgoda oraz przeniesienia tego dokonuje organ prowadzący oraz n-l korzysta wówczas z pewnych przywilejów:

Art. 19. ust. 1. W razie konieczności zapewnienia szkole obsady na stanowisku nauczyciela z wymaganymi kwalifikacjami odpowiadającymi potrzebom programowym szkoły, organ prowadzący szkołę może przenieść nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania do tej szkoły - bez zgody nauczyciela, jednak na okres nie dłuższy niż 3 lata, z prawem powrotu na uprzednio zajmowane stanowisko.

ust. 2. W wypadku określonym w ust. 1, a dotyczącym pracy w innej szkole w innej miejscowości, nauczycielowi przysługuje:

1) czterodniowy tydzień pracy;
2) dodatek za uciążliwość pracy w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego;
3) zakwaterowanie w miejscu czasowego zatrudnienia.

Ponieważ OP musi zapewnić prawo powrotu na poprzednie stanowisko po 3 latach -> nie można tego przeniesienia zastosować w przypadku całkowitej lub częściowej likwidacji szkoły macierzystej.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]