Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Awans na dyplomowanego
strony: [ 1 ]
Iva29-06-2005 20:35:49   [#01]
Jak napisać ocenę dorobku zawodowego jeśli plan rozwoju jest wprawdzie realizowany, ale jakość działań nie jest na odpowiednim poziomie. Np. "współpracując" z opieką społeczną ogranicza się do sporządzenia listy osób wytypowanych do dożywiania. Coś tam robił, ale nie za wiele.
rzewa29-06-2005 20:38:06   [#02]

tak włąsnie napisać

coś tam robił, ale na min - ocena negatywna...

Niech jeszcze popracuje, może pójdzie po rozum do głowy?... :-)

cynamonowa29-06-2005 20:50:16   [#03]

trudna decyzja

 W tym roku pierwszy raz wystawiliśmy3 oceny negatywne dla przyszłych dyplomowanych.
Iva05-07-2005 21:11:19   [#04]
Brakuje mi w wymaganiach niezbędnych czegoś o postawie moralnej. Bardzo często zdarza się w sprawozdaniach przypisywanie sobie cudzej pracy i operowanie ogólnikami, tak by ktoś nie mógł się przyczepić. Ze sprawozdania niedawno dowiedziałam się jakiego to wspaniałego mam nauczyciela, a pracuję w małej szkole (11 nauczyciel) i wszyscy wiedzą co inni robią. Jak można postąpić z taką osobą aby nie psuć atmosfery pracy, a jednocześnie skłonić do autoreleksji.
Gaba05-07-2005 22:46:52   [#05]
nic nie zrobisz - będzie mobbing, zemsta, napad, nielubienie, itp. Nic nie rób - grzecznie opisuj to, co czyni.
elada05-07-2005 22:48:41   [#06]
Jeżeli bez problemu potrafi tak o sobie pisać i nie ma żadnych skrupułów to na pewno nie skłonisz go do refleksji.Tak myślę, a właściwie doświadczenie i lata pracy przekonują mnie o tym.Bo albo jest pewien,że jest tak jak pisze, albo uważa, że tak robią wszyscy przy awansie i dyrektor zaliczy właśnie, żeby nie psuć atmosfery.
Jolanta Szuchta05-07-2005 23:57:59   [#07]

Wprawdzie nie na dyplomowanego ale awans

10 czerwca nauczyciel stazysta zlożył mi sprawozdanie za okres stazu.Oceny dokonałam z data 30 czerwca(21 dni).

Wniosek o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego nauczyciel składa w tym roku kalendarzowym?nie musi to byc juz teraz?

Jolanta Szuchta06-07-2005 00:01:52   [#08]

Stosuje się ten przepis?

7. Nauczyciel stażysta i nauczyciel kontraktowy składają wniosek o podjęcie odpowiednio postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego w roku uzyskania pozytywnej oceny dorobku zawodowego za okres stażu.

A zmiana płacy od 1 stycznia?oczywiście jesli przejdzie przez sito komisji?

bogna06-07-2005 00:04:22   [#09]

http://oskko.vulcan.pl/oskko/pytania2okkkko/zestawienie.htm

5

KN art. 9d. ust. 7. Nauczyciel stażysta i nauczyciel kontraktowy składają wniosek o podjęcie odpowiednio postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego w roku uzyskania pozytywnej oceny dorobku zawodowego za okres stażu. Nauczyciel mianowany może złożyć wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego w okresie 3 lat od dnia otrzymania pozytywnej oceny dorobku zawodowego za okres stażu. W przypadku niedotrzymania terminów złożenia wniosków nauczyciele ci obowiązani są do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.

Czy określenie „w roku” – należy rozumieć jako w roku kalendarzowym? Jeśli tak, to nauczyciel, którego staż uległ przedłużeniu z powodów wymienionych w art. 9d. ust.5 i który pozytywną ocenę dorobku zawodowego otrzyma w ostatnim dniu grudnia zostaje pozbawiony możliwości złożenia wniosku.

Nauczyciel stażysta i nauczyciel kontraktowy składają wniosek o podjęcie odpowiednio postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego w tym samym roku kalendarzowym, w którym uzyskali pozytywną ocenę dorobku zawodowego za okres stażu.

[..]

