Forum OSKKO - wątek

TEMAT: tak lub...nic
strony: [ 1 ]
słonko09-06-2005 20:36:21   [#01]

wiem

koniec r. szk. , mnóstwo na głowie...

jedna prośba: przeczytajcie i napiszcie "tak", jeśli jesteście za tym, by poniższy tekst wysłać do MENiSu i RP.Jeśli jesteście przeciw - nic nie piszcie. Taka forma, bo chodzi tu o szybkie i proste głosowanie.

 

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty zwraca się z prośbą o interwencję w sprawę pobierania przez krajowe uczelnie bezzwrotnych opłat rekrutacyjnych od tegorocznych maturzystów, których dotyczy "nowa matura 2005".

  Uważamy , iż wyżej wymienione osoby ubiegające się o status studenta nie powinny ponosić zwielokrotnionych kosztów, z powodów:

  •  nierównego startu - osoby mniej lub niezamożne nie będą w stanie złożyć dokumentów na kilka kierunków, bądż też nie złożą ich wcale
  • terminu ogłoszenia wyników matur - rekrutacja wyprzedzająca otrzymanie świadectwa dojrzałości powoduje możliwość poniesienia strat finansowych w przypadku niezdania egzaminu maturalnego
  • niewłaściwego oddziaływania wychowawczego - jako ignorancja jawi się niezrozumiałe lekceważenie młodzieży i ich rodziców, w znaczeniu współdecydowania o własnym losie

  Prosimy o niezwłoczne zajęcie się problemem, ponieważ rekrutacja do szkół wyższych już trwa.

fredi09-06-2005 20:38:42   [#02]
tak
Radmir09-06-2005 20:40:16   [#03]
tak
gosienka09-06-2005 20:48:03   [#04]
tak !!!!!!
Joanna Berdzik09-06-2005 20:49:12   [#05]

o ile dobrze zrozumialam z wątku poprzedniego na ten temat

interwencja w tej sprawie jest juz podjęta przez RPO

więc chyba nie ma sensu- tym bardziej, ze zrezygnowaliśmy z negatywnego opiniowania naboru gimnazjalistow- a to byloby novum- jedynie to.

........

Joanna Berdzik09-06-2005 20:53:21   [#06]

Maciej Osuch, śląski społeczny rzecznik prawa ucznia, wysłał w tej sprawie list do rzecznika praw obywatelskich. - Łamana jest równość dostępu do nauki. Wiadomo, że majętniejsi złożą dokumenty na kilka kierunków. Biednych na to nie stać - mówi.

W biurze RPO obiecano nam zająć się sprawą. - W pierwszej kolejności poprosimy o wyjaśnienia Ministerstwo Edukacji - mówi Stanisław Wileński z biura RPO.

......

słonko09-06-2005 20:53:32   [#07]

Asiu

czy o tym fr myślisz?:

media wczoraj poinformowały o zamiarze menisu dotyczącego zmian w rozp. o szkolnictwie wyższym, dziś zz"solidarność" wyraża swoje oburzenie odnośnie powiadomienia maturzystów o wynikach matur

nie wiem, o jaki wątek i który fr. chodzi...?

słonko09-06-2005 20:58:25   [#08]

a co szkodzi niezależnie też wysłać? Może potrzebne jest poparcie, bo narazie nic na ten temat nie słyszałam...jeśli chodzi o poczynione kroki...

Czy ktoś coś wie? Podzielcie się ( informacją ;) ).

Joanna Berdzik09-06-2005 21:01:02   [#09]

informacja jest tu:

W biurze RPO obiecano nam zająć się sprawą. - W pierwszej kolejności poprosimy o wyjaśnienia Ministerstwo Edukacji - mówi Stanisław Wileński z biura RPO.

Musisz troche poczekać na reakcję

słonko09-06-2005 21:08:37   [#10]

wczoraj mój syn składał dokumenty na uczelnię. Nikt nie poinformował go o jakiś zmianach. Mnie , podczas rozmowy tel - też nie.

A dodatkowo, ciekawostka. Świadectwo ukończenia szkoły miał potwierdzone przez panią z sekretariatu w szkole. Dowód osobisty kserował na uczelni.Podczas składania dokumentów za potwierdzenie zgodności z oryginałem...zapłacił 2 zł (zaoszczędził 2 zł na świadectwie ;) ). Na str. internetowej uczelni jest tylko informacja o skserowaniu...

pomyślcie o tych, których zwyczajnie nie stać

Joanna Berdzik09-06-2005 21:14:34   [#11]

spokojnie

włączasz emocje chyba niepotrzebnie.

