Forum OSKKO - wątek

TEMAT: urlopy :macierzyński,wypoczynkowy,wychowawczy i ...
strony: [ 1 ]
Zola25-07-2002 21:56:38   [#01]

Pomóżcie mi w sprawie urlopów,bo mi się pomieszało.

Dziewczyna urodziła 15 lipca 2002,wzięła 26 tygodniowy urlop macierzyński,po nim chce (i słusznie) należną cześć urlopu wypoczynkowego,nastepnie planuje do 31 sierpnia 2003 urlop wychowawczy.

W związku z powyższym mam pytanie,czy po urlopie wychowawczym należy jej sie za kolejny rok urlop wypoczynkowy albo ekwiwalent

albo inaczej

czy moge jej udzielic urlopu wychowawczego (na jej prośbe ) do konca zajęć dydaktycznych w roku 2003 i potem dac urlop wypoczynkowy płatny.

Ewa nie ukrywam licze na Ciebie,ale na innych też :-)) proszę

Ewa z Rz25-07-2002 22:21:04   [#02]

NIestety

Po urlopie wychowawczym nie przysługuje urlop wypoczynkowy, bo nie bylo swiadczenia pracy ani nie przysługiwało wynagrodzenie.

Pod tym względem czy urlop wychowawczy, czy bezpłatny to wszystko jedno - oba wykluczaja prawo do urlopu wypoczynkowego.

Musi też być podstawa do obliczenia wynagrodzenia w czasie urlopu wypoczynkowego - po urlopie wychowawczym czy bezpłatnym nie jest to możliwe.

Zatem niech dziewczyna robi tak jak zaplanowała i 1 września 2003 normalnie wraca do pracy (chyba że będzie ten urlop przedłużać). Jest to jedyne rozwiązanie - Ty po prostu nie możesz udzielić jej urlopu wychowawczego do kończ zajęc szkolnych, bo wówczas w czasie wakacji niewiadomo co z nią by było (miałaby urlop bezpłatny?!)

Zola25-07-2002 22:31:53   [#03]
Ewa ,tez tak mi wyszło,ale młoda mama ma męża prawnika,który (choć karny) zasłania się kolegami prawnikami i  tak mąci ,że ja przestaję rozumieć.Jego zdaniem w roku szkolnym 2002/2003 żona przebywa na urlopie macierzyńskim i uzupełniającym wypoczynkowym ,a wtedy choc nie swiadczy pracy otrzymuje pieniądze (te za wypoczynkowy z zakładu pracy).  KN jet popiermylona;-)))
Ewa z Rz25-07-2002 23:23:20   [#04]

Ma rację

Za czas urlopu macierzyńskiego przysługuje urlop wypoczynkowy.

Napisz daty to Ci wyliczę wszystko.

Marek N26-07-2002 00:33:11   [#05]
Niech weźmie jeszcze zdrowotny i nie będzie problemu ;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]