Forum OSKKO - wątek

TEMAT: jak to jest...
strony: [ 1 ]
Gaba15-06-2005 14:27:36   [#01]
czy uczestnicy konkursów przedmiotwych w stopniu laureata i finalisty maja miec tego cela z przedmiotu czy nie, zaćmiło mnie już imamentnie...
GGG15-06-2005 14:44:55   [#02]

Widzisz Gaba ze mam racje....

Zastanow sie o co pytasz ja bym Ci odpowiedziala ale tego nie zrobie bo pracuje wiecej niz 10 lat.....

                                            Grazyna

Gaba15-06-2005 14:50:02   [#03]
...
wladyslaw15-06-2005 14:54:00   [#04]

zobacz par.18 pkt6.rozp.MENiS z dnia 7 wrzesnia 2004r w sprawie warunkow ocenia, klasyfikowania........

TAK

Bas15-06-2005 14:55:36   [#05]

masz rację, nie zaćmienie

Rozp.  ws. oceniania paragraf 18 p.6.
Gaba15-06-2005 15:00:57   [#06]

dziękuję za pomoc, mnie zależało na interpretacji, bo mojemu dziecku niestety nauczycielka wpisała dobry, choć jest laureatką... - potrzebowałam jedynie utwierdzenia.

Dzięki, jesteście niezawodne.

Gaba15-06-2005 15:05:27   [#07]

i dalej jestem zaćmiona... ;-)

mnie zależało na interpretacji pojęcia olimpiady dla gimnazjalistów - co to jest?
AnJa15-06-2005 15:08:47   [#08]
A po co interpretacja, kiedy przypadkiem jasno napisane:


6. Laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim w szkole podstawowej i gimnazjum oraz laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych w gimnazjach, szkołach ponadgimnazjalnych i dotychczasowych szkołach ponadpodstawowych otrzymują z danych zajęć edukacyjnych celującą roczną (semestralną) ocenę klasyfikacyjną. Uczeń, który tytuł laureata konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim bądź laureata lub finalisty olimpiady przedmiotowej uzyskał po ustaleniu albo uzyskaniu rocznej (semestralnej) oceny klasyfikacyjnej z zajęć edukacyjnych, otrzymuje z tych zajęć edukacyjnych celującą końcową ocenę klasyfikacyjną.
Gaba15-06-2005 15:10:28   [#09]
dobra, a znasz ty jakąs olimpiadę, treść rozp. to ja znam... zacmienie mi pozstaje, bo se nie przypominam olimpiady... jakoś nie rozumiem tego zapisu...
AnJa15-06-2005 15:13:48   [#10]
interpretacja zaś potrzebna jest nieco, coby zrozumieć, że finalista konkursu (w przeciwieństwie do finalisty olimpiady) takich uprawnień nie ma.

oczywiście w tym rozporządzeniu nie ma też słowniczka pojęć - nie wiadomo więc o jakie konkursy chodzi (kuartoryjne), nie ma też wprost sportu.
AnJa15-06-2005 15:14:27   [#11]
Są zdaje się jakieś międzynarodowe.
Gaba15-06-2005 15:17:16   [#12]
gimnazjalne? międzynarodowe... ale jakis przykład, naprzykład... czy to się aby jakos napisało na zaś... (mogę taką zorganizować)
AnJa15-06-2005 15:27:40   [#13]
gdzieś była

nie che mi sie szukać, zwłaszcza, że właśnie ustny egzamin zaczynam...
rzewa15-06-2005 15:31:27   [#14]

gaba

ten zapis dotyczy wszystkich uczniów. Ci z sp i gim maja konkursy przedmiotowe o zasięgu wojewódzkim -> patrz rozporządzenie w sprawie konkursów, a uczniowei szkół ponad gimnazjalnych i ponad podstawowych mają olimpiady organizowane przez odpowiednie Towarzystwa.

Wszyscy laureaci (z sp, gim i szk. średnich) mają oceny końcowe celujące. natomiast finaliści to tylko z gim i szk. średnich - nie ptrzysługuje taka obligatoryjna 6 finalistom konkursów przedmiotowych na poziomie sp.

Gaba15-06-2005 17:28:17   [#15]
na pewno?
rzewa15-06-2005 17:39:22   [#16]

na pewno.

Oj, gaba...
Gaba15-06-2005 17:42:05   [#17]
na pewno na pewno? My tez mamy taką interpretację i sie dziś dowiedziałam, że olimpiady są tylko w LO, dlatego finaliści mają cela tylko w LO... - myśmy tak interpretowali razem z naszą p. wizytator.
rzewa15-06-2005 17:58:48   [#18]

gaba,

w żaden sposób nie można tego inaczej przeczytać - przecież masz tam explicite wymienione sp i gimnazja w przypadku konkursów przedmiotowych:

6. Laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim w szkole podstawowej i gimnazjum oraz laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych w gimnazjach, szkołach ponadgimnazjalnych i dotychczasowych szkołach ponadpodstawowych otrzymują z danych zajęć edukacyjnych celującą roczną (semestralną) ocenę klasyfikacyjną. Uczeń, który tytuł laureata konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim bądź laureata lub finalisty olimpiady przedmiotowej uzyskał po ustaleniu albo uzyskaniu rocznej (semestralnej) oceny klasyfikacyjnej z zajęć edukacyjnych, otrzymuje z tych zajęć edukacyjnych celującą końcową ocenę klasyfikacyjną.

