Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zakończenie stażu 12 lipca
strony: [ 1 ]
Basik18-05-2005 14:13:47   [#01]
z uwagi na zwolninia lekarskie i dwa urlopy po urodzeniu dzieci nauczycielka kończy staż na mianowaneg 12 lipca. I co? Jaki ma czas na złożenie sprawozdania, kiedy projekt oceny i ocena, a kiedy wniosek o postepowanie? Jesli w szkole urlopy administracji, czy wystarczy wysłać rzecz pocztą poleconą, by mieć terminy na stemplach?
pag cz18-05-2005 14:49:30   [#02]

Zakończenie stażu

Rozp. zdnia 1 grudnia 2004

4. W terminie do 30 dni od dnia zakończenia stażu nauczyciel składa dyrektorowi sprawozdanie z realizacji planu rozwoju.

Ustawa KN

Ocenę dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu ustala w terminie nie dłużyszy niż 21 dni od dnia złożenia sprawozdania ......   dyrektor szkoły.

Na pewno ktoś w szkole będzie pełnił dyżur.

beera18-05-2005 16:04:52   [#03]

hm..

Na pewno ktoś w szkole będzie pełnił dyżur.

a czemu miałby?

to po pierwsze;-)

a po drugie, to jakim cudem kończy staż podczas wakacji???
Jaka to placowka??? Nieferyjna???

rzewa18-05-2005 16:26:28   [#04]

asiu,

niestety i w feryjnej może sie okazać, że koniec stażu wypadnie w lipcu lub w sierpniu - przecież staż trwa normalnie przez wakacje...

Niech n-l będzie chory przez półtora m-ca ciurkiem - i jego staż zamiast 31 maja zakończy się półtora m-ca później czyli... ok 15 lipca :-)

A terminy podał pag cz, lecz tu nikomu sie nie śpieszy, więc wystarczy jak n-l zloży sprawozdanie w połowie sierpnia (wtedy już dyrek w szkole musi być :-), mogą się też umówić na to złożenie (;-)), a dyrektor wystawi ocenę we wrzesniu. N-l i tak ma sporo czasu do 31 października, by do końca roku kalendarzowego awans otrzymać (a wcześniej i tak mu to nie grozi ;-))

beera18-05-2005 16:41:59   [#05]

szukalam na to w KNie

i rzeczywiscie- nawet  choćby przedluzenie temu bez pp może tak wlaśnie spowodować.

Idiotyczne to- powiem szczerze,
bo uruchamia proces w trakcie urlopów- tego w ogole nie wzięliśmy pod uwagę w piśmie do RPO

Nikomu się nie spieszy- ale jeśli n-l zlozy sprawozdanie natychmiast( a ma do tego prawo), to NIE MA SZANS ( bez rezygnacji z urlopów) na dotrzymanie terminów

Jacek18-05-2005 16:50:11   [#06]

Dobrze obliczyłem???

Nauczycielka powinna skończyc staż 31 maja br. w trakcie stazu przebywała na urlopie maciezyńskim od 29.10.2003 do 23.12.2003 łącznie 56 dni, staz ulega przedłużeniu i dobrze obliczyłem że kończy się jej 26 lipca br. ???

Chce sie upewnić bo w tym natłoku spraw juz sam nie wiem czy dobrze umiem liczyć :-)))

bogna18-05-2005 17:30:59   [#07]

śliskie dosyć wydaje mi się to realizowanie stażu w okresie urlopu wypoczynkowego,

szczególnie bałabym się podjęcia takiej decyzji w przypadku stażu na nauczyciela kontraktowego,

w ustaleniu 9 miesięcznego okresu stażu + warunku rozpoczynania stażu z początkiem roku szkolnego

skłonna jestem dopatrywać się intencji ustawodawcy ;-)))

że staż odbywa się w okresie zajęć dydaktyczno - wychowawczych w szkole a nie w czasie wakacji.

rzewa18-05-2005 17:47:15   [#08]

bogna,

KN
Art. 9c. ust. 1. Staż, z zastrzeżeniem ust. 2, trwa w przypadku ubiegania się o awans na stopień:
1) nauczyciela kontraktowego - 9 miesięcy;
2) nauczyciela mianowanego i nauczyciela dyplomowanego - 2 lata i 9 miesięcy
.

Art. 9d ust. 5. W przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy lub urlopu innego niż urlop wypoczynkowy, trwającej nieprzerwanie dłużej niż miesiąc, staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. W przypadku nieobecności dłuższej niż rok nauczyciel obowiązany jest do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.

