Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dodatek motywacyjny od września - czy to możliwe ?
strony: [ 1 ]
krystyna07-06-2005 14:40:46   [#01]

a przede wszystkim, czy to jest zgodne z prawem ?

Otóż mój OP wymyślił, że na razie da podwyżki tylko za wychowawstwo i dla opiekuna stażu (z wyrównaniem od 1 I 2005r.), natomiast funkcyjne i motywacyjne "wprowadzi" dopiero od 1 IX 2005r.

Czy oni coś przypadkiem nie kombinują ?

Regulamin i tak jest na razie martwy, bo nie ukazał się jeszcze w DzU wojewody, ale wszyscy nauczyciele oczekują na podwyżki wynagrodzenia (wraz z jego wszystkimi składnikami !) od stycznia !

Czy można w dowolny sposób narabiać składnikami wynagrodzenia, skoro regulamin który je wymienia i wprowadza obowiązuje od 1 stycznia ???

I nie ma w nim żadnych "zróżnicowanych terminów" dla poszczególnych składników wynagrodzenia ???

Starostwo (w tym samym budynku) wypłaciło szkołom ponadgimnazjalnym wszystko, a miasto (dla SP i gimnazjów) zaczyna coś modzić.....

I jeszcze jedno:

regulamin został przez wojewodę w kilku punktach zakwestionowany i wrócił z powrotem do OP.

Powiedzcie mi wobec tego, kto i w jakim trybie jest władny do dokonywania tych "poprawek" - przecież (chyba...) nie sekretarka korektorem ???

Wydaje mi się, że (chyba...) konieczna jest kolejna uchwała rady gminy, która wprowadzi odpowiednie zmiany...

A z tego co obserwowałam do tej pory, to na żadnej sesji nie zajmowano się już regulaminem....

Jak to powinno być ???

BogdanKa08-06-2005 08:06:01   [#02]
Rozporządzenie MENiS określa tylko stawki zasadnicze, reszta nie musi być zmieniana, jeśli nie jest zależna procentowo od zasadniczej.
Jeśli składniki określone są kwotowo, to niestety OP  może robić co chce. Mój OP też się zastanawiał nad takim ruchem, ale dał sobie spokój i wyrównał od I. Ale za to od IX mają być niższe (zapis w uchwale Rady) i właśnie kwotowe, co pozwoli im na dowolne ustalanie tychże. Dyplomowani narzekają, stażyści się cieszą, bo stawka za wychowawstwo jest pomiędzy kontraktowym i mianowanym.
rzewa08-06-2005 09:12:36   [#03]

póki nie ma nowego regulaminu

obowiązuje stary - n-lom przyznano (lub nie) dodatek motywacyjny w lutym (wrześniu) i obowiązuje od do końca sierpnia.

We wrześniu przyznaje się go ponownie - będzie nowy regulamin, to zostanie przyznany wg nowego, nie będzie nowego to po staremu.

To samo dotyczy dodatków funkcyjnych.

Niestety OP ma obowiązek wyrównać jedynie wynagrodzenie zasadnicze i to do minimalnej stawki określonej przez MENiS oraz składniki obligatoryjne: dodatek stażowy, wiejski - reszta to polityka OP i jego dobra wola...

asper0108-06-2005 09:25:58   [#04]
Dobra wola, jak dobra wola, ale przecież jak wszystkie dodatki są procentem od zasadniczej (tak jest u nas) to niby jak ma OP dobrą wolę wykazać, toć dodatki same się zmieniają przy zmianie zasadniczej :) Jestem księgowym i nie mam pojęcia jakby można zablokować wyrównanie pozostałych dodatków jakby się zasadnicza zmieniła, trzeba by było procenty znieść i ustalić kwoty...
krystyna08-06-2005 09:41:10   [#05]

no właśnie,

w tym nowym, niewprowadzonym regulaminie są one określone procentowo...

a regulamin obowiązuje od 1 stycznia.

asper0108-06-2005 09:48:50   [#06]
Każde regulaminy ustala Rada OP więc każde zmiany w nich też powinny być ustalone uchwałą Rady!!! Jak składniki są ustalone procentowo to nie ma innej możliwości (nawet technicznej), żeby ich nie wypłacić z wyrównaniem!!! No, z tą techniczną możliwością to może nie dokońca niemożliwe, bo tu akurat można to np. w programie obejść, no ale nie będzie to na pewno prawidłowo...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]