Informuje Cię o stanie sprawy- jak rozumiem istotnej dla Ciebie.

 

MOzna dyskutować tu nad pismem popierającym inicjatywę Maćka Osucha, jesli jest taka potrzeba.

Pamiętajmy jednak, ze sprawa JEST juz zalatwiana :-) Bo sprawa jest u RPO i on podejmuje dzialania.

 

..............

Poza tym w kwestii formalnej:

O ile  stanowiska OSKKO dyskutowane są tu- w sensie budowanie ich i dyskutowania nad ich ostateczną budową, to decyzja co do ich wyslania zapada w zarządzie Stowarzyszenia.

Oczywiście każdy czlonek Stowarzyszenia ma prawo zaproponować Zarządowi podjęcie takich, czy innych dzialań, tak więc nie przyjmuj moich uwag negatywnie- po prostu informuję o pewnych procedurach, ktore towarzyszą działalności Stowarzyszenia.

słonko09-06-2005 21:17:42   [#12]

czekam, ale jestem na...

...tak
słonko09-06-2005 21:31:06   [#13]

Asiu, nie przyjmuję negatywnie

to trzeci wątek na ten temat

w pierwszym zaproponowano głosowanie ( rekrutacja - terminy)

w drugim ( wybaczcie , i co dalej?) prosiłam o wyjaśnienie

na trzecim wyjaśnienie otrzymałam. Dziękuję :)

sprawa dotyczy również mnie. Prywatnie. Ale bulwersuje także jako n-la

nie jestem w sytuacji patowej finansowo. Ale rozumiem tych , co są.  Kiedyś sama byłam...

kizak09-06-2005 21:45:42   [#14]
tak
Joanna Berdzik09-06-2005 22:05:01   [#15]

MOże nie wyraziłam się dośc jasno

W związku z tym, ze RPO podjął już tę sprawę dyskusja stała się bezprzedmiotowa- dlatego milczenie na ten temat

I wrócę do kwestii proceduralnej.
Jako czlonek OSKKO możesz zgłosić na forum każdy wniosek.
Zwyczajowo dyskutujemy je tu, bo Forum to najlepsze na to miejsce. Niejeden świetny pomysł tu powstał i z niejednego pomysłu skorzystaliśmy.

Jednak glosowanie MUSI się odbywać w Zarządzie.
Forma, którą przyjęłaś jest niezgodna z procedurą , bowiem nie jestesmy w trakcie zjazdu czlonków OSKKO-
( Stowarzyszenie to jednak inna rzecz niż Forum Stowarzyszenia)

 

I anegdotycznie nieco:
Pojawia się tu  problem z glosowaniem " tak" lub "nic" oraz z tym, ze nie wiem jak wyobrażasz sobie uzyskać przewage glosów "tak", skoro czlonkow Stowarzyszenia jest już trochę

......
I chyba nie powinnas miec pretensji, ze ktos Ci czegos nie wyjasnia, nawet jeśli o to prosisz trzy razy.

Ci "ktosie" mogą nie miec czasu, mogą nie przeczytać twoich watków, i tak dalej...

Fred09-06-2005 22:12:20   [#16]

słonko

a jak wyrazić wstrzymanie się?..;-)
Joanna Berdzik09-06-2005 22:26:27   [#17]

:-)

żeby bylo jasne

Czy poprzeć Osucha i w ogóle poprzeć glosy na ten temat- czemu nie.
Mozemy taki wniosek przedstawic Zarządowi.

Twoje pismo jest dobre- więc bez poprawek moze pójśc w poniedzialek po głosowaniu...

