Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kończy się zdrowotny....
strony: [ 1 ]
for17-05-2005 15:41:29   [#01]
czy ktoś posiada może wzór pisma- skierowania do lekarza( jakiego?), które musi otrzymać nauczyciel od dyrektora na 2 tygodnie przed zakończeniem urlopu zdrowotnego, dziękuję za pomoc
ewa bergtraum17-05-2005 17:17:27   [#02]

Szuka, szukaj... :-)

violka 20.08.2004 23:39 [#06]
mam coś takiego
nie wiem czyje -ściągnęłam gdzieś z netu
 
ja  zamiast pesel i NIP dałam datę urodzenia
nie dawałam też tej linijki o czynnikach szkodliwych dla zdrowia (tam można wpisać to co masz w karcie ryzyka zawodowego dla danego n-la)
 

SKIEROWANIE PRACOWNIKA

NA KONTROLNE BADANIA LEKARSKIE

 

 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

(oznaczenie pracodawcy i Nr NIP)                                                                                                      . . . . . . . . . . . . . .  dnia . . . . . . . . . . . r.

 

 

                                                               

                                                                 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

(oznaczenie placówki służby zdrowia)

 

Kieruję Pana (Panią) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

legitymującego się dowodem osobistym nr . . . . . . …………………….. . . . . . . . (Nr PESEL . . . . . . . . . . . . . . . . i Nr NIP . . . . . . . . . . . . . . . . . . . )

na kontrolne badanie lekarskie po okresie niezdolności do pracy z powodu choroby trwającym od . . . . . . . . . . do . . . . .

Pan (Pani) . . . . . . . . . . . . . . . . . jest zatrudniony(a) w tut. Zakładzie na stanowisku . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

(informacja o występowaniu czynników szkodliwych dla zdrowia lub warunków uciążliwych)

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Proszę o wydanie orzeczenia lekarskiego o stanie zdrowia pracownika i ustalenie braku przeciwwskazań do pracy na zajmowanym stanowisku. 

 

Podstawa prawna art. 229 § 2 i 4 K.p

Zamiast "z powodu choroby" wpisz " z powodu powrotu z urlopu dla poratowania zdrowia"

for17-05-2005 17:38:22   [#03]
dzięki za pomoc, ale mam jeszcze pytanie do jakiego lekarza powinno byc to skierowane: do tego co kierował na urlop, do rodzinnego a może do medycyny pracy?
for17-05-2005 21:00:34   [#04]
pomóżcie z tym lekarzem - do jakiego powinno być skierowanie na badania po zdrowotnym?
beera17-05-2005 21:02:29   [#05]

do medycyny pracy

jak zwykle badania okresowe- ja to tak traktuję

DYREK17-05-2005 21:17:10   [#06]

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA I OPIEKI SPOŁECZNEJ z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy (Dz. U. Nr 69, poz. 332, z 1997 r. Nr 60, poz. 375, z 1998 r. Nr 159, poz. 1057 oraz z 2001 r. Nr 37, poz. 451)

obowiązuje od dnia 26 lipca 1996 r.

§ 4. 1. Badanie profilaktyczne przeprowadza się na podstawie skierowania wydanego przez pracodawcę.

2. Skierowanie, o którym mowa w ust. 1, powinno zawierać:

1) określenie rodzaju badania profilaktycznego, jakie ma być wykonane,

2) w przypadku osób przyjmowanych do pracy lub pracowników przenoszonych na inne stanowiska pracy - określenie stanowiska pracy, na którym osoba ta ma być zatrudniona; w tym przypadku pracodawca może wskazać w skierowaniu dwa lub więcej stanowisk pracy, w kolejności odpowiadającej potrzebom zakładu,

3) w przypadku pracowników - określenie stanowiska pracy, na którym pracownik jest zatrudniony,

4) informacje o występowaniu na stanowisku lub stanowiskach pracy, o których mowa w pkt 2 i 3, czynników szkodliwych dla zdrowia lub warunków uciążliwych oraz aktualne wyniki badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia, wykonanych na tych stanowiskach.

jzzg17-05-2005 21:43:11   [#07]
Ja bym wysłał do tego lekarza, który zadecydował o urlopie. Chyba jest to logiczne. Wziął w łapę, niech to teraz odpracuje.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]