Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Pilne - macierzyństwo uczennicy
strony: [ 1 ]
PAnka24-05-2005 22:22:51   [#01]

Zgłosiła się do mnie uczennica, która we wrześniu będzie mamusią. Jej szkoła (LO) zgadza się na ukończenie szkoły w trybie dziennym. Czy to prawda że może ona ubiegać się o nauczanie indywidualne???

Dziewczyna jest w trudnej sytuacji rodzinnej i bardzo chciałabym jej pomóc, ale dotąd nie miałam takich przypadków. Z góry dzięki za pomoc (przeczytałam już stare wątki o ciężarnych uczennicach)

DYREK24-05-2005 22:49:36   [#02]

Tak, jeżeli lekarz wystawi stosowne zaświadczenie np. ciąża zagrożona, nie może uczęszczać do szkoły. Jeżeli może uczęszczać to będzie chodziła na zajęcia do dnia rozwiązania.

"Jej szkoła (LO) zgadza się na ukończenie szkoły w trybie dziennym" - szkoła nie ma tu nic do gadania. Ona ma prawo chodzić do szkoły. Chyba, że mamy XIX wiek.

Danka24-05-2005 22:49:40   [#03]
Prawda. Też mam takie przypadki. Wszystkie młode mamy miały nauczanie indywidualne w czasie trwania ustawowego urlopu macierzynskiego.
PAnka24-05-2005 23:00:18   [#04]

Wielkie dzięki

czy w związku z tym musi napisać jakieś podanie już teraz??

krystyna25-05-2005 01:24:02   [#05]

też się muszę przygotować....

wprawdzie to dopiero 8 tydzień, ale od września trzeba będzie dziewczynie solidnie pomóc...

II klasa gimn., 15 lat, zbuntowana, pyskata na zasadzie "co mi tu pani opowiada, ja i tak wiem lepiej".....

teraz mówi "a może tak musiało się stać, żebym w końcu się opamiętała"...

wychowywana tylko przez dziadków, mama (też samotna) zginęłą tragicznie w wypadku wracając z dyskoteki...

dziadkowi nie powiedziała nic, babci napisała na kartce "jestem w ciąży"...

sama była u kilku lekarzy...

a do wychowawczyni powiedziała, że już w ub.r. się bała, bo wszystko już na to wskazywało, że.......

miała wtedy 13/14 lat...

no to kiedy (niektórzy) ONI zaczynają ???

rzewa25-05-2005 05:03:37   [#06]

podania nie trzeba

Jeśli lekarz ginekolog zdecyduje, że nie może chodzić do szkoły, to da zaświadczenie, które trezba złożć wraz z wnioskiem o NI na komisję do PPP. Otrzyma orzeczenie o nauczaniu indywidualnym, które zanosi do szkoły, a dyrektor to NI organizuje - tyle.
Danka25-05-2005 07:16:59   [#07]

U nas dyrektor po otrzymaniu zaświadczenia z poradni psychologiczno-pedagogicznej o konieczności NI składa wniosek do OP o NI. Nigdy nie było tak, żeby organ prowadzacy nie przydzielił godzin na NI. Daje 12 godz./tydz. Do poradni osoba zainteresowana musi pójść z zaświadczeniem od lekarza o stanie zdrowia. Jeżeli ciąża ma przebieg z komplikacjami NI może byc przydzielone już w czasie ciązy, nie tylko w czasie okresu macierzyńskiego urlopu. Warto pomóc.

Pozdrawiam.

PAnka25-05-2005 07:47:54   [#08]

Dzięki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bardzo bardzo dziękuję. Małej(18 lat;)) naprawde należy się pomoc Pozdrawiam ;D
Leszek25-05-2005 19:23:21   [#09]

USTAWA
z dnia 7 stycznia 1993 r.
o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży

Art. 2.3. Szkoła ma obowiązek udzielić uczennicy w ciąży urlopu oraz innej pomocy niezbędnej do ukończenia przez nią edukacji, w miarę możliwości nie powodując opóźnień w zaliczaniu przedmiotów. Jeżeli ciąża, poród lub połóg powoduje niemożliwość zaliczenia w terminie egzaminów ważnych dla ciągłości nauki, szkoła zobowiązana jest do wyznaczenia dodatkowego terminu egzaminu dogodnego dla kobiety, w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy.

pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]