Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dwa prawne pytania
strony: [ 1 ]
joszka09-06-2005 15:06:34   [#01]

1.Czy swiadczenie urlopowe nauczyciela podlega regresowi komorniczemu tak jak składniki wynagrodzenia?

2.Czy w zawiadomieniu dla nauczyciela o skierowaniu przez dyrektora ( te w kazdym czasie )na badania lekarskie do lekarza medycyny pracy wyznacza sie termin ?{moze przecież zastosowac manewr-"pójde jak będę chciał"}

rzewa09-06-2005 16:20:03   [#02]

1. to zależy jaki ten regres jest - jeśli określona jest kwota to podlega do wysokości kwoty, o ile z wynagrodzenia tej kwoty pokryć się nie da. Jeśli jest podana kwota miesięcznie to nie - wtedy potrącamy ją tylko  raz w m-cu.

Było już na ten temat - poszukaj wątku.

2. nie tylko może ale musi mieć termin - może być podana nawet dokładna data i godzina (jeśli szkoła ma własnego lekarza) Jeśli jest to w godzinach pracy (40/tydz :-), to nie trzeba tego uzgadniać z n-lem.

violka09-06-2005 16:23:14   [#03]

ad.2

na kwicie jest data wystawienia skierowania

n-l ma 2 tygodnie na zrobienie badań, potem wręczasz kolejne skierowanie

gdzieś już o tym było - nie wiem czy nie na wątku  pt. skierowanie nauczyciela na badania psychiatryczne

Renatka09-06-2005 18:50:38   [#04]
też mam ten problem komornik którego pytałam powiedzał,iż socjalny nie jest wynagrodzeniem za pracę i tylko w przypadku alimentów ściagamy z niego do podanej najczęsciej % wysokości lub zgodnie z kodeksem .ale na piśmie o zajęciu powinno być wyszczególnione ile i z czego.
joszka10-06-2005 14:42:42   [#05]

teraz wiem,ze

komornik moze ściagnąć z wierzyciela ale nie moze sciagnąć z pieniedzy funduszu.czyli do momentu podziału pieniędzy nie ma regresu, z chwila pojawienia sie ich na "pasku" nauczyciela podlegaja podziałowi (do 50%) pomiedzy stronami

Dzieki za pomoc

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]