Zdanie pierwsze dotyczy sytuacji gdy uczeń stal się laureatem przed klasyfikacja roczną -> dostaje wówczas celujący w tej rocznej klasyfikacji, co jest jednoznaczne (patrz rozporządzenie o ocenianiu) z uzyskaniem cekującej oceny końcowej (o ile jest to uczeń ostatniej klasy danej szkoły).

Zdanie drugie dotyczy przypadku, gdy informacja o uzyskaniu statusu laureata przyszła po dokonaniu klasyfikacji rocznej. Wówczas oceny rocznej nie zmienia się (nie ma takiej możkliwości), ale uczeń musi otrzymać celującą ocenę końcową (nawet wówczas gdy roczna to np. dostateczny) - to również dotyczy to ucznia ostatniej klasy, bo tylko taki uczeń podlega klasyfikacji końcowej.

Zola15-06-2005 18:00:15   [#19]
jak dobrze pamiętam od roku ubiegłego w olimpiadach moga takze startować ( wcześniej też mogli ale nic z tego nie mieli ;-))) i mają uprawnienia takze gimnazlaiści
acha15-06-2005 18:02:01   [#20]
W gimnazjach nie ma olimpiad, tylko  KONKURSY PRZEDMIOTOWE, których waga jest taka, jak olimpiad w szkołach średnich
rzewa15-06-2005 18:02:17   [#21]

owszem, mogą

ale nie są to konkursy zasadniczo dla nich przeznaczone - tu chodzi o ucznia, który normalnie startuje w konkursie właściwym dla jego wieku.
Gaba15-06-2005 18:07:42   [#22]
oczywiście, że mogą gimnazjaliści, myśmy w tamtym roku mieli takiego Maćka Gawrona, który był finalistą z olimpiady z matematyki dla szkół średnich... a był w kl. III i - został jako gimanzjalisto-licealista stypendystą MENiS (ale spuchłam, mówiąc powazniej - bardzo dziecko cięzko pracowało... samo, zadania targali nauczyciele z LO, rodzice nauczyciele... stale, zagrożeni utratą pracy, w domu tzw. bida, matka dzielna, dzieciak ukierunkowany... - fajnie jest podziwiac takie dzieci...)
AnJa15-06-2005 18:12:40   [#23]
Fakt:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU z dnia 29 stycznia 2002 r.w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad.

§ 7. 1. Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych: liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych, techników, uzupełniających liceów ogólnokształcących i techników uzupełniających oraz dla uczniów ponadpodstawowych szkół średnich, ogólnokształcących i zawodowych, dających możliwość uzyskania świadectwa dojrzałości, z każdego przedmiotu ogólnokształcącego lub dziedziny wiedzy mogą być organizowane:
1) olimpiady interdyscyplinarne - obejmujące elementy treści podstaw programowych różnych przedmiotów,
2) olimpiady przedmiotowe - obejmujące i poszerzające treści podstawy programowej jednego przedmiotu przewidzianego w ramowym planie nauczania,
3) olimpiady z przedmiotów dodatkowych - obejmujące wiedzę z przedmiotów, które mogą być nauczane jako przedmioty dodatkowe,
4) olimpiady tematyczne - związane z wybranym przedmiotem lub dziedziną wiedzy.
2. W olimpiadzie mogą również uczestniczyć - za zgodą komitetów okręgowych - laureaci konkursów, rekomendowani przez komisje konkursowe, o których mowa w § 4,* oraz uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, zasadniczych szkół zawodowych i szkół zasadniczych - realizujący indywidualny program lub tok nauki, rekomendowani przez szkołę.

*dotyczy konkursów dla SP, gimnazjów,
Gaba15-06-2005 18:16:42   [#24]
a więc... - jednak, jak chodzi o wyinterpretowywanie cudów...
malmar1515-06-2005 18:24:41   [#25]

uzupełnienie wytłuszczenia rzewy i faktu :) AnJi

6. Laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim w szkole podstawowej i gimnazjum oraz laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych w gimnazjach, szkołach ponadgimnazjalnych i dotychczasowych szkołach ponadpodstawowych otrzymują z danych zajęć edukacyjnych celującą roczną (semestralną) ocenę klasyfikacyjną.

Pozdrawiam

acha15-06-2005 18:27:35   [#26]
A może, ci co to pisali, nie wiedzieli, że w gimnazjach nie ma olimpiad?
acha15-06-2005 18:28:39   [#27]

żartowałam ;P

chociaż nic mnie nie zdziwi

Gaba15-06-2005 18:30:40   [#28]
no, dobra, a finalista konkursu przedmitowego dla gimnazjum...
Adaa15-06-2005 18:37:57   [#29]

w gimanazjach i sp nie ma olimpiad, ale to nie znaczy,że uczniowie tych szkoł nie moga brac udzialu w olimpiadzie.

