Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dopełnienie etatu?
strony: [ 1 ]
molinek24-05-2005 12:12:44   [#01]

Witajcie Szanowni Forumowicze :-))

A zaczęło się tak... Nuczyciel (25 lat stażu) uczył sobie w SP. Potem powstał zespół (SP i Gimn.). Tenże Nauczyciel w SP ma 14/18 przyrody, w Gimn. 9/18 geografii. No i... Jakie(ą) umowy(ę) powinno się z Nim zawrzećKO mówi: Zatrudnić w SP dopełniając etat do 18/18 godzinami geografii, a na 5 godzin geogr. (z tych 9/18) napisać drugą umowę w Gimnazjum. Wyjaśnienie? - Nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania musi mieć zapewniony pełny etat w jednej ze szkół. No i jak miałaby wyglądać taka umowa..Czy myślicie podobnie?? Bardzo proszę...

ania0124-05-2005 12:20:28   [#02]
U mnie tez jest Zespół ale ja się zbuntowałami choć wiem że jest to na bakier z prawem to zawieram umowy na Zespół. Były u mnie kontrole z pip, kuratorium , OP i jak na razie nikt się nie przyczepił. Dlatego robię tak dalej bo nie zamierzam okredać nauczycieli z ich pensji ani utrudniac sobie życia.
molinek24-05-2005 12:34:53   [#03]
Podejście OK, tylko ten Zespół, także po kontroli KO, ma zalecenia, do których trzeba się odnieść. Niestety, niektóre bardzo dziwne...
Maryna24-05-2005 15:25:13   [#04]

druga umowa

U mnie jest dokładnie tak jak#1, druga umowa. I nauczyciele są zadowoleni (nigdy nie przepadają im stałe godziny ponadwymiarowe, bo ich nie mają, tylko właśnie drugą umowę.)
Jersz24-05-2005 15:53:00   [#05]

?

Ale jak dopełniać etat, gdy się jest nauczycielem w zepole szkół ponadgimnazjalnych i uczy się niezbyt popularnych przedmiotów?

KN Art. 22. 1. Organ prowadzący szkołę może nałożyć na nauczyciela obowiązek podjęcia pracy w innej szkole lub szkołach i na tym samym lub - za jego zgodą - na innym stanowisku, w celu uzupełnienia tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych w wymiarze nie większym niż 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć. W wypadku niewyrażenia zgody nauczyciel otrzymuje wynagrodzenie za część obowiązkowego wymiaru zajęć.

Żeby można było uzupełniać etat trzeba mieć conajmnie 1/2 etatu w jednej szkole, a jeśli nie? Liczba godzin poszczególnych zajęć w szkołach ponadgimnazjalnych zmienia się bardzo często. Co wtedy? Często przy takim jak w poście #1 rozumieniu ustawy może w zespołach takich szkół nie być nauczycieli zatrudnionych na podstawie mianowania.

Pozdrawiam Jersz

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]