Rok to rok = 12 miesięcy, a miesiąc to miesiąc = 30 dni i nie ma żadnego bliższego określenia, że chodzi o jakies szczególne miesiące czy lata. Baa ust 5 art 9d wyraźnie mówi, że przebywanie n-la na urlopie wypoczynkowym (ferie zimowe i letnie - art 64) nie wpływa na bieh stażu - staż leci czy sa zajęcia dydaktyczne czy ferie. Nie ma tu innej intencji jak ta że długość stażu jest tak pomyślana by urlop wypoczynkowy nie miał wpływu na jego realizację - wyrażono to eksplicite w cytowanym ustępie.

beera18-05-2005 17:56:09   [#09]

miałam jak Bogna

- stąd zdziwienie

Myslalaby o przedłużeniu stażu ale nie na okres nieobecności ( urlop wypoczynkowy) pracownika

Bo de facto nastepuje tu przedlużenie stażu i ustalenie jego zakończenia na czas urlopu wypoczynkowego

Wiem, ze i tak staż trwa podczas urlopu- ale ta sytuacja wydaje mi się nielogiczna.

Ale rzeczywiście w KN jest jak jest

ReniaB19-05-2005 13:45:03   [#10]

ale

staż realizuje się pracując, a podczas urlopu jest się na urlopie, więc logicznym wydaje się przeniesienie brakujących dni na nowy rok szkolny, chyba, że w szkole są półkolonie czy coś takiego.
beera19-05-2005 13:52:34   [#11]

ale

wtedy staż wydłużasz na więcej dni niż wypada z obliczen i w tym problem
gajga19-05-2005 16:27:14   [#12]
Chociaż to nie jest logiczne, ale przedłużenie stażu obejmuje okres wakacji. U mnie koniec stażu wypada 5 pździernika, ale jest inny problem. Najpierw nauczycielka w ciąży - źle się czuła, ociężała, nie realizowała w pełni planu rozwoju, teraz ma malutkie dziecko i zaraz po lekcjach spieszy się do domu - też problem z realizowaniem planu rozwoju, później staż w wakacje. Chciałabym zasugerować jej, aby wystąpiła o przedłużenie stażu o rok. Przerabialiście to?
13151720-05-2005 14:39:46   [#13]

stażystka na urlopie macierzyńskim

Nauczycielka rozpoczęła staż 1 września 2004 r. na nauczyciela kontraktowego. W marcu była 21 dni na zwolnieniu z powodu komplikacji ciąży. 16 maja poszła na urlop macierzyński. Kiedy powinna złożyć sprawozdanie ze stażu? Czy może to zrobić w trakcie urlopu macierzyńskiego? Żadna z przerw nie przekroczyła 30 dni, a więc stażu jej sie nie przedłuża. Kiedy powinnam powołać dla niej komisję? Do szkoły nie wróci 1 września, bo przecież musi jeszcze wykorzystać urlop. Nadmieniam, że chcę z nią podpisać umowę. Dziękuję za rady i pozdrawiam. Jola
Basik20-05-2005 15:47:37   [#14]

zainicjowałam temat,który dotyczy wielu dyrektorów.Tak jak rzewa uważam, że w wakacje staż biegnie. Można przedłużyć tylko o nieobecności wskazane w KN

Art. 9d ust. 5. W przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy lub urlopu innego niż urlop wypoczynkowy, trwającej nieprzerwanie dłużej niż miesiąc, staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. W przypadku nieobecności dłuższej niż rok nauczyciel obowiązany jest do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.

Staż w sumie nie może być dłuższy niż 2 lata i 9 m-cy ( urlop wypoczynkowy wchodzi w staż), chyba że został przerwany. To już jednak inna sprawa.

13151720-05-2005 16:15:08   [#15]
Nauczycielka jest stażystką. Kiedy ma złozyć sprawozdanie? Kiedy powołać dla niej komisję? Czy może to być w trakcie urlopu macierzyńskiego bądź wypoczynkowego? jak rozwiazać ten problem?
beera20-05-2005 16:16:59   [#16]

masz rację

ale ustalanie końca stażu w polowie wakacji ma dodatkowe konsekwencje...
Basik25-05-2005 09:22:18   [#17]

Art. 9d ust. 5. W przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy lub urlopu innego niż urlop wypoczynkowy, trwającej nieprzerwanie dłużej niż miesiąc, staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. W przypadku nieobecności dłuższej niż rok nauczyciel obowiązany jest do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze

Czy w tej sytuacji ten rok to nieobecność ciągła czy rok składany? Karta nie precyzuje, czy zatem można to różnie odczytać?

rzewa25-05-2005 10:54:43   [#18]

nieobecność ciągła

jak nie jest napisane, że nalezy nieobecności sumować, to znaczy, że chodzi o nieobecność ciągłą, czyli np. roczny urlop dla poratowania zdrowia, poprzedzony jednodniwym zwolnieniem.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]