Forum OSKKO - wątek

TEMAT: potrzeba_wynikająca_z_organizacji_nauczania
strony: [ 1 ]
nalix14-06-2005 15:55:11   [#01]

Co należy rozumieć przez "potrzebę wynikającą z organizacji nauczania" ? A więc jakie sytuacje powodują, że umowa o pracę z nauczycielem mianowanym nie może być podpisana na czas nieokreślony! . Czy ta potrzeba ma trwać cały rok(umowa na cały rok szkolny)? Gdzie można znaleźć jakieś komentarze i wyjaśnienia do tego problemu? Dziękuję za odpowiedzi.

Jacek W14-06-2005 17:20:13   [#02]
Potrzeba wynikająca z organizacji nauczania = sytuacja, w której zajęć nie ma przez cały rok szkolny, tylko w jego części. Np. dzielisz godzinę dyrektorską tak: od września do końca stycznia zajęcia wyrównawcze z matematyki, a od lutego do końca zajęć dydaktycznych edukacja filozoficzna.
rzewa14-06-2005 19:57:31   [#03]

z organizacji nauczania wynika, że danego przedmiotu za pół roku, rok lub kilka lat nie będzie - wówczas mogę zatrudnić n-la tylko na ten okres w którym ten przedmiot mam.

Np. w szkole zawodowej mam elektotechnike tylko przez jeden semestr co dwa lata -> zatem n-la elektrotechniki zatrudniam tylko na semestr.

Albo wygaszam jakiś zawód (ew. przedmiot - kiedyś dotyczyło to powsdzechnie j. rozyjskiego) - wtedy odpowiednich n-li jeśli zatrudniam to tylko na czas zamknięty - do momentu kiedy przedmiot/ty znikną.

Lub: zasadniczo mam szkołę podstawową jednociągową, ale raz na 8 lat w obwodzie jest tyle dzieciaków, że tworzę klasę równoległą (wykazy demograficzne pokazują, że w latach następnych ilość dzieciaków będzie na normalnym poziomie) -> wówczas zatrudniam n-la kształcenia zintegrowanego jedynie na 3 lata -> za 3 lata nie będę znów miała tego stanowiska.

itd.

Anna P14-06-2005 21:58:13   [#04]
A jesli nauczyciel ma 7godz.w tym 4 pewne zawsze, a 3 godz. to kółko,którego OP może nie dać na drugi rok,to jaką umowę napisać. Nauczyciel kontraktowy. Dziękuję.
rzewa14-06-2005 22:19:08   [#05]

na 4 godziny i czas nieokreślony,

i rozszerzyć aneksem obowiązującym tylko do 31 sierpnia do 7 godzin.
józefinaw14-06-2005 23:27:24   [#06]

A co z takimi kwiatkami:

nauczyciel świetlicy umowa na czas TRWANIA ZAJĘĆ czyli od 01.09 do 24.06.- czy to też można tłumaczyć "potrzebą wynikającą z organizacji nauczania"- organ mówi , że organizuje dowóz i nie ma potrzeby zatrudniania do k. sierpnia.

podobnie nauczanie indywidualne - na czas trwania zajęć czyli do 24.06

Jak myślicie czy takie sytuacje można wytłumaczyć ową potrzebą?

rzewa15-06-2005 07:54:41   [#07]
1. nie
2. tak, jeśli w orzeczeniu o NI widnieje taka data, bo jeśli napisane w roku szk, to nie.
nalix15-06-2005 17:40:27   [#08]

gratias_ago

Dziękuję za opinię -szczególnie rzewie, która znowu udowodniła, że jest najbardziej kompetentna, co w tym kraju niestety należy do rzadkości.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]