Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Halo, halo szkoły z oddziałami integracyjnymi!
strony: [ 1 ]
bojola03-07-2005 19:06:27   [#01]

Czy istnieje u Was stanowisko pedagoga specjalnego ale nie jako nauczyciel wspierający w klasie integracyjnej?

Jaki zakres obowiązków powinien mieć pedagog specjalny?

Koralik03-07-2005 21:06:29   [#02]
 u mnie nie
cynamonowa03-07-2005 21:18:38   [#03]
klasy mam ale stanowiska takiego - nie
Alfred03-07-2005 21:28:33   [#04]

Kształcenie integracyjne rozpoczyna się z nowym rokiem szkolnym w momencie zorganizowania przynajmniej jednego oddziału integracyjnego. Zanim to jednak nastąpi, należy zadbać o stan prawny, który na gruncie szkolnym określa statut szkoły.

W statucie przewidujesz różne niepełnosprawności, a w związku z tym konieczność zatrudnienia odpowiednich specjalistów. Możesz więc przewidzieć, że dzieciom z upośledzeniem umysłowym szkoła zapewnia pedagoga specjalnego. Jeśli organ prowadzący zatwierdzi arkusz - zatrudniasz.

Jednakże zarówno w UoSO jaki i rozporządzeniach podkreśla się przede konieczność organizowania niepełnosprawnym rewalidacji. Mniejszą zatem wagę ma tu problem czy zatrudniać, czy nie pedagoga specjalnego. Ważne jest tu zapewnienie odpowiednich specjalistów do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych.

Oczywiście pedagog specjalny, jeśli otrzymasz taki etat,  może m.in. prowadzić zajęcia rewalidacyjne. Jeśli natomiast nie otrzymasz takiego etatu, to po prostu organizujesz zajęcia rewalidacyjne, które w stosunku do upośledzonych umysłowo, będzie prowadził pedagog specjalny, tj. absolwent pedagogiki specjalnej.

Alfred03-07-2005 21:36:30   [#05]

errata

"...podkreśla się przede wszystkim konieczność..."
bojola03-07-2005 22:15:08   [#06]

Alfred

I tym razem również mogłam na Ciebie liczyć. Dziękuję za informacje.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]