Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Awans zawodowy jeszcze raz
strony: [ 1 ]
dan23-05-2005 21:36:35   [#01]

Pytanie dpotyczące awansu.

Mam następującą sytuację. Nauczyciel matematyk pracował u mnie w szkole w ubiegłym roku, miał umowę na rok - na czas określony i odbywał staż na nauczyciela mianowanego. W czasie tej części stażu był ponad 1 miesiąc ciurkiem na zwolnieniu lekarsklim. 1 września do pracy się nie zgłosił - w sumie miał prawo, poprzednia umowa wygasła tak więc pewnie znalazł inną pracę. Wziął świadewctwo pracy i słuch po nim zaginął. Kilka dni temu zgłosił się do mnie po częściową ocenę stażu, który odbył u mnie - czyli po 9 miesiącach od zakończenia pracy w mojej szkole.  I teraz pytania?

1. Po co mu teraz ocena stażu - przecież aby kontynuować staż nie może być przerwy w zatrudnieniu dłuższej niż 3 miesiące. A jaki dyrektor zezwolił mu na kontynuację stażu bez oceny z poprzedniejszego miejsca pracy?

2. Gdzie wpisać informację o tej jego nieobecności - przecież powyżej 1 miesiąca nieobecności skutkuje wydłużeniem stażu? Czy macie wzór takiego dokumentu. Czy napisać to  w ocenie stażu za okres od do. Pozdrawiam.

rzewa23-05-2005 21:44:10   [#02]

nie wiem po co mu ta ocena

ale ta nieobecność o której piszesz nie ma znaczenia - według przepisów ówczesnej KN (sprzed 31 sierpnia 2004) na staż miały wpływ nieobecności, jeśli wszystkie łącznie w czasie całego stażu przekraczały 3 miesiące (90 dni). Sądzę, że go to nie dotyczy więc te nieobecności są nieistotne.

Ale gdyby były ważne, to trzeba o nich napisać w zaświadczeniu o zatrudnieniu i przebiegu stażu, bez którego n-l nie będzie mógł złożyć wniosku na komisję.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]