Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Inwentarz Optivum.
strony: [ 1 ]
asper0120-05-2005 08:50:01   [#01]

Mam takie pytanie i problem:

Czy używa ktoś z Was programu Inwentarz Optivum? Jestem świeżo upieczonym głównym księgowym i chciałbym zrobić porządek z całym tym zagadnieniem. U nas są księgi inwentarzowe, ale od kilku lat nie ma w nich wpisów i w ogóle są stare i zniszczone. Wyobrażałem sobie to tak, że zakupie program komputerowy i wszystko od początku wprowadze (roboty co nie miara, ale to moim zdaniem najlepsze wyjście). Problem jest taki, że nigdy z inwentaryzacją nie miałem do czynienia i jak włączyłem program to nie wiem właściwie jak się do niego zabrać. Księgi w szkole były prowadzone na kategorie, ale ja sobie myślałem, że chciałbym to wszystko wprowadzić na pomieszczenia jednak nie bardzo wiem jak. I kolejne: czy mogę nadawać numery od początku, czy muszę przepisywać te stare, a rzeczą nie wpisanym nadać nowe, dalsze numery?

Nie rozpisując się dalej: czy ktoś z Was przeprowadzał taką operację "inwentaryzacja od początku w programie Inwentarz Optivum" i czy mógłby mi jakoś pomóc?

Ps: Tak na marginesie to na pewno ktoś napisze, że to nie ja powinienem to robić (księgowy przeprowadza inwentaryzację, a nie prowadzi ksiąg inwentarzowych), ale niestety nikt inny tego nie zrobi :(

Gaba20-05-2005 09:04:15   [#02]
my jesteśmy w trakcie, wiesz... powiem o Tobie mojej księgowej, może się powspieracie, co?
asper0120-05-2005 09:18:03   [#03]
Gaba, chętnie, ale czy wy też to robicie w Inwentarzu Optivum, bo ja nie wiem jak to chwycić w ogóle, na jakim jesteście etapie!? A co do kontaktu to ja jestem z kuj-pom, a co do szczegółów to podaj maila to wyślę ci numer telefonu do szkoły i możemy się skontaktować w przyszłym tygodniu (bo dziś piątek i nie mam ochoty psuć sobie weekendu Inwentaryzacją ;) ). A najlepiej jakbyś miała GG, jakby co to mój numer: 1990184

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]