Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ZZ - potrzebna bardzo szybka pomoc
strony: [ 1 ]
wiesia16-05-2005 08:35:32   [#01]
Pracownik jest członkiem zz solidarność w innym zakładzie  (przemysłowym) a przcuje w przedszkolu gdzie działa tylko ZNP.   Pracownicy musi być wręczone wypowiedzenie ,  ZZ przysłały pismo w którym informują że ww pracownica jest objęta ochroną przewidzianą  w art. 32. Czy należy ich zawiadomić o zamiarze wypowiedzenia , a właściwie czy mam obowiązek z ninmi współpracować, moim zdaniem nie ma ona    statusu organizacji reprezentatywnej (jedyny członek pracujący w oświacie).  Błagam podpowiedzcie co robić?
Joanna16-05-2005 12:17:20   [#02]

Z tego co wiem organizacja zakładowa w szkole to nie jeden członek, a nawet nie prezes ogniska. Ja w przypadku zwolnienia nauczyciela zwróciłam się o opinię do ZNP działającego w mieście (zrzeszającego członków wszystkich szkół i przedszkoli tak określa to ustawa ozwiązkach). W tym wypadku też tak trzeba zrobić, ale warto rozważyć czy nie zwrócić się do Solidarności nauczycielskiej. http://prawo.vulcan.pl szukaj w zagadnieniach temat "Związki zawodowe"

violka16-05-2005 19:19:50   [#03]

wiesiu

nie masz wyjścia - musisz zwrócić się o poinię do zz-t, który przysłała pismo o ochronie - z nimi nic nie wiadomo, ciągle naciagają swoje uprawnienia

tak więc współpracuj - przecież to tylko wyrażenie opinii, a Ty i tak robisz swoje - musisz tylko odczekać z wręczeniem wypowiedzenia te 7 dni  od daty wpływu do zz Twojego zapytania o opinię

violka16-05-2005 19:27:18   [#04]

jeśli ta osoba

ma papier imienny - to nie możesz jej zwolnić
 
ale zz nie jest nauczycielski jak rozumiem ? dziwna sprawa
 
pracownika chronionego można zwolnić za zgodą reprezentującej go organizacji zz - czyli klops, w końcu ten zz go reprezentuje
 
a co to za zz? - pewnie jest reprezentatywny, chyba że to ten trzeci zz w oświacie -
napisz coś więcej
wiesia16-05-2005 23:33:46   [#05]

ZZ - potrzebna bardzo szybka pomoc

Moim zdaniem nie jest reprezentatywny w rozumieniu ustawy -ma tylko 1 członka z  placóek oswiatowych z terenu miasta i gminy i nie jest to zaden nauczycielski, mieni sie międzyzakładowa organizacja zz solidarność.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]