Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zasiłek macierzyński nauczyciela
strony: [ 1 ]
dosia18-05-2005 10:55:55   [#01]

Bardzo proszę o pomoc! Jak wyliczyć zasiłek macierzyński nauczyciela, który otrzymał już wynagrodzenie z góry.Teoretycznie wiem jak to zrobić, ale problem pojawił się w praktyce jak wklepałam urlop macierzyński w program Płace Optivum. Może przedstawie pokrótce sytuację.Nauczycielka w ciązy chorowała od połowy grudnia do 10.05.05r.i urlop macierzyński od 11.05.2005r.Ostatnie zwolnienie  przyniosła i zaświadczenie o url. macierzyńskim przyniosła, kiedy wypłata za maj była już zrobiona.Chciałam już teraz wszystko uporządkować ale jak robię chorob. i zasiłek macierz. za maj to wychodzą mi składki ZUs. i wypłata wynag. na minusach. Jak próbowałam zrobić to na czerwiec też wyngr. na minus i składki na minus. Nie wiem czy to wina programu, czy ze mną coś nie tak.

rzewa18-05-2005 11:26:35   [#02]

nie rozumiem...

przecież dostaje to samo co w styczniu, lutym czy marcu - zasiłek chorobowy w ciąży jest taki sam jak zasiłek macierzyński - 100% podstawy.
dosia18-05-2005 14:54:03   [#03]

jeszcze raz macierzyński

Rzewa to ja wiem,że 100% i to samo. Rzecz jest w tym że ja za miesiąc maj wypłaciłam jej już wynagrodzenie tj. chorobowe za IV i resztę wynagrodzenia podstaw. Urlop macierzyński ma teraz, a zasiłek macierzyński i chorobowe płaci się z dołu czyli powinnam za maj. Ale ona juz dostała. Jak robie w programie Płace Optivum to minusuje mi wynag.podst. i składki ZUS bo były już potrącone z reszty wynag.majowego,którego własciwie nie powinno być bo wychodzi za cały m-c chorobowe i url. macierzyński.
BogdanKa18-05-2005 15:44:05   [#04]

A chciałaś bez minusa?

Jeśli wypłaciłaś jej 'normalne' wynagrodzenie za maj, to program słusznie zauważa, że masz nadpłatę składek ZUS (na zwolnieniu składek się nie odprowadza) i tak wykazuje - z minusem. Znaczy masz o tyle obniżyć najbliższy przelew. Gorzej jeśli chodzi o wynagrodzenie, ale w Optivum można to łatwo rozwiązać. Szczegółami nie będę zaśmiecał forum. Posłałem ci maila z rozwiązaniem problemu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]