Forum OSKKO - wątek

TEMAT: obowiązek szkolny
strony: [ 1 ]
agaciunia15-06-2005 11:16:09   [#01]

Uczennica 16l. złożyła  w styczniu podanie o przyjęcie do naszej szkoły, ponieważ rodzice wyjechali za granicę, a ona przeprowadziła się do siostry, która zgodnie z wolą rodziców miała sprawować nad nią opiekę. Na złożeniu podania i przekazaniu ucznia przez poprzednie gimnazjum się skończyło ponieważ do tej pory nie pojawiła się u nas. Prawdopodobnie wyjechała do rodziców. Poinformowaliśmy jej byłą szkołę, że nie realizuje obowiązku szkolnego, ale co mamy dalej z nią robić? Psuje nam frekwencję, a raczej na pewno nie ma szans, aby wogóle u nas podjęła naukę. Skreślić z listy uczniów chyba jej nie możemy? Przekazać ją z powrotem do poprzedniego gimnazjum? Czy może jesteśmy na nią skazani do 18r.ż? Proszę o radę!

Bas15-06-2005 15:04:02   [#02]
Siostra powinna zgłosić się do Ciebie z wnioskiem o zgodę na realizację obowiązku poza szkołą. Wydajesz jej zgodę nawet na zagranicę, jest taki wzorek. Określasz warunki etc. i masz z głowy frekwencję. Należy ten fakt (niechodzenia) zgłosić do OP, bo on też ma wpływ (kary administracyjne). Czy były pisma wzywające do realizacji obowiązku i straszeniem opiekuna karami? To skutkije i ratuje Ci twarz lub inną część ciała :-)
agaciunia16-06-2005 09:21:47   [#03]
Ta uczenica nie jest z mojego obwodu. Na stałe jest wciąż zameldowana na północy Polski, a my jesteśmy na Dolnym Śląsku. W tej sytuacji wydaje mi się, że jej poprzednia szkoła po moim piśmie o nierealizacji obowiązku szkolnego powinna interweniować w swoim OP. A przy okazji mogę prosić o ten wzorek.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]