Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Klasyfikacja końcowa
strony: [ 1 ]
Liwa15-06-2005 15:08:00   [#01]

Czy uczennica, która w kl.IV i V miała oceny  roczne z WF, a w kl. VI, od stycznia jest zwolniona z zajęć, w klasyfikacji końcowej powinna otrzymać ocenę?

rzewa15-06-2005 15:35:42   [#02]

i to jest pyatnie za 100 punktów!

poszukaj wśród wątków - było tu już parę dyskusji na ten temat...

wyszukiwarka

mika15-06-2005 19:54:23   [#03]
Moim zdaniem nie powinna dostać oceny ponieważ realizacja zajeć skończy się dopiero 24.06, zatem nie zrealizowała. Nie masz podstawy do wystawienia oceny semestralnej a ta własnie ocena składa się na klasyfikację końcową.

Rozp. o ocenianiu itd.
§ 20.

1. Uczeń kończy szkołę podstawową, gimnazjum, szkołę ponadgimnazjalną lub dotychczasową szkołę ponadpodstawową:

1) jeżeli w wyniku klasyfikacji końcowej, na którą składają się roczne (semestralne) oceny klasyfikacyjne z obowiązkowych zajęć edukacyjnych uzyskane w klasie programowo najwyższej (semestrze programowo najwyższym) oraz roczne (semestralne) oceny klasyfikacyjne z obowiązkowych zajęć edukacyjnych, których realizacja zakończyła się w klasach programowo niższych (semestrach programowo niższych) w szkole danego typu, z uwzględnieniem § 18 ust. 6, uzyskał oceny klasyfikacyjne wyższe od oceny niedostatecznej, z zastrzeżeniem ust. 3 i 4;

2) w przypadku szkoły podstawowej i gimnazjum - jeżeli ponadto przystąpił odpowiednio do sprawdzianu lub egzaminu, o których mowa w § 30, z zastrzeżeniem ust. 3 oraz § 35 i 46 ust. 3.
rzewa15-06-2005 19:55:43   [#04]

wybacz, mika

ale nie rozumiem...
Uśka15-06-2005 20:06:18   [#05]

no właśnie oto pytanie czy powinna otrzymać ocenę?

podciągam wątek

mika15-06-2005 20:09:25   [#06]
Nie mam co wybaczać, może po prostu się mylę. Jednak Liwa pyta, czy jeżeli uczennica była zwolniona z wf od stycznia w klasie szóstej a klasie czwartej i piątej miała roczne oceny z tego przedmiotu to czy w klasyfikacji końcowej powinna otrzymać ocenę. Moim zdaniem nie powinna.
danucha15-06-2005 20:20:38   [#07]

też tak mam

i jestem zdania ,że nie powinna,poniewaz wf to przedmiot którego realizacja nie zakonczyła sie wklasach programowo niższych, ale trwa wklasie 6 czyli programowo najwyzszej.

I tutaj mamy zwolniony w klasie 6

rzewa15-06-2005 21:23:58   [#08]

Proszę oto dyskusja

(i to nie jedna), która tu odbyliśmy w tym temacie: http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=10582&st=0

Oczywiście, że jest bez znaczenia jakie były oceny z wf w klasie 4 i 5. Ale nie jest oczywiste, że w klasie 6 musi miec ona wpisane "zwolniona", gdyż można sobie wobrazić sytuację, że otrzyma roczną ocenę klasyfikacyjna w klasie 6.

Oczywiste jest, że uczeń ma wpisane na świadectwie "zwolniony", jeśli przez cały rok szkolny był zwolniony przez lekarza z zajęć. Ale jeśli nie było to zwolnienie całoroczne wpis taki zaczyna byc problematyczny...

Proponuję by czasem poczytać, to co napisano już na forum w interesującym temacie - po to jest wyszukiwarka, do której umieściłam link w tym wątku.

mika15-06-2005 21:54:58   [#09]
Ewa, zlituj się nad młodym wickiem i nie bądź taka zasadnicza, przecie czytam wszystko. Liwa napisała, że jest zwolniona" a nie, że ma zwolnienie lekarskie, więc uznałam iz zwolniony decyzją dyrektora poza tym od stycznia to chyba i tak winna być decyzja:)
Grzesiek16-06-2005 12:17:13   [#10]

Jestem za tym,

żeby mu "przepisać" ocenę z I semestru i patrzeć na wszystko holistycznie. Na przyszłość jednak wybiegać w przód i np. zagospodarować ucznia  inny sposób, wf to nie tylko praktyczne fikołki i może tu jest rozwiązanie? ;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]