Forum OSKKO - wątek

TEMAT: awans pełniącego obowiązki dyrektora szkoły
strony: [ 1 ]
arekwo20-05-2005 23:36:51   [#01]

Od stycznia tego roku pełnię obowiązki dyrektora szkoły.

Staż na n-la dyplomowanego rozpocząłem w IX 2002 i kończy mi się w maju 2005;

za okres 2 lat i 4 miesięcy (od 1 IX 2002 do 31 XII 2004) ocenę dorobku zawodowego wystawił mi odchodzący dyrektor w grudniu 2004.

(mam również ocenę pracy wystawioną w 2004 roku w maju)

pozostało 5 miesięcy (od stycznia do maja tego roku ) co z tym okresem ?

czy mogę awansować? jakie dopełnić formalności?

proszę o odpowiedź, może już ktoś był w takiej sytuacji?

pozdrawiam

Arek

Monic21-05-2005 10:05:04   [#02]
Rok temu byłam w bardzo podobnej sytuacji, jak Ty. Skontaktuj się ze mną na priva, to opiszę co i jak.
rzewa21-05-2005 10:21:07   [#03]

możesz awansować

po 5 m-cach pracy w charakterze p.o. dyrektora o ile upłynie wówczas 4 lata od uzyskania przez Ciebie stopnia n-la mianowanego.

Jeśli nie to albo pozostaniesz dyrkiem i złożysz wniosek o awans jak ten okres już będziesz miała za sobą.

Albo wrócisz na stanowisko n-la i normalnie zakończysz rozpoczęty staż - zlożysz sprawozdanie, otrzymasz ocene dorobku zaw. i zlożysz wniosek na komisję

Podstawa: art. 9e ust. 5 KN (a także ust. 1 tego samego artykułu).

józefinaw21-05-2005 17:05:09   [#04]

nie rzewo, jestem w podobnej sytuacji , a może nawet gorszej , bo awans rozpoczęłam 1 IX 2002, a od 01 IX 2003 jestem dyr, i staję do rozmowy w sesji lipiec - sierpień 2005. Mam na to wyjaśnienie mojego KO. A mianowana jestem od 07 VII 2002.

rzewa21-05-2005 17:18:51   [#05]

niestety józefinaw,

Będziesz mogła awansowac w tym roku tylko wówczas, jeśli masz stopień naukowy doktora.

Natomiast, jeśli takiego tytułu nie masz i złożysz wniosek w czerwcu br. na komisję, to otrzymasz odmowę, gdyż nie będziesz spełniała wymagań art 9e ust. 1 KN, który brzmi:

Art. 9e. 1. Dyrektor szkoły posiadający na tym stanowisku nieprzerwany okres pracy wynoszący co najmniej 3 lata, a w przypadku nauczyciela posiadającego co najmniej stopień naukowy doktora co najmniej 2 lata oraz legitymujący się wyróżniającą oceną pracy, może złożyć wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego po upływie 4 lat od dnia nadania stopnia nauczyciela mianowanego, a w przypadku nauczyciela posiadającego co najmniej stopień naukowy doktora po upływie 3 lat.

Ust. 5 tego samego artykułu KN pozwala na zaliczenie do okresu nieprzerwanej pracy na stanowisku dyrektora odbytego przed powierzeniem stażu, ale nic nie mówi o tym, że można skrócić 4-roletni okres jaki musi upłynac od nadania poprzedniego stopnia awansu zawodowego.

art 9e ust 5 KN:

Jeżeli w okresie stażu nauczycielowi powierzono stanowisko dyrektora szkoły zatrudniono go na stanowisku, na którym wymagane są kwalifikacje pedagogiczne, urlopowano go lub zwolniono z obowiązku świadczenia pracy, do nieprzerwanego okresu, o którym mowa w ust. 1-3, zalicza się okres odbytego stażu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]