Forum OSKKO - wątek

TEMAT: pytanie w sprawie wniosku o postepowanie na mianowanego
strony: [ 1 ]
jaco10-06-2005 11:21:34   [#01]

Witam
mam tylko krotkie pytanie:
czy nauczyciel kontraktowy awansujacy na mianowanego moze zlozyc wniosek do 30 czerwca do organu prowadzacego, ale bez oceny dorobku zawodowego, ktora zostanie wydana na poczatku lipca - dyrektor ma 21 dni na jej wydanie... a sprawozdanie zostanie zlozone ok. 14 czerwca

nie wiem czy dobrze sformulowalem pytanie, ale chodzi o to, zeby postepowanie zakonczylo sie przed 31 sierpnia...

pozdrawiam

Jacek10-06-2005 11:29:02   [#02]
złożyć może bez oceny dorobku zawodowego ale wniosek zostanie odrzucony do uzupełnienia z powodu braków formalnych i po ich uzupełnieniu postepowanie jest kontunuowane. W zasadzie powinien zdążyć przed 31 sierpnia
jaco10-06-2005 11:36:34   [#03]

mozemy to sprecyzowac ? czyli wynika, ze nauczyciel powinien jednak oddac sprawozdanie przed 7 czerwca, opiekun stazu projekt oceny takze przed 7 czerwca, gdyz dyrektor moze przetrzymac wniosek 21 dni czyli do konca czerwca i wtedy wydac ocene dorobku...troche to dziwne

wedlug mnie chodzi tylko o sam wniosek do 30 czerwca...

beera10-06-2005 11:46:48   [#04]

a co dyrektor

taki skrupulatny?

Nie moze zrobić oceny 18 czerwca??

jaco10-06-2005 11:53:07   [#05]

pytam w razie czego :) chodzi o znajomego w innej szkole i przyjmuje byc moze niepotrzebnie zla wole dyrektora... ale nigdy nic nie wiadomo (np. dyrektor chory)

czy mozna to jednak to obejsc skladajac sam wniosek do organu prowadzacego - czy jest juz wtedy koniecznie zlozenie wniosku wraz ze WSZYSTKIMI dokumentami ?

przeciez sparwozdanie mozna zlozyc do 30 czerwca... i co ? wtedy jak sie dostanie ocene od dyrka w ciagu 21 dni to juz nie ma szansy na zakonczenie procedury i komisje przed 31 sierpnia ?

pozdrawiam

emeryt10-06-2005 11:54:14   [#06]

kontynuując...

tok rozumowania Jacka- to wystarczy złożyć pismo przewodnie z jakimś jednym załącznikiem a potem stopniowo uzupełniać. I wtedy OP się wkurzy i będzie niezła balanga.Już widzę ten egzamin....
jaco10-06-2005 12:05:40   [#07]

wyobrazmy sobie sytuacje, ze skladam sprawozdanie 10 czerwca, a dyrektor sie rozchorował obloznie np. na 19 dni, ale ma 21 dni na ocene przeciez (czyli moze mi ja wreczyc 1 lipca)

zgodnie z tym co piszecie, albo nalezy to zrobic najlepiej przed 9 czerwca (+21 dni do 30 czerwca), albo mozna sie pozegnac z postepowaniem przed 31 sierpnia i strata pol roku ewentualnej wyzszej pensji...

czy tak ?

przepraszam, ze tak sobie gdybam, ale jest to przeciez mozliwe...

pozdrawiam

beera10-06-2005 12:11:50   [#08]

słusznie gdybasz

tak wlaśnie może być

choc nie wiem, czy choroba- nawet obłożna tłumaczy tu dyrektora. Ma 21 dni i koniec ;-)

Wszystko zalezy od sytuacji- tak naprawde można sprawe pchnąc w tydzień, ale mozna nie zdążyć- zalezy jak się komu chce...

beera10-06-2005 12:15:24   [#09]

oczywiście- można skorzystać z tego:

2. Jeżeli wniosek o podjęcie odpowiednio postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego lub dokumentacja, o której mowa w § 9, nie spełniają wymagań formalnych, dyrektor szkoły lub właściwy organ nadający stopień awansu zawodowego wskazuje szczegółowo stwierdzone braki i wyznacza termin ich uzupełnienia.

Składasz bez oceny, OP wskazuje Ci braki i każe uzupełnić w tydzień- dwa ( nie wiem) i masz szanse zdążyć.

I mieć awans przed 31 sierpnia.

Ale rzeczywiście zachodzi tu mozliwość wscieku, o ktorej pisze Zdzisław

nn10-06-2005 13:01:37   [#10]

moje serdeczne...

współczucie. czyż w rozporządzeniu nie ma mowy, jakie dokumenty powinny zostać doączone do wniosku?
nn10-06-2005 13:02:37   [#11]

winno być,

dołączone.
beera10-06-2005 13:10:48   [#12]

oczywiście, ze jest

napisane, ale jest tez napisane, co robi się, jesli czegoś  nie dołaczono- czyli #9

Ty się kurka kuruj!

emeryt10-06-2005 13:19:11   [#13]

w takiej sytuacji....

korzystam z KPA - do 30 dni

 i nauczycielowi robię gorące wakacje

nie mówiąc o dyrektorze, który musi być w komisji

a co! porządek musi być. Jak ma być załączone - to ma być do 30 czerwca.

beera10-06-2005 13:22:24   [#14]

;-))

"Gorące wakacje", to może być jedyna nadzieja na ciepłe lato;-))
zgredek10-06-2005 14:27:41   [#15]

ja tam nie wiem, ale wydaje mi się, że uzupełnienie dokumentacji złożonej do 30 czerwca oceną z 5 lipca to jakoś nie jest zgodnie z niczym

bo dokumentację można uzupełniać, gdy czegoś brakuje na przykład z powodu roztargnienia;-)

a tu nie złozyło się, bo się nie miało

a jak dyrektor choruje, to ktoś go zastępuje chyba

zgredek10-06-2005 16:15:24   [#16]

nauczyciel odbywa staż

składa sprawozdanie

otrzymuje ocenę dorobku zawodowego za okres stażu - to jest dopiero koniec tego etapu

i wniosek o podjęcie postępowania może złozyć wtedy, gdy ma do tego prawo

a prawo ma, gdy ma ocenę

---------------------------

natomiast chiałabym zwrócić wam uwagę na takie coś:

zmiana rozporządzenia umożliwia niby składanie wniosków w każdej chwili i w każdym czasie

miało to zlikwidować "sesyjność" awansu

a jak jest?

końcówka czerwca - to znów wielki nalot na organy

i kiedy komisje drodzy dyrektorzy?

otóż tak jak to było przed zmianą - lipiec, sierpień

a w grudniu to co się będzie działo? jak myślicie?

i znów styczeń - matury, egzaminy, awanse

:-(

Małgosia10-06-2005 16:32:56   [#17]

oczywiście, Zgredku...

Zniesienie sesyjności jest fikcją, bo termin zakończenia staży i składania wniosków do 30 czerwca wymusza prace komisji w lipcu-sierpniu. Kolejny zaś termin, 31 października, powoduje, że nastepny "rzut" przypadnie na listopad-grudzień. Już grudzień 2004 taki był, bo zadziałała po praz pierwszy ta zmiana KN.

Miało być lepiej, a wyszło jak zawsze (coraz więcej - niestety - okazji, żeby powtarzać to wschodnie porzekało).

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]