Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dodatek za wychowawstwo
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane23-05-2005 10:32:41   [#01]

Witam wszystkich serdecznie!

Czy ktos moze spotkał się z taką sytuacją: dyrektor jest wychowawca klasy, wcześniej dostawał dodatek za wychowawstwo i dodatek funkcyjny za pełnione funkcje. Od stycznia tego roku organ prowadzący nie wypłaca dodatku za wychowawstwo bo stwierdził ze w dodatek funkcyjny za bycie dyrektroem wlicza się również dodatek za wychowawstwo chociaż kwota dodatku funkcyjnego jest ta sama. Prosze o pomoc bo wydaje mi się, że powinien być zapłacony również dodatek za wychowawstwo zgodnie za rozporządzeniem odnośnie wynagaradzania nauczycieli.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

ania0123-05-2005 13:05:19   [#02]
Rozporządzenie Ministra Edukacji ani Karta nauczyciela nie określa szczegółowych warunków przyznawania dodatku funkcyjnego. Obarczył tym obowiązkiem Organ Prowadzący. Jeżeli w regulaminie nie ma zaznaczonego iż w przypadku prawa do więcej niż jednego dodatku funkcyjnego - wypłaca sie każdy z dodatków to chyba niewiele mażesz zrobić.
Roman M23-05-2005 19:50:30   [#03]
Dziwi mnie fakt, że dyrektor jest wychowawcą klasy. Czy w tej szkole nie ma nauczycieli ? U nas "od zawsze" ani dyrektor, ani wicedyrektor nie jest wychowawcą klasy.
Gaba23-05-2005 19:54:17   [#04]
OP ma rację, dyrektor powienin być wychowawcą tylko w szczególnych sytuacjach...
DYREK23-05-2005 21:01:40   [#05]
W dawnych czasach (lata 80, 90) był nawet zakaz pełnienia fukcji wychowawcy przez osoby zajmujące stanowiska kierownicze w szkole. I chyba słuszny.
Slaw23-05-2005 21:35:03   [#06]

Slaw

Zapominacie, że istnieją szkoły „jednociągowe” (straszne słowo). Katecheta odpada, językowec odpada, (bo tylko na godziny), stażysta odpada i nie ma już nauczycieli, którzy mogą prowadzić klasę. Kilka lat temu musiałem być wychowawcą. Trzy koleżanki były na macierzyńskim, dwóch nauczycieli odeszło na emeryturę. Inna sprawa, że to rzeczywiście jest złe rozwiązanie, tylko czasami innego niema.
Ajcila23-05-2005 22:00:24   [#07]

W przedszkolach każdy nauczyciel jest wychowawcą więc może Anett jest dyrektorem przedszkola i stąd ten dodatek.

Ja otrzymuję zarówno funkcyjny jak i za wychowawstwo:-)))

Konto zapomniane24-05-2005 13:56:42   [#08]

Nie jestem dyrektorem przedszkola a szkoły podstawowej w małej miejscowości, stąd trudność w znalezieniu nauczycieli którzy pełniliby tą funkcję. Gdybym mogła to oddałabym to wychowawstwo komu innemu ale nie moge.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc

Pozdrawiam serdecznie.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]