OK?

hania09-06-2005 22:32:41   [#18]
no, dla mnie 3x 80 zł to nie mało...... przwie 2 osoby na naszym zlocie:-))
też bym ( i moja córka) wolała wiedzieć, jaki wynik matury (czy zdana i.. na ile) zanim polecę z papierami
na razie na tych kierunkach co planuje - do 30 czerwca
więc czekamy i nastawiamy się na ew. kolejki w dziekanatach...... pchanie się o 4 rano przez net w elektronicznej rejestracji:-))

"W biurze RPO obiecano nam zająć się sprawą. - W pierwszej kolejności poprosimy o wyjaśnienia Ministerstwo Edukacji - mówi Stanisław Wileński z biura RPO."

jak to będzie drogą biurokratyczną szło - to może w następnym roku.....
ten - stawiam, że przegrany dla naszych dzieci.....
chyba, że burza medialna się zrobi i będzie jak z dodatkowym terminem matur
ale uczelnie mają autonomię jednak........

dlatego.... wstrzymuję się... choć ogólnie jestem za
i za procedurą naszą , oskkowską też:-)))
Marek Pleśniar09-06-2005 22:35:29   [#19]

skoro to jest ustalone;-) to dodam tylko, że chyba cenne jest dokładanie głosów z róznych stron. Może to wspólnie co da.

W poniedziałek, jak rzekła asia, to przegłosujemy z Zarządzie i można sprawę pchnąć.

słonko09-06-2005 22:35:58   [#20]

i ja nie wyraziłam się dość jasno

przede wszystkim nie mam pretensji

i autentycznie dziękuję za wyjaśnienia

Problem poruszył mnie. Nie miałam zamiaru wkraczać w oficjalne ( proceduralne ) działania. Stąd to "głosowanie tak lub nic"

Często jest tak, że ważki temat umiera śmiercią naturalną. Wszystkie moje działania wynikały z chęci pomocy i... niezrozumienia sytuacji. Pomocy także tu ( znam swoje "miejsce w szeregu", ale czasem doraźnie przydaje się taka "trzecia ręka"...)

Przepraszam

słonko09-06-2005 22:43:20   [#21]

jejku!

pisaliśmy w tym samym czasie!

Fred - tak jak Hania ;)

Asia - OK ( ...a OP? ;) )

Hania, Marek - :)

Joanna Berdzik09-06-2005 22:48:01   [#22]

słonko

my potrzebujemy takich, ktorzy maja pasję do spraw jak kania dżdżu

MY- w sensie- MY TU

......

i masz rację- często wazkie tematy umierają smiercią naturalną

Joanna Berdzik09-06-2005 22:49:50   [#23]

o :-)

jednomyslnie  jakoś się zrobilo :-)
słonko09-06-2005 23:03:00   [#24]

Asia

:))))))))))))))))
słonko09-06-2005 23:15:59   [#25]

:))))))))))))))))))

chciałam zakończyć tym uśmiechem z poprzedniego postu, ale nie mogę się oprzeć, żeby Wam czegoś nie napisać:

#22 - zawezwałam moje najstarsze dziecko (prosto z łazienki), coby mi wyjaśniło, kto to jest "kania dżdżu"

stan10-06-2005 10:58:37   [#26]
kania to chyba grzyb taki bywał kiedyś w lesie
piszę bywał gdyż od 10 lat nie byłem na grzybach to nie wiem co w lesie ostatnio rośnie
:-(
dżedż - to chyba mżawka
słonko10-06-2005 11:39:26   [#27]

stan, dzięki

wczoraj moje dziecię też przeczytało z przecinkiem po "spraw" i wyszło mu co nie kto

oj, jaki fajny ten internet! Nie wiem , jak Wy - ja się wczoraj z siebie uśmiałam!

Ania10-06-2005 12:20:15   [#28]
dżdż to deszcz
stąd dżdżownica :)

a z kań to jeszcze znam taki gatunek drapieznego ptaszydła, ale czy jemu dżdż do szczęścia potrzebny, jedna kania go wie...
AnJa10-06-2005 13:07:49   [#29]
kania to też grzybek, rzekomo jadalny

rzekomo, bo moim zdanie tylkomięso (nawet z kani - ptaka) jest jadalne
beera10-06-2005 13:12:08   [#30]

piszny

piszny grzybek- jak schabowy smakuje

tylko się je z lękiem, czy to na pewno kania ;-))

AnJa10-06-2005 13:19:54   [#31]
Wcześniej sie szklanecke destylatu aplikuje.

Ten eliminuje fobie rózne (poza białymi myszkami)

Ponadto toksyny z destylatu neutralizuja  toksyny z grzybka muchomoropodobnego.

Podobno jednak kac straszny - znaczy po muchomorku z destylatem.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]