Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Negatywna ocena dorobku zawodowego
strony: [ 1 ]
wiesia09-06-2005 18:50:28   [#01]
Czy ktoś z Was negatywnie ocenił dorobek zawodowy (na dyplomowanego)? Jeżeli tak to proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami.
Gaba09-06-2005 18:55:10   [#02]

ja Wiesiu, ale na stażystę - szkoda, że nasze KO nie podało danych o tym elemencie gry awansowej.

Wejdź na strony Małopolskiego KO i tam jest analiza awansu zawodowego i pewne sformułowania/zalecenia... o negatywnej ocenie juz tez było i u nas - ile jest w dyrektorach bezsilności, leku, czy oportunizmu.

Konto zapomniane09-06-2005 19:01:52   [#03]
Należało wcześniej poinformować nauczyciela, że nie realizuje planu rozwoju zawodowego. Teraz to trudna sprawa.
zgredek09-06-2005 19:49:04   [#04]

nie zgodzę się z tym informowaniem nauczyciela

przepraszam bardzo, ale to chyba nauczyciel powinien wiedzieć, że nie realizuje planu rozwoju

grażka09-06-2005 20:30:22   [#05]

Może pobocznie, ale na podobny temat:

Czy jest regulacja prawna, ze pomiędzy oceną stażu a oceną pracy nauczyciela powinien upłynąć przynajmniej rok?

violka09-06-2005 20:34:46   [#06]

oceny pracy dokonuje się nie wcześniej niż rok od otrzymania oceny dorobku

w drugą stronę to nie działa, czyli można dokonać oceny pracy np. na 2 dni przed oceną dorobku

karta nauczyciela

Alkot109-06-2005 20:36:13   [#07]

Art. 6a. 1. Praca nauczyciela, z wyjątkiem pracy nauczyciela stażysty, podlega ocenie. Ocena pracy nauczyciela może być dokonana w każdym czasie, nie wcześniej jednak niż po upływie roku od dokonania oceny poprzedniej lub oceny dorobku zawodowego, o której mowa w art. 9c ust. 6, z inicjatywy dyrektora szkoły lub na wniosek:

2) organu sprawującego nadzór pedagogiczny;
3) organu prowadzącego szkołę;
4) rady szkoły;
5) rady rodziców.
KARTA NAUCZYCIELA

grażka09-06-2005 20:37:10   [#08]
Wielkie dzięki :)))
wiesia09-06-2005 20:58:09   [#09]
Gaba masz zupełną rację co do bezsilności, lęku itp dyrektorów. Od kilku dni rozmyślam co z tym fantem zrobić. Bardzo bym chciała pozytywnie ocenić ale jeżeli to uczynię to sama się zbłaźnie. Co do informowania nauczyciela, że nie realizuje planu to uważam, że nie miałam takiego obowiązku choć delikatnie dawałam do zrozumienia, niestety nie docierało.
rzewa09-06-2005 21:37:41   [#10]

poczekaj na sprawozdanie

jeśli je dostaniesz, dostaniesz jednocześnie 100 i 1 powodów do wystawienia takiej oceny i to bez względu na to CO będzie w nim napisane.

Ale jest bardzo prawdopodobne, że tego sprawozdania nie dostaniesz wogóle - wtedy problem z głowy.

Małgosia09-06-2005 22:00:30   [#11]

no nie...

Zgadzam się ze Zgredkiem i Wiesią - dyrektor nie ma obowiązku informować nauczyciela, że nie realizuje planu. To brzmi jak ponury żart! Przecież to nauczyciel ma przekonać dyrektora, że ten swój plan zrealizował!

Nie stawiajmy sprawy na głowie.

wiesia09-06-2005 22:03:26   [#12]
Sprawozdanie już otrzymałam - na mianowanie by zadań starczyło (zarówno pod względem jakościowym jak i ilościowym) ale na dyplomowanie niestety nie. Nawet tłumaczy dlaczego nie wykonał nawet podaje  przyczyny - oczywiście od nigo nie zalezne.
zgredek09-06-2005 22:10:28   [#13]

to pozostaje ci wykazać, że:

Nauczyciel mianowany ubiegający się o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego w okresie odbywania stażu:

1) nie podejmował działań mających na celu doskonalenie warsztatu i metod pracy, w tym doskonalenie umiejętności stosowania technologii informacyjnej i komunikacyjnej;

2) nie realizował zadań służących podniesieniu jakości pracy szkoły;

3) nie pogłębiał wiedzy i umiejętności służących własnemu rozwojowi oraz podniesieniu jakości pracy szkoły, samodzielnie lub przez udział w różnych formach kształcenia ustawicznego

- z uwzględnieniem specyfiki typu i rodzaju szkoły, w której odbywa staż.

a z zaplanowanych zadań nie zrealizował:
............

Joanna Berdzik09-06-2005 22:14:20   [#14]

zbierałaś

w trakcie stażu informacje o jego przebiegu?

w jakiej formie?

wiesia09-06-2005 22:19:19   [#15]
Prosiłam na piśmie - otrzymałam karteluszkę.
Joanna Berdzik09-06-2005 22:23:05   [#16]

masz

procedurę jakąś?

awansu?

trzymała się tego?

Tzn- czy dotrzymywała terminów skladania jakiś wymaganych rzez Ciebie podczas awansu informacji i dokumentów?

To 2 lata i 9 miesięcy- jeśli zaniedbywała sprawę masz piekny powód do negatywnej oceny

AnJa09-06-2005 22:29:24   [#17]
Jeśli sam przyznaje, że nie wykonał tego co zaplanował a co przecież , jak rozumiem, dla spełnienia wymagń było niezbędne to dajesz negatywną i 9 miesięcy czasu na uzupełnienie.(KN: 9c.11. W przypadku gdy ostateczna ocena dorobku zawodowego nauczyciela jest negatywna, ponowna ocena dorobku może być dokonana po odbyciu, na wniosek nauczyciela i za zgodą dyrektora szkoły, jednego dodatkowego stażu w wymiarze 9 miesięcy.)
L Olga09-06-2005 22:49:31   [#18]

Zaraz zaraz - po negatywnej to właśnie nauczyciel powinien wystąpic z wnioskiem o kooejne 9 miesięcy - czy tak?

ja mam juz sprawozdanie - niestety - zbyt mało na dyplomowanego, zbyt mało i kilka niespełnionych punktów. Jak znam życie nauczyciel będzie twierdził że jego nie lubię, że jestem niesprawiedliwa, że się uwzięłam itp, itp

Joanna Berdzik09-06-2005 22:56:17   [#19]

dlatego

fajne jest to zbieranie informacji w trakcie stazu ( zresztą wymuszone przepisem)

Ma się ewentualny powod w garsci i mozna odeprzec tego typu zarzuty, o ktorych piszesz...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]