Wystawianie przez dyrektora szkoły oceny dorobku zawodowego nauczyciela w sylwestra wydaje się mało prawdopodobne, ale gdyby taki przypadek wystąpił – winien zostać rozpatrzony indywidualnie, z uwzględnieniem wszystkich okoliczności danej sprawy.

Jolanta Szuchta06-07-2005 00:10:00   [#10]

Ale

ocenę musiałam zrobic w czasie 21 dni.A teraz to nauczyciel decyduje kiedy zloży wniosek?
bogna06-07-2005 00:17:40   [#11]
tak
Jolanta Szuchta06-07-2005 00:21:45   [#12]

Dobrze

ale jesli zlozy teraz w lipcu,to ja moge postępowanie odlozyć do września?

Nie znalazłam przepisu który nakłada na mnie obowiazek postępowania kwalifikacyjnego w jakimś ścisle okreslonym terminie od złożenia wniosku?

Mamy przeciez wszyscy urlopy.I ja i opiekun stazu i przewodniczący zespołu.

Jasiek06-07-2005 22:25:04   [#13]

Myślisz poprawnie, ale...

AD. #12

Może znajdziesz czas... w ostatnim tygodniu sierpnia. N-el /ka będzie wdzięczny/a za możliwość przeszeregowania płacowego od 1 wrzesnia. Warto...

Pozdrawiam :-)

rzewa06-07-2005 22:43:18   [#14]

wyszło mi tu niedawno, że...

z przeszeregowania od września tak czy tak nici - bo wniosek złożony był po 30 czerwca... :-(

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=10954&fs=0&st=10

zgredek06-07-2005 22:47:18   [#15]

a mi wychodzi, że można

nie, żebym się z Rzewą nie zgadzała, ale nie jestem przekonana

-----------

nauczyciel przychdzi do mnie z aktem z datą na przykład sierpniową

skąd mam wiedzieć, że wniosek złożył po lub przed 30 czerwca?

rzewa06-07-2005 22:51:30   [#16]

nie wiem skąd masz wiedzieć :-)

nie ja pisałam KN.

Też uważam, że to idiotyczne... Ale jak nie wiesz to mu dajesz zgodnie z datą na akcie i tyle...

Ale jak sama robisz mu komisję (stażysta) to nie możesz nie wiedzieć... ;-)

Czyli wychodzi na to, że taki stażysta powinien od września szkołę zmienić -> dostanie od września pszeszeregowanie... ;-))

zgredek06-07-2005 22:58:16   [#17]

o, fajne!:-))))))))))))))

w zasadzie mogę nie wiedzieć,

bo wniosek przyjmuję jako dyrektor

postępowanie jako przewodnicząca komisji

stopień awansu jako dyrektor

to i nie jest trudno pomieszać te wszystkie daty;-))))))))))))))))))))))

Ajcila06-07-2005 23:04:28   [#18]

:-)))))))))

Jolu a nie mogłaś Ty tej oceny zrobić biedakowi wcześniej tylkoś do 30 czerwca ja zwlokła. Mógłby złożyć wniosek w czerwcu i przeszeregowanie by dostał. Czasem trzeba ludziom pójść na rękę:-)

Jasiek06-07-2005 23:29:41   [#19]

Podoba mi się...

myślenie zgredka ... nie jestem przekonany (tylko) co do racji rzewy. 

Zapis KN:

" Nauczycielom, którzy złożą wnioski o podjęcie odpowiednio postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego do dnia 31 października danego roku, właściwy organ, o którym mowa w ust.4, wydaje decyzję o nadaniu lub o odmowie nadania stopnia awansu zawodowego w terminie do dnia 31 grudnia danego roku"

nie zabrania wydania decyzji w sierpniu (co do wniosku złożonego w lipcu). Skoro decyzja będzie z datą sierpniową - przeszeregowanie dopiero od 1 stycznia ??? 

Pozdrawiam :-)

rzewa06-07-2005 23:33:13   [#20]

zestaw sobie:

art 39 ust 1a i art 9b ust. 3a -> co wychodzi?

zajrzałes na podany tu wątek? (link w poście #14)

Jasiek06-07-2005 23:37:08   [#21]

Nie zajrzałem na podany wątek

... a co wychodzi z tego zestawienia? Mam wątpliwość :-)
rzewa06-07-2005 23:41:43   [#22]

jasiek

jak wniosek złożony został po 30 czerwca a przed 31 października, to podpada pod tryb określony w art 9b ust 3a, zatem należy zastosować termin przeszeregowania określony w art 39 ust 1a -> przeszeregowanie dopiero od 1 stycznia...
Jasiek06-07-2005 23:47:25   [#23]

rzewa

hmm...dziękuję :-)

(myślenie zgredka tak mi się podoba )

Jolanta Szuchta07-07-2005 08:08:15   [#24]

I tak

dostanie przeszeregowanie bo mam z nią umowę do 31 sierpnia czyli od 1 września muszę podpisac nową.

Cały czas jednak czekam na odpowiedż ile czasu od  złożenia wniosku mam na podjęcie postępowania.Wiadomo że muszę to zrobić do 31 sierpnia,bo wtedy kończy się jej u mnie stosunek pracy,który zostanie ponownie nawiązany od 1 września-jak pisałam wyzej.

Maryna07-07-2005 08:26:17   [#25]
Skoro wiesz, ze będzie zatrudniona od 1 wrzesnia, to czasu masz wyjatkowo duzo, bo az do konca roku kalendarzowego. Owa nauczycielka nalezy do grupy "po 30 czerwca, a przed 31 października", a więc posiedzenie komisji musisz zwołać w takim czasie, by zdążyć z przeszeregowaniem na 1 stycznia. Kłopot byłby dla nauczycielki, gdyby nie miała pracy od 1 września.
rzewa07-07-2005 08:48:39   [#26]

Jolu,

zrób tak by wydać jej akt do 14 września -> będzie wtedy mogła za 2 lata rozpocząć staż na mianowanego.

Gdy ten akt dostanie póżniej, z powodu kilku dni, będzie musiała rok jeszcze czekać ze stażem.

A przeszeregowanie od stycznia.

Leszek07-07-2005 19:40:01   [#27]

Do Bożeny (#15) - będziesz wiedzieć kiedy złożył wniosek:

pozdrawiam

AKT NADANIA

STOPNIA AWANSU ZAWODOWEGO NAUCZYCIELA

Na podstawie art. 9b ust. 4 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2003 r. Nr 118, poz. 1112, Nr 137, poz. 1304, Nr 203, poz. 1966, Nr 213, poz. 2081 i Nr 228, poz. 2258 oraz z 2004 r. Nr 96, poz. 959 i Nr 179, poz. 1845)
po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego na wniosek złożony w dniu ................................................ i uzyskaniu zaświadczenia nr ......... z dnia ................. o akceptacji Komisji Kwalifikacyjnej powołanej przez .......... ............................................................... (nazwa organu, który powołał komisję) nadaję Panu/Pani .............................................. (imię i nazwisko) urodzonemu(ej) ................................................ (data i miejsce urodzenia) stopień nauczyciela1) ....................................... . Posiada Pan/Pani wykształcenie2) .............................. ............................................................. .
Od niniejszej decyzji przysługuje Panu/Pani odwołanie do3)..... ............................................................... w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji.
Nr .............
(pieczęć urzędowa)4)
.......................... (pieczęć i podpis organu nadającego stopień awansu zawodowego nauczyciela)
.................... ........................ (miejscowość) (data)
Uzasadnienie aktu nadania stopnia awansu zawodowego w załączeniu.
________ 1) Wpisać stopień awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego albo dyplomowanego. 2) Wpisać poziom wykształcenia oraz informację o posiadanym przygotowaniu pedagogicznym. 3) Wpisać organ odwoławczy zgodnie z art. 9b ust. 7 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela. 4) Nie dotyczy organu, który nie posiada prawa do używania pieczęci urzędowej.
zgredek07-07-2005 20:45:31   [#28]

:-)

zgredek07-07-2005 20:55:08   [#29]

jestem przekonana

znaczy w dalszym ciągu zgadzam się z Rzewą, ale teraz z pełnym przekonaniem

(ale moje myślenie i tak mi się podoba;-) )

Jasiek07-07-2005 22:48:39   [#30]

Podoba się, a jakże

... :-))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]