Forum OSKKO - wątek

TEMAT: eksperci w komisji kwalifikacyjnej dla stażysty?
strony: [ 1 ]
hania15-06-2005 21:19:44   [#01]
nie jestem dyrektorem, więc nie wnikałam wcześniej
dziś zadano mi pytanie i nieco zaskoczono
otóż
KN mówi:
Art. 9b.
 1. Warunkiem nadania nauczycielowi kolejnego stopnia awansu zawodowego jest posiadanie kwalifikacji, o których mowa w art. 9 ust. 1 pkt 1 spełnianie wymagań kwalifikacyjnych, o których mowa w art. 9 ust. 1 pkt 1 oraz ust. 2 i 3, odbycie stażu, z zastrzeżeniem art. 9e ust. 1-3, zakończonego pozytywną oceną dorobku zawodowego nauczyciela, o której mowa w art. 9c ust. 6, oraz:
 1) w przypadku nauczyciela stażysty - uzyskanie akceptacji komisji kwalifikacyjnej po przeprowadzonej rozmowie,


a rozporządzenie o awansie z 1 grudnia:
§ 10.
Organ powołujący komisję kwalifikacyjną lub komisję egzaminacyjną dla nauczyciela ubiegającego się o stopień awansu zawodowego, ustalając skład komisji, zapewnia w niej udział ekspertów o specjalności zawodowej odpowiadającej typowi i rodzajowi szkoły, w której nauczyciel jest zatrudniony, oraz specjalności zawodowej nauczyciela
§ 11.

1. Dyrektor szkoły lub właściwy organ nadający stopień awansu zawodowego przeprowadza analizę formalną wniosku o podjęcie odpowiednio postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego i dokumentacji, o której mowa w § 9.
§ 12.

1. Komisja kwalifikacyjna przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną, podczas której nauczyciel stażysta ubiegający się o awans na stopień nauczyciela kontraktowego:
1) przedstawia sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego;
2) odpowiada na pytania członków komisji dotyczące wymagań określonych w § 6 ust. 2.


czy to znaczy, że w komisji kwalifikacyjnej dla nauczyciela stażysty ubiegającego się o stopień kontraktowego powinni się znależć eksperci (liczba mnoga w rozp)? ilu?
zaprasza ich dyrektor szkoły?
kto i z jakich funduszy im płaci? jak ustala stawkę? (pytania od dyrektora)

odpiszcie proszę - ta sprawa tu nie padła jeszcze (chyba) a już czerwiec
do tej pory tak nie było? czy u nas w szkole nie spełniano tego punktu?... Czy dyrektor - to może nie organ?
sprawdziłam w poprzedniej wersji rozporządzenia  - punkt był...
sprawdzam jeszcze KN: (jeśli dobrze sprawdzam:-))
jest punkt i paragraf:
Art. 9g.
 1. Komisję kwalifikacyjną dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień nauczyciela kontraktowego powołuje dyrektor szkoły. W skład komisji wchodzą:
 1) dyrektor (wicedyrektor), jako jej przewodniczący,
 2) przewodniczący zespołu przedmiotowego (wychowawczego), a jeżeli zespół taki nie został w tej szkole powołany - nauczyciel mianowany lub dyplomowany zatrudniony w szkole, a w przypadku przedszkola, szkoły lub placówki, o których mowa w art. 1 ust. 2 pkt 2, w których nie są zatrudnieni nauczyciele mianowani lub dyplomowani - nauczyciel kontraktowy,
 3) opiekun stażu.

znaczy to że słowo "organ" to jedno, a Dyrektor - to już nie "organ powołujący komisję kwalifikacyjną?

chyba sama sobie próbuję odpowiedzieć:-))
ale utwierdźcie mnie, jak jest.. bo mi mój dyr zamącił w głowie:-)))))
DYREK15-06-2005 21:27:54   [#02]

 

Dla stażysty tylko to co jest w KN:

Art. 9g.
 1. Komisję kwalifikacyjną dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień nauczyciela kontraktowego powołuje dyrektor szkoły. W skład komisji wchodzą:
 1) dyrektor (wicedyrektor), jako jej przewodniczący,
 2) przewodniczący zespołu przedmiotowego (wychowawczego), a jeżeli zespół taki nie został w tej szkole powołany - nauczyciel mianowany lub dyplomowany zatrudniony w szkole, a w przypadku przedszkola, szkoły lub placówki, o których mowa w art. 1 ust. 2 pkt 2, w których nie są zatrudnieni nauczyciele mianowani lub dyplomowani - nauczyciel kontraktowy,
 3) opiekun stażu.

KN to ustawa i jest nad rozporządzeniem. Rozporządzenie nie może regulować tego co jest uregulowane przez ustawy. Nie ma ekspertów u stażysty.

hania15-06-2005 22:06:19   [#03]

no dzięki

Utwierdzasz mnie w tym do czego dochodziłam w trakcie pisania postu:-))))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]