Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zespoły klasowe
strony: [ 1 ]
Gaba03-07-2005 06:53:49   [#01]

nie są najmocniejsza strona pracy naszje szkoły...

szukam koncepcji dobrej pracy...

mam dwa pomysły, jak ustawic pracę zespołów klasowych i postawić na ich pracę... bez obowiązku spotykania się całą radą.

 

jakie macie doświadczenia - chodzi mi tez o szkoły wielkości ok. 20 klas.

Jak zarządzac takimi zespołami.

BożenaB03-07-2005 09:36:00   [#02]

Gaba, ty lepiej w te Gorce ... bo za dużo zaczynasz wymyślać ;-)

Zespołem klasowym kieruje wychowawca.... jak widzi potrzebę zebrania całości, to ogłasza, że zwołuje uczących (z rzadka, jak coś ważnego w klasie). Na codzień, to załatwia, co trzeba, na przerwach lub przed/po lekcjach rozmawiając z n-lem uczącym.

Czasami spotykają się wszyscy wychowawcy + pedagog + dyrektor/wice.

Nie jest łatwo ze spotkaniami zespołów; taki nasz sztuk - mistrz to w 18 zespołach jest. Musiałby w 18 zebraniach uczestniczyć, żeby zaliczyć jedną turę spotkań. 

Więc lepiej najpierw policz czas ... Weź pod uwagę, że każdy n-l powinien mieć godzinę dziennie na ochłonięcie po dniu lekcji i refleksję. Spokoju potrzeba trochę, a nie gonić cały czas; musi mieć możliwość pomyśleć, czy w dobrym kierunku biegnie z uczniami.... papierów i spotkań ci u nas już za dużo ....

A czasem nad jednym uczniem parę godzin trzeba się pozastanawiać i ... jak go "ugryźć" ;-) Lekcję tworzyć przez kilka ładnych godzin i potem cieszyć się, że wyszła :-)

Jak czasu za mało, to tylko na procedurach i rzemieślniczej sprawności nauczyciel może bazować... to frustrację i wypalenie daje ...

Magosia03-07-2005 21:57:41   [#03]

Święte słowa...

papierów i spotkań ci u nas już za dużo ....

Pozdrawiam :-)

AnJa04-07-2005 00:07:05   [#04]
u na może

a u gaby?
BożenaB04-07-2005 00:48:36   [#05]

No, przyznaję, nie wiem, jak u gaby :-))

To niech wraca z Gorców :-)))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]