Forum OSKKO - wątek

TEMAT: arkusz analizy dokumentacji
strony: [ 1 ]
layola19-05-2005 19:28:15   [#01]

Dowiedziałam się na szkoleniu na temat pisania raportów, że analizując dokumentację muszę mieć arkusz analizy. Podpowiedzcie, co powinien zawierać (oprócz określenia co to za dokument:))?

Magosia19-05-2005 19:32:30   [#02]

Zdrowy rozsądek

Layola: muszę mieć arkusz -nie musisz, chyba,że tego potrzebujesz, to Ci pomaga w pracy, tak zaplanowałaś. Ty decydujesz o swoim sposobie pracy i mierzenia jakości pracy w swojej placówce :-)

Nie dajmy się zwariować -opór wobec papieromanii jest naprawdę możliwy, daje efekty i nie grozi utratą stołka- mówię z doświadczenia.

Pozdrawiam :-)

layola19-05-2005 20:43:31   [#03]

hmm...

niby ja... a może jednak nie ja...?

O obszarach? Nie do końca, bo muszę wziąść (przynajmniej częściowo) po uwagę kuratoryjne

o standardach? Nie do końca, bo muszę wziąść (przynajmniej częściowo) kuratoryjne

o wskaźnikach? Nie do końca, bo muszę wziąść przede wszystkim kuratoryjne, a do nich mogę dołączyć swoje

Po coś również na stronach kuratorów umieszczone są:

- organizacja mierzenia...

- wzory narzędzi do mierzenia...

- wzory raportów...

Po coś również wizytatorzy zbierają wszystkich dyrektorów i szkolą

- jak ma wyglądać raport,

- co mamy zamieścić w kolejnych jego punktach

- na jakiej podstawie opracowywać wyniki i jak je opisywać

Poza tym wszystkim faktycznie o reszcie decyduję ja:)

Pozdrawiam

Barla19-05-2005 21:02:48   [#04]

arkusz

Jesli dasz maila, to prześlę Ci arkusz analizy dokumentacji mojego autorstwa.
bogda419-05-2005 21:15:10   [#05]

 Mogę poprosić o Twoją propozycję arkusza?

 Pisałam raport, udało mi się tym razem bez arkusza analizy dokumentacji.Ale może sie przyda w przyszłości.

layola19-05-2005 21:57:43   [#06]

Barla

wysłałam Ci na priva.
rzewa19-05-2005 22:13:48   [#07]

layola

O obszarach? Nie do końca, bo muszę wziąść (przynajmniej częściowo) po uwagę kuratoryjne

Ale po co? Rób te które Ty uważasz za potrzebne i które wynikną z przeprowadzonej diagnozy.

o standardach? Nie do końca, bo muszę wziąść (przynajmniej częściowo) kuratoryjne

A kto ci każe? Przyjmij takie które wynikają z obowiązujących aktów prawnych: podstawa programowa i standardy egzaminacyjne.

o wskaźnikach? Nie do końca, bo muszę wziąść przede wszystkim kuratoryjne, a do nich mogę dołączyć swoje

Przedewszystkim musisz skonstrować swoje, bo tylko te odpowiedzi Ciebie interesują i mają znaczenie dla Twojej szkoły.

A obszarami, standardami i wskaźnikami kuratoryjnymi niech mierzy jakość szkoły kuratorium - to właśnie ich działka.

bogda419-05-2005 22:13:52   [#08]
  A mnie? Plissss....
rzewa19-05-2005 22:14:03   [#09]

layola

O obszarach? Nie do końca, bo muszę wziąść (przynajmniej częściowo) po uwagę kuratoryjne

Ale po co? Rób te które Ty uważasz za potrzebne i które wynikną z przeprowadzonej diagnozy.

o standardach? Nie do końca, bo muszę wziąść (przynajmniej częściowo) kuratoryjne

A kto ci każe? Przyjmij takie które wynikają z obowiązujących aktów prawnych: podstawa programowa i standardy egzaminacyjne.

o wskaźnikach? Nie do końca, bo muszę wziąść przede wszystkim kuratoryjne, a do nich mogę dołączyć swoje

Przedewszystkim musisz skonstrować swoje, bo tylko te odpowiedzi Ciebie interesują i mają znaczenie dla Twojej szkoły.

A obszarami, standardami i wskaźnikami kuratoryjnymi niech mierzy jakość szkoły kuratorium - to właśnie ich działka.

Barla19-05-2005 22:20:41   [#10]
Bogna4 a mail?
bogda419-05-2005 22:22:34   [#11]

 Już dotarło, wielkie dzięki!

 / Mamy blisko! :-)/

layola19-05-2005 23:07:18   [#12]

Barla

niestety do mnie nie dotarło :(

rzewa, podziwiam Twoją wiedzę prawną. Podlegamy pod to samo KO. To co napisałam wyżej odniosłam jednak do wszystkich województw, ponieważ wiem, że są takie, w których KO wyznaczyło wszystkim placówkom konkretne standardy do mierzenia. Skoro standardy to oczywiście obszary. Co do wskaźników, wiele czasu zajęło mnie i moim nauczycielkom ich opracowywanie. Teraz dowiedziałam się (nie tylko ja, w szkoleniu uczestniczyło wielu dyrektorów), że obowiązkowo analizujemy wskaźniki KO (ponieważ zgodnie z ich opracowaniem nie są one przykładowe - jak ministerialne - a więc obowiązkowe) a dopiero potem możemy odnieść się do własnych.

Nie jest moim zamiarem przekonywać, ani upierać się, że nie do końca ja o wszystkim decyduję i że mogę udokumentować cały proces tak jak ja chcę Wyraziłam po prostu swoje zdanie. Oczywiście każdy zrobi, jak uważa. Pozdrawiam

rzewa20-05-2005 06:35:35   [#13]

wiem, że

to samo KO, i wiem, że inne KO robią podobnie...

Oczywiście, każdy robi, jak uważa, a ja piszę tu co uważam - nie robię tego tak jak "każe" KO, i póki wiem co, dlaczego i po co robię nikt mi nic nie jest w stanie zarzucić. Bo niby co by mi zarzucił skoro mam wszystko czego odemnie wymaga rozporządzenie, a wyniki zewnętrznego pomiaru są dobre? A konsekwencje? Niby jakie i na jakiej podstawie?

To, że wizytator w czasie zewnętrznego pomiaru musi się trochę napracować sprawdzając swoje wskaźniki, i to że mój raport z wewnętrznego pomiaru jakości (sic!) trzeba przeczytać ze zrozumieniem i namysłem, by móc wypełnić "własną tabelkę", to nie mój problem - to problem KO i jego zadanie do wykonania.

beera20-05-2005 09:28:08   [#14]

sami na siebie kręcimy

powrozik, a potem się dziwimy, że go mamy :-(

To, ze w szkołach jest tyle papierów zależy takze od naszej odwagi by mowić to, co uważamy za sluszne.

Marek to nazwał " siła wiedzy"- warto z tej siły korzystać...

Barla20-05-2005 12:22:15   [#15]

layola

Jeśłi dasz maila to prześlę :)
sts20-05-2005 12:41:22   [#16]

a ja zapraszam Cię tu, ale ostrzegam , dłuższa lektura, pożyteczna

Pakiet dla wizytatora 689
(zobacz więcej...)

sts20-05-2005 12:42:43   [#17]
i jeszcze tu: http://www.kuratorium.krakow.pl/index.php?ac=112&id=11
layola20-05-2005 16:40:13   [#18]

Barla

wysłałam Ci wczoraj maila na priva
for20-05-2005 17:07:38   [#19]

do Barla proszę też o taki arkusz ,

dziękuję

IlDa23-05-2005 09:23:06   [#20]

Barla

czy ja mogę również prosić o taki arkusz?
JaLPtak23-05-2005 09:43:48   [#21]
Ja również bardzo proszę o arkusz analizy dokumentacji. Z góry dziękuję.
Bogusław Bek23-05-2005 10:48:12   [#22]
jeśli można przesłac to byłbym wdzieczny
Macia23-05-2005 10:56:22   [#23]

a może by tak

wrzucic to do wymiany plików
mirek w23-05-2005 10:59:47   [#24]
Jeżeli nie sprawia to wielkiej trudności, to bardzo proszę. Wdzięczność moja jest dozgonna.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]