Wszystko zalezy od regulaminu, ustalonego przez komitet głowny( czy jak to zwal) organizatora olimpiady.

O prosze...kawalek takiego regulaminu :

Olimpiada Informatyczna jest olimpiadą przedmiotową powołaną przez Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, Olimpiada działa zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 roku w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzenia konkursów, turniejów i olimpiad (Dz. U.02.13.125). Organizatorem Olimpiady Informatycznej jest Uniwersytet Wrocławski. W organizacji Olimpiady Uniwersytet Wrocławski współdziała ze środowiskami akademickimi, zawodowymi i oświatowymi działającymi w sprawach edukacji informatycznej.

§ 3. Organizacja Olimpiady

3. W Olimpiadzie mogą brać indywidualnie udział uczniowie wszystkich typów szkół ponadgimnazjalnych i szkół średnich dla młodzieży, dających możliwość uzyskania matury.

4. W Olimpiadzie mogą również uczestniczyć - za zgodą Komitetu Głównego - uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, zasadniczych szkół zawodowych i szkół zasadniczych.

acha15-06-2005 18:39:33   [#30]
Dziewczyna musi być naprawdę dobra, skoro jest finalistką. Ja stawiam szóstki nawet takim uczniom, którzy przeszli tylko I etap(gimnazjum). Ocenę stawiam za pracę w całym roku szkolnym. Konkurs nie może być tego wyznacznikiem. Z drugiej strony, gdybym miała finalistę, myślę, ze bez wahania 6 bym dała, to jest ważny argument.
acha15-06-2005 18:43:05   [#31]
Przepraszam. Ona jest  LAUREATKĄ
Maryna15-06-2005 18:50:25   [#32]
Wg mnie finalista konkursu przedmiotowego gimnazjum nie otrzymuje obligatoryjnie celuącej oceny (tylko laureat). Może sie jednak zdarzyc, ze np. Menis wyrazi zgodę jakiejś instytucji na przeprowadzenie olimpiady dla gimnazjalistow o charakterze ogólnopolskim i wtedy pojawić się może finalista-gimnazjalista olimpiady. I wówczas - ocena celująca.
Doris15-06-2005 19:30:01   [#33]
A cóż to za nauczyciel, który nie docenia udziału swojego ucznia w konkursach (olimpiadach itp.), raczej jest to powód do dumy a nie do oceny dobrej. Precyzuje to przedmiotowy system oceniania z danego przedmiotu.
Gaba15-06-2005 19:31:38   [#34]
są tacy. Z jednego jest finalistką, a z drugiego laureatką... -
Doris15-06-2005 19:44:48   [#35]
Ja jak doprowadziłam ucznia do etapu wojewódzkigo ( w rejonowym był pierwszy), to się tym pochwaliłam w papierach na dyplomowanego. Choć i tak zdaję sobie sprawę, że była to głównie jego samodzielna pracy, a ja dawałam tylko zadania. Niektórzy nie doceniają tego, że uczenie zdolnego ucznia to ogromna satysfakcja i przyjemność.
Gaba15-06-2005 19:49:52   [#36]

a inni pomiatają... jeszcze pretensje mają. Niedośc, że człowiek uczył sam takiego gościa, to jest jeszcze źle... - zdumiewa mnie to.

W tym roku pewna wychowawczyni wyrzekała się na uczniów pewnej klasy III, ze nic nie robią... - wynik z egzaminu w tej klasie to 91 punktów. Ciekawa jestem, jakie dostaną oceny z zachowania - jeszcze im nie powiedzilno, a na odwołanie dano im dwa dni od dzisiaj... to jest dosyc ciekawe. Bez komentarza.

acha15-06-2005 20:44:59   [#37]

Gaba, a jakby sie odwołała od oceny?

Dałaby radę zdać egzamin chociażby na 5?

Ta sytuacja jest w ogóle dla mnie niedorzeczna.

Gaba15-06-2005 20:53:26   [#38]

nie... pójdzie rozmawiać - mi się nie chce walczyć, szkoda czasu.

Nie lubię stosować takich chwytów. Mam dośc po konkursie z języka polskiego, gdzie... co etap - to podstawowe błedy merytoryczne człowiek łapał... jestem zmęczona niezyczliwościa i niekomptencją.

ciesżę sie na nową szkołę, aż młoda ponosi - marzy pokazać, że ma zielone paznokcie u nóg, martwi się, że jak sie wyda, będzie spalona.

Nie jest problemem, że jest uczciwa, pracowita, lubi śpeiwać - problemem są zielone paznokcie u nóg.

Mnie ciekawi ten finalista... - co czytam to... inaczej to widzę... - rzucę tym... - nie warto nawet o tym myśleć już...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]