Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Praktyki hotelarzy.
strony: [ 1 ]
asper0120-05-2005 09:26:34   [#01]
Problem dotyczy zajęć praktycznych uczniów Techników Hotelarskich. Czy ktoś płacił za odzież ochronną BHP tym uczniom, bo ustawa o systemie oświaty mówi o refundacji pracodawcom zakupu odzieży BHP, ale niestety hotele nie chciały się w to bawić więc nasi uczniowie kupili sami odzież i my im to zrefundowaliśmy. Boję się, że to mogło być źle rozegrane, gdyż faktury są imienne na uczniów. Jak w ogóle to powinno wyglądać z tymi praktykami "hotelarzy"??
asper0123-05-2005 09:01:19   [#02]

Ponawiam pytanie i wyjaśniam bliżej o co chodzi:

sprawa dotyczy PRAKTYK ZAWODOWYCH, które uczniowie techników odbywają w różnych zakłądach pracy (u nas chodzi o hotele, gdyż technikum hotelarskie) zgodnie z ustawą o systemie oświaty rozporządzeniem MENiS z 1.07.2002 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu. O zapewnieniu odzieży ochronnej mówi §9 w/w rozporządzenia. I o ten paragraf właśnie chodzi, jak on jest przez Was realizowany w praktyce, gdyż mowa w nim jest o refundacji pracodawcom kosztów zakupu odzieży dla uczniów, ale w naszym przypadku hotele nie miały ochoty się w to "bawić", więc kazaliśmy uczniom kupić odzież do określonej kwoty. Czy dobrze zrobiliśmy? Jak to robicie w Waszych szkołach?

asper0124-05-2005 14:49:50   [#03]
czy naprawdę nikt nie jest w stanie mi odpowiedzieć na te pytania... :(
Marek Pleśniar24-05-2005 15:30:45   [#04]

no nie wiem jak inni ale jak nie wiem to nic nie odpowiem:-)

Liczmy na to, że się znajdzie ktoś z takiego sektora

AnJa24-05-2005 15:38:50   [#05]
Jedyna szkoła hotelarska w okolicy ma rok. To co zrobiliście jest jakimś wyjściem, chociaż mając forsę brałbym rachunek  na szkołę.
joszka24-05-2005 15:51:33   [#06]

W regulaminie przyjęć do szkoły okreslamy

co przyjety ma mieć na wyposazeniu: strój galowy, strój na zajecia z przedmiotów zawodowych ( precyzyjnie:fartuch,buty,czepek,scierki itp),jakie opłaty nalezy wnosić na zakup surowców na zajecia z technologii-jhak sa na praktykach u renomowanych gwiazdkowców - często dostaja piekne stroje do pracy(często z logo firmy)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]