Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Błagam pomocy
strony: [ 1 ]
MMM07-06-2005 15:02:38   [#01]

Mam program Świadectwa Optivum. Juz doszłam do uaktualnienia programu i szablonu świadectw. Proszę pod jakim numerem jest świadectwo z wyróżnieniem dla klasy IV-V i ukończenia szkoły z wyróżnieniem. Błagam o pomoc.

MENiS I/1/2 klasa I-III,
MENiS I/3/2 klasy IV-V,
MENiS I/9/2 ukończenia szkoły

a co z w poskami!!!!!!!!!!

Maryna07-06-2005 16:14:25   [#02]

symbole Swiadectw

1. Świadectwa szkolne promocyjne szkoły podstawowej

Numer
wzoru
Symbol Przeznaczenie
1 2 3
1 MENiS-I/1/2 dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej dla dzieci i młodzieży, w tym dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym
2 MENiS-I/2-SZ/2 dla uczniów klas I-III szkół podstawowych przy przedstawicielstwach dyplomatycznych, urzędach konsularnych i przedstawicielstwach wojskowych Rzeczypospolitej Polskiej, realizujących uzupełniający plan nauczania
3 MENiS-I/3/2 dla uczniów klas IV i V szkoły podstawowej dla dzieci i młodzieży
4 MENiS-I/3-w/2 jak wyżej z wyróżnieniem
5 MENiS-I/5/2 dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym, uczęszczających do klas IV i V szkoły podstawowej
6 MENiS-I/6-SZ/2 dla uczniów klas IV i V szkół podstawowych przy przedstawicielstwach dyplomatycznych, urzędach konsularnych i przedstawicielstwach wojskowych Rzeczypospolitej Polskiej, realizujących uzupełniający plan nauczania

2. Świadectwa ukończenia szkoły podstawowej

Numer
wzoru
Symbol Przeznaczenie
1 2 3
7 MENiS-I/9/2 dla uczniów szkoły podstawowej dla dzieci i młodzieży
8 MENiS-I/9-w/2 jak wyżej z wyróżnieniem
9 MENiS-I/10/2 dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym, uczęszczających do szkoły podstawowej
10 MENiS-I/11/2 dla słuchaczy szkoły podstawowej dla dorosłych
11 MENiS-I/12/2 dla osób kończących szkołę podstawową na podstawie egzaminów eksternistycznych
12 MENiS-I/13-SZ/2 dla uczniów szkół podstawowych przy przedstawicielstwach dyplomatycznych, urzędach konsularnych i przedstawicielstwach wojskowych Rzeczypospolitej Polskiej, realizujących uzupełniający plan nauczania
GMR07-06-2005 17:07:10   [#03]

symbole Swiadectw

My drukujemy na giloszu i wtedy jest to "zwykłe" świadectwo w programie, ale gilosz jest z paskiem. Teraz zwątpiłem, czy to robimy dobrze - trzeba spytać vulcana.
zgredek07-06-2005 17:16:16   [#04]

nie trzeba;-)

świadectwa różnią się nie tylko paskiem

w treści jest na przykład zapis, że ukończył szkołę z wyróżnieniem

zgredek07-06-2005 17:19:30   [#05]
albo promocję z wyróżnieniem
GMR07-06-2005 17:59:45   [#06]

nie trzeba;-)

Jasne, że różnią się treścią, ale program nie drukuje symbolu .../w/... - dlatego zwątpiłem.
for07-06-2005 19:28:39   [#07]
nie chcę zakładać nowego wątku, ponieważ pytanie dotyczy też świadectw a konkretnie podpisu wychowawcy na nim, ja od lat podpisuję świadectwa tylko nazwiskiem bez mgr przed , dziś mi uśiadomiono w szkole,że na pismach urzędowych - a takim jest podobno świadectwo powinno umieszczać się też skrót  mgr , jakoś nie dowierzam....
Gaba07-06-2005 19:42:32   [#08]
nie spotkałam się z nakazem, u nas raczej proszę, by się podpisywać, gdyż kozie spod ogona...
ewa bergtraum07-06-2005 19:53:09   [#09]

I słusznie nie dowierzasz !

Na świadectwie napisano: podpis ... Nie pytają o tytuł zawodowy (takim jest np. magister albo inżynier). Należy więc złożyć swój podpis.

Nieodmiennie śmieszy mnie w naszej oświacie to wtykanie magistra, gdzie tylko się da. Nawet przesyłki z ko otrzymuję koniecznie z tytułem przed swoim nazwiskiem. To chyba wynika z kompleksów. Zaczynałam  pracę w obecnej szkole. Od nauczyciela otrzymałam pismo (do dzisiaj je przechowuję): Pani Ewa ......... , magister, dyrektor Zespołu ............ Nadziwić się temu nie mogłam.

 Jakoś z moich doświadczeń wynika, że na tę przypadłość (nawet w księdze protokołów) częściej zapadają nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych. Znajduję w protokole Koleżanka mgr Krystyna D. stwierdziła, że (...).

Magistrów w szkole z dokumentacji wyrugowałam. Jednak dwa lata temu jeszcze się przydarzyło: Wychowawczyni klasy wszystkie (!) świadectwa napisała błędnie, ale w miejscu podpis wychowawcy w żadnym (!) świadectwie "nie zapomniała" wstawić mgr. :-)

Marek Pleśniar07-06-2005 19:57:52   [#10]
kompleksy panie, kompleksy;-)
MMM08-06-2005 07:50:17   [#11]

Dzięki za spis

Dzięki za spis. Tym spisem ja także dysponuję. Chodzi mi pod jakim numerem są świadectwa z wyróżnieniem w szablonach z Vulcana, bo treść świadectwa z paskiem jest inna. Ja też drukuję na giloszu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]