Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nabycie uprawnień emerytalnych
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane18-05-2005 13:10:35   [#01]
Mam wątpliwości: czy ZUS uzna mój wymagany staż pedagogiczny - 20 lat pracy pedagogicznej, a 30 lat pracy ogółem, jeżeli do 20 lat pracy pedagogicznej dyrektor szkoły zaliczył mi do stażu pedagogicznego pracę w Domu Kultury na stanowisku instruktora kulturalno-wychowawczego i dyrektora. Uzasadnienie to zostało potwierdzone oświadczeniem Burmistrza, w którym to wyjaśnia charakter mojej pracy: pełny etat, stały kontakt z młodzieżą (zajęcia w kółkach pozaszkolnych: fotograficznym, plastycznym, organizacja wystaw, konkursów dla młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych). Zaliczenie tego stażu miało miejsce w sierpniu 1991 roku, wg obowiązujących w tym czasie przepisów. Na dzień dzisiejszy mój staż pedagogiczny (łącznie z pracą w Domu Kultury) wynosi 24 lata, a ogółem 32. Czy w takim razie będę mogła spokojnie przejść na emeryturę w 2006 roku? Dziekuję za pomoc!
rzewa18-05-2005 13:21:35   [#02]

jest co najmnie kilka różnych interpretacji,

a Ty chcesz mieć pewność, więc jest tylko jedna droga: złóż do ZUS wniosek o naliczenie emerytury wraz ze wszystkimi potrzebnymi papierami - jak Twój (bo są, choć nie powinny, różnice) ZUS uzna, że masz prawo do emerytury, to będzie ok.

A jak nie, to trzeba się będzie zastanowić jak ZUS przekonać...

wladyslaw18-05-2005 15:32:06   [#03]

dyrektor zaliczyl prace do wymiaru uposazenia , okres pracy w   Domu Kultury ,,,, ( w tedy co dwa lata podwyzka  dla nauczycieli ) ,a ZUS bedzie chcial zaliczyc prace w zawodzie jako nauczyciel , Staż  przy tablicy musisz miec 20 lat .

zrob jak radzi rzewa

bemeb20-05-2005 14:19:56   [#04]
Nie, 20 lat przy tablicy, żadnych innych. Pozdrawiam
Gaba21-05-2005 02:48:11   [#05]

dokładnie, żadnych innych - przerabiamy nasze krakowskie zusy, są bezwzględne. Ma być zatrudnienie z KN! Taka placówka, gdzie KN działała, daje uprawniania do owego stwierdzenia "20 lat przy tablicy".

Były domy kultury, gdzie zatrudniano z KN! Przecież i w niektórych placówkach oświatowych nie ma tablicy... ;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]