Forum OSKKO - wątek

TEMAT: więźniowie w szkołach
strony: [ 1 ]
Gaba25-05-2005 01:11:16   [#01]
Kontrowersyjny projekt - mordercy w szkołach


"Metropol": Wszystko wskazuje na to, że we wrześniu w roli nauczycieli wystąpią w szkołach więźniowie. Dyrektor biura penitencjarnego Centralnego Zarządu Służby Więziennej już przyklasnął pomysłowi.

Autorka kontrowersyjnego projektu czeka na odzew dyrektorów szkół. Ich zdania na ten temat są podzielone.

Bezprecedensowy program nauczania ma szanse trafić do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. - Jest wielkie zainteresowanie - przekonuje Karolina Łyskawka, autorka programu pt. "Agresja i przemoc - w poszukiwaniu antidotum". Wykładowcami mają być skazani za najcięższe przestępstwa, np. wielokrotni mordercy.

- Celem programu jest odstraszenie młodzieży od popełniania przestępstw przez pokazanie konsekwencji - wyjaśnia Łyskawka, siostra zakonna ze Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy. Łyskawka ukończyła resocjalizację na Akademii Bydgoskiej, od 13 lat jest nauczycielką, a od 10 lat pracuje z więźniami. Jej program pilotażowo prezentowano we Włocławku, m.in. w Zespole Szkół nr 5, nr 3 i Gimnazjum nr 9.

W tym ostatnim pewnie po raz ostatni. - To nie są opowieści dla gimnazjalistów - wzdraga się Anna Cedro, dyrektor gimnazjum. - Skazani nie powinni brać się za uczenie dzieci, ale siedzieć w więzieniu i nie jeździć po szkołach - tłumaczy.

Przeciwnego zdania jest Aleksandra Łuniewska, dyrektor Zespołu Szkół nr 5. - Mam dwie córki w wieku gimnazjalnym i zabiorę je na spotkanie z więźniami, bo ich opowieści są ku przestrodze - zapewnia.
grażka25-05-2005 06:57:45   [#02]
A rozporządzenie o kwalifikacjach?
AnJa25-05-2005 08:31:14   [#03]
Kwalifikacje nieistotne.

Postawa etyczna czy jak tam to w KN wystarczy, że nienaganna.

Poważnie - mieszane odczucia. Chociaż przed czym miałby naszych dzieciaków morderca czy gwałciciel przestrzegać to nie wiem.

Przykład kogoś, kto kierował samochodem po pijaku i np. zabił, dilera , skazanego za udział w bójce - ale teżmam wątpliwości.
grażka25-05-2005 18:41:21   [#04]

Ja mam cała masę. Bo okazuje się, że biolog pracujący 20 lat w przedszkolu nie ma kwalifikacji, oligofrenopedagog w szkole specjalnej, a biolog nie może uczyć przyrody, do świetlicy szkolnej tylko też ze specjalnym kwitem - a tu masz, przestępcę witamy w szkole. I wszystko mi jedno, jakie to programy, tylko komu tu tak naprawdę robi się dobrze.

Leszek25-05-2005 18:49:53   [#05]

bez zgody dyrektora program nie będzie realizowany w szkole... i wiemy o nim niewiele...

pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]