Forum OSKKO - wątek

TEMAT: PILNE! Jeszcze... stara matura
strony: [ 1 ]
Lecomte15-06-2005 15:44:00   [#01]
Proszę o pomoc!  W  jakim przypadku mówimy  o skreśleniu  absolwenta  z listy  zdających?  Deklarował  a nie przystąpił?  Chyba  nie.  Przystapił  a  np ściągał?  Jeśli tak,  co  wtedy  uważać  za  unieważnienie  egzaminu?
bogna15-06-2005 16:23:51   [#02]
 § 15. 4. Zdający, który podczas części pisemnej egzaminu dojrzałości korzysta z niedozwolonych form pomocy lub zakłóca prawidłowy przebieg egzaminu, podlega skreśleniu z listy zdających egzamin z tego przedmiotu przez przewodniczącego komisji. Przepis § 33 ust. 1 stosuje się odpowiednio.

§ 33. 1. Absolwent, który:

1) przerwał egzamin dojrzałości,

2) nie zdał egzaminu dojrzałości z określonego przedmiotu lub przedmiotów w części pisemnej lub części ustnej,

może przystąpić do części pisemnej lub części ustnej egzaminu dojrzałości z niezdanego przedmiotu lub przedmiotów w kolejnych sesjach egzaminacyjnych, w ciągu 2 lat, przed komisją powołaną w tej samej szkole lub przed komisją powołaną przy kuratorze oświaty.

Lecomte15-06-2005 16:34:16   [#03]

Ok :)

  To jest jasne. Ale... czy  skreślenie z listy jest  równoznaczne z unieważnieniem  egzaminu?  Dla mnie tak!    Jeśli tak,  po  co  Kuratorium  każe  mi  wypełniać  dwie  rubryki: jedna:  ilość  osób, którym unieważniono  egzamin  a druga: ilość  osób skreślonych z listy zdających  :)
AnJa15-06-2005 16:35:22   [#04]
Może im się źle skopiowały kolumny przy tworzeniu tabeli?
Lecomte15-06-2005 16:48:21   [#05]

:)

AnJu  pocieszające  to  co piszesz  :)   ale  raczej na to  nie wygląda  :)

Lp.

problem

liczba

przedmiot

powód

1.

unieważnienie egzaminu

 

 

 

2.

skreślenie absolwenta
z listy zdających

 

 

 

3.

inne szczególne sytuacje

 

 

 

Lecomte15-06-2005 16:54:46   [#06]

:)

Jeśli dziewczyna  zdała  egzaminy pisemne, nie zdała jednego ustnego a na drugi nie zgłosiła  się  to znaczy, że  skreślam ją z listy zdajacych?  Czy też  unieważaniam  jej egzamin?  Unieważnienie  chyba nie,  bo przecież  pisemne  ma  ważne....
zgredek15-06-2005 17:09:55   [#07]

skreślenia stosuj i wpisz w rubrykę skreśleni

unieważnienie to wtedy, gdy wystawisz ocenę, a później unieważnisz - uniewazniając egzamin w ten sposób

jeszcze możesz unieważnić egzamin, gdy cóś tam niezgodnie z procedurą było, ale wtedy należałoby go powtórzyć - znaczy ocen nie ma, ale egzamin unieważniony - piszą jeszcze raz

zgredek15-06-2005 17:11:07   [#08]

unieważnienie - czyli odważnienie - znaczy ważne było a nie jest;-)

zgredek15-06-2005 17:12:45   [#09]

a tak jeszcze - o unieważnianiu to ja nie doczytałam w załączniku dotyczącym starej matury, alem chora, więc mogłam cóś przegapić

natomiast o skreślaniu to aż za dużo jest - co wykazała bogna;-)

Lecomte15-06-2005 17:16:53   [#10]

Zgredku

dzięki  :)  chyba  już wiem  :)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]