Forum OSKKO - wątek

TEMAT: jeszcze o raporcie
strony: [ 1 ]
nuel09-06-2005 14:43:11   [#01]
jeśli ktoś na stronie Małopolskiego KO znalazł wzór raportu to proszę o link:)
rzewa09-06-2005 14:58:13   [#02]

plik pdf funkcje

Przy końcu dokumentu (ma on 15 stron) znajdują się dwa wzory:
1. Wzór III.5 Informacja o jakości pracy szkoły/placówki sporządzona na podstawie wewnętrznego mierzenia
2. Wzór III.6 Raport z wewnętrznego mierzenia.

Jest to III rozdział dokumentu o nazwie "Organizacja i tryb sprawowania nadzoru pedagogicznego w województwie mazowieckim", który masz tutaj

AnJa09-06-2005 15:10:56   [#03]

:-)

No to Krakówek wreszcze Mazowsze wchłonął.

Albo Warszawka Małopolskę.
janzg09-06-2005 15:59:36   [#04]

rzewa

coś nie otwiera

ale może stąd?

http://bridge.mazowieckie.pl/kuratorium/nadzpedagog

rzewa09-06-2005 16:07:01   [#05]

a może teraz?

plik pdf funkcje

Przy końcu dokumentu (ma on 15 stron) znajdują się dwa wzory:
1. Wzór III.5 Informacja o jakości pracy szkoły/placówki sporządzona na podstawie wewnętrznego mierzenia
2. Wzór III.6 Raport z wewnętrznego mierzenia.

Jest to III rozdział dokumentu o nazwie "Organizacja i tryb sprawowania nadzoru pedagogicznego w województwie mazowieckim", który masz tutaj

..........

Nie wiem czemu tak? Teraz w tych adresach ubyła literka j????

rzewa09-06-2005 16:09:14   [#06]

kurka wodna

Nie wiem czemu, ale tego nie można tak wkleić!!!

Może ktoś mi powie dlaczego zmienia się adres przy wysyłaniu postu na forum????

janzg09-06-2005 16:10:06   [#07]

one są "cwaniaki",

też to zauważyłem

a sprawdziłaś czy otwiera?

rzewa09-06-2005 16:14:03   [#08]

sprawdzałam,

ale przed wysłaniem - po za pierwszym razem nie sprawdziłam, dopiero teraz...

Ale po co tak robią?? Tylko chyba po to żeby więcej czasu na szukanie zmarnować... i na głupie wklejanie też. :-(

hania09-06-2005 22:45:41   [#09]

jeśli o małopolskie chodzi:-)))

w dziale "nadzór pedagogiczny" Zarządzenie nr 22/2004 Małopolskiego Kuratora Oświaty w sprawie szczegółowej organizacji i trybu sprawowania nadzoru pedagogicznego przez pracowników Kuratorium Oświaty w Krakowie zatrudnionych na stanowiskach wymagających kwalifikacji pedagogicznych
a tamże załącznik 7
i linku nie dam rady podać bo toto się w wordzie otwiera jak klikniesz "zobacz więcej"
pozdrawiam - hania
nuel10-06-2005 09:05:54   [#10]

:)

dziekuję i tym z mazowsza i tym z małopolski:)
rzewa10-06-2005 09:20:26   [#11]

ja niestety

ani z mazowasza, ani z małopolski... :-(

No ale mi się nie udało... :-((

AnJa14-06-2005 19:21:08   [#12]

Jest! Jest! Jest!

Dzisiaj sie na stronie ukazało:


                               Państwo
                               D Y R E K T O R Z Y
                               szkół i placówek
                               w województwie podlaskim

       Kuratorium Oświaty w Białymstoku prosi o przekazanie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 czerwca 2005 roku skrótu Raportu z Wewnętrznego Mierzenia Jakości Pracy Szkoły/Placówki według podanego schematu.

SCHEMAT SKRÓTU RAPORTU
Z WEWNĘTRZNEGO MIERZENIA JAKOŚCI PRACY SZKOŁY/PLACÓWKI

  1. Charakterystyka szkoły/placówki.
  2. Wstęp
        1. Przedmiot mierzenia (obszary, standardy z krótkim uzasadnieniem dokonanego wyboru).
        2. Terminy badań.
        3. Skład zespołu ds. wmjps.
        4. Wykaz narzędzi, procedur, źródeł informacji.
  3. Część opisowa (dla każdego badanego standardu oddzielnie):
        1. Obszar, standard.
           L.p. Wskaźniki wewnętrzne Sposób badania Źródło informacji, dowody świadczące o stopniu osiągnięcia standardu
                 
        2. Opis działań podejmowanych przez szkoły/placówki związanych z dochodzeniem do osiągnięcia standardu.
        3. Informacja - opis stopnia osiągnięcia standardu.
  4. Podsumowanie:
        1. Mocne strony szkoły/placówki.
        2. Problemy szkoły/placówki wymagające dalszych działań.
......
1. Co to jest skrót z raportu?
2. Jak jest skrót to i raport będzie?
3.Dlaczego wybory nie odbyły się wiosną?
AnJa14-06-2005 19:39:09   [#13]
No, Fred!

Od jutra koniec żartów.

Od rana flacha,  na stół kaszanka na gazetę i skróta piszemy.

A po 30.06. raport.
.....
tortury ze szkoły podstawowej mi się przypomniały;
1. napisz plan wypowiedzi.
2. napisz wypowiedź do planu

Nasza KO to nie jakaś fililożka przypadkiem?
Leszek14-06-2005 20:09:37   [#14]

chyba u was dopiero teraz doczytali rozp. o nadzorze:

§ 4. 1. Kurator oświaty, sprawując nadzór pedagogiczny, wykonuje w szczególności następujące zadania:

13) przekazuje, do końca lipca każdego roku, wojewodzie i ministrowi właściwemu do spraw oświaty i wychowania wnioski wynikające z mierzenia jakości pracy szkół i placówek w województwie, uwzględniając realizację zadań, o których mowa w pkt 2 lit. b;

 

pozdrawiam

rzewa14-06-2005 20:21:30   [#15]

no, ale Leszku,

to tak jakby obok...

Kurator owszem ma taki termin, ale dotyczy to sprawowanego przez niego nadzoru i wniosków wynikajacych z przeprowadzonego przez niego mierzenia jakości pracy szkół. Zatem dane zawarte w raportach przygotowanych przez dyrektorów nie powinny być podstawą do tych wniosków... Czyli kurator nie tylko może ale powinien poradzić sobie bez nich.

Leszek14-06-2005 20:40:33   [#16]

rozporz. o nadzorze:

§ 4. 1. Kurator oświaty, sprawując nadzór pedagogiczny, wykonuje w szczególności następujące zadania:

13) przekazuje, do końca lipca każdego roku, wojewodzie i ministrowi właściwemu do spraw oświaty i wychowania wnioski wynikające z mierzenia jakości pracy szkół i placówek w województwie, uwzględniając realizację zadań, o których mowa w pkt 2 lit. b;

 

§ 1. Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:

4) mierzeniu jakości pracy szkół i placówek - należy przez to rozumieć zespół zorganizowanych i systematycznych działań organów sprawujących nadzór pedagogiczny, służących ocenie stanu, warunków i efektów pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz innej działalności statutowej szkół i placówek, a także ocenie postępu w tym zakresie;

 

5) zewnętrznym mierzeniu jakości - należy przez to rozumieć mierzenie jakości pracy szkół i placówek prowadzone przez kuratora oświaty oraz inne organy sprawujące nadzór pedagogiczny, z wyjątkiem dyrektora szkoły lub placówki;

6) wewnętrznym mierzeniu jakości - należy przez to rozumieć mierzenie jakości pracy szkoły lub placówki prowadzone przez dyrektora szkoły lub placówki;

 

pozwolę sobie mieć odmienne zdanie...

pozdrawiam

AnJa14-06-2005 22:45:38   [#17]
Pozwolę sobie na zgodzenie się ze zdaniem Leszka.

I nie o termin mi wcale chodzi.

ja tylko nie wiem jak mam napisać skrót z czegś, co powstanie dopiero po jego napisaniu - czyli dokładnie na przełomie czerwca i lipca.
I po co skrót, kedy u mnie raport tak mniej więcej jak ten skrót wyglądać będzie.No, krótszy pewnie będzie trochę.
Małgosia14-06-2005 23:30:03   [#18]

pozwolę sobie ;-)))

Jak Wy sobie pięknie "pozwalacie" - AnJa z Leszkiem: zgodzić się lub mieć odmienne zdanie... Ładnie tak - Wersal prawie ;-)))

To ja sobie pozwolę wyrazić zdumienie tym skrótem raportu - skoro tak ma wyglądać wersja skrócona, to aż sie boję zapytać o "normal"...

AndrzejS14-06-2005 23:40:59   [#19]

A ja pozwolę sobie dodać, że przekazując tylko skrót raportu łamiemy(?) prawo, bo to prawo mówi, że dyrektor "raz w roku szkolnym opracowuje raport z przeprowadzonego wewnętrznego mierzenia jakości i przedstawia go kuratorowi oświaty, radzie pedagogicznej, radzie rodziców i organowi prowadzącemu szkołę lub placówkę".

A swoją drogą w jakiej kolejności ? Czy tak jak w rozporządzeniu, czy najpierw Radzie?

Acha, i jeszcze jedno pytanie. Mogę go przedstawić wszystkim jednocześnie zapraszając do szkoły na multimedialny pokaz raportu?

Fred15-06-2005 07:24:19   [#20]

AnJa;-)

Już wiem, o jaki skrót chodzi.. Jak bracie trzaśniesz raport w kompie w głęboko ukrytym folderze, to na pulpicie robisz "skrót" i wysyłasz go do KO! 

Trudno w obecnej dobie oświatowej (a jak wiemy doba to dzień i noc) przy zaawansowanej technologii komputerowej wyobrazić inny skrót. Hę?;-))

AnJa15-06-2005 08:20:42   [#21]
:-))))))))

To co?

Czysta czy miodówka?

Cholera, w sklepie kaszanki nie mają:-(  

Jakiegoś krupnioka musiałem kupić.

A ten  tłusty i  druk z Wyborczej do skórki się klei.
Macia15-06-2005 08:46:05   [#22]

no zobaczcie

co wczoraj pojawiło sie na stronie świętokrzyskiego ko. Najpierw był w kwietniu z data listpadową obligatoryjny termin do 15 czerwca a tu dzień przed jego upływem znów coś ciekawego
Fred15-06-2005 09:32:45   [#23]

miodówka, taka jak w Sierakowie - przednia;-))

a.. zamiast Wyborczej  Wieści Podlaskie;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]