Forum OSKKO - wątek

TEMAT: poświadczenie świadectwa
strony: [ 1 ]
kobra25-05-2005 13:55:27   [#01]

Witam !

Proszę o radę, podpowiedź.

Czy szkoła powinna poświadczać  ("za zgodność")absolwentom ksero świadectwa ukończenia szkoły. Uczniowie chcą zanosić tak poświadczone dokumenty na uczelnie?

AnJa25-05-2005 14:12:17   [#02]
Jeśli uczelnia to honoruje to ja poświadczam.

Sam jednak tak poswiadczonego (przez kogoś innego) raczej bym nie przyjął.
Gaba25-05-2005 17:58:46   [#03]

1. strona robi sobie ksero sama, gdziekolwiek nosi swoje papiery i jakiekolwiek one są...

2. strona urzędowa ogląda oryginały i sobie na swoje potrzeby uwierzytelnia...

- jedyne papiery gdzie nie trzeba oryginałów, to kopie notarialne...

 

znam dyra, który przyjął kserówki uprawnień nauczyciela (niestety spreparowane.. słynna sprawa  dyrektora ze Świątnik Górnych), potem się okazało, że se gość spreparował uprawnienia do nauczania infy, facet nie jest już dyrem... tamten zaś lata po prokuraturach.

storna może dowolnemu urzędowi okazać oryginał, nie musi go zostawić, może okazać i se urzędnik, np. upoważniona sekretarka robi na swoje potrzeby duplikat.

Leszek25-05-2005 18:56:30   [#04]

rozp. o wzorach swiadectw:

§ 12. 1. Dyrektor szkoły poświadcza zgodność kopii z oryginałem świadectwa, dyplomu, zaświadczenia lub innego druku szkolnego, gdy jest to niezbędne dla złożenia kopii w aktach tej szkoły.

2. Dyrektor gimnazjum poświadcza zgodność od jednej do trzech kopii z oryginałem świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu przeprowadzanego w ostatnim roku nauki w gimnazjum również wtedy, gdy jest to niezbędne dla celów rekrutacji.

3. Na każdej stronie kopii należy umieścić adnotację "Stwierdzam zgodność z oryginałem", datę, pieczęć urzędową szkoły oraz podpis i pieczęć dyrektora szkoły lub upoważnionej przez niego osoby.

pozdrawiam

janzg25-05-2005 19:09:56   [#05]

w utworzonym właśnie

rachunku dochodów własnych mam pozycję:

4. Wykonywanie usług kserograficznych.

-----------

jeżeli komuś do czegoś przydaje się wykonana przez sekretariat szkoły ładna kserokopia z pieczątkami dyrektora potwierdzającymi za zgodność z oryginałem, to otrzymuje razem z kwitariuszem - 4zł za wykonaną usługę.

a co......

danek25-05-2005 21:59:51   [#06]
Opowiedz więcej o rachunku dochodów własnych. Chętnie pogadam z tobą poza forum , mam parę pytań . Jak to zrobić?
Gaba26-05-2005 09:39:02   [#07]
hehe, dobry cennik, dobry - 1 EU!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]