Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Przedszkole z filiami
strony: [ 1 ]
wiesia14-05-2005 22:50:44   [#01]
Czy sa na forum jakieś dyrektorki przedszkoli z filiami?
wisiak16-05-2005 14:32:52   [#02]

tak

tylko u nas to się nazywa oddziały zamiejscowe. Filie muszą mieć swoje regony etc. O co chodzi???????
wiesia17-05-2005 06:52:05   [#03]

ZZ - potrzebna bardzo szybka pomoc

Czy te oddziały zamiejscowe są w innej miejscowości? Interesuje mnie czy  jedna rada pedagogiczna? Czy program rozwoju jeden itd.
Jersz17-05-2005 09:21:29   [#04]

:-)

do # 01 Nie jestem dyrekrorem/ką przedszkola. ;-)

do # 02. Nie znam w najbiższym rejonie przedszkola z filiami. Jest wiele przedszkoli z tzw. oddziałami zamiejscowymi, czyli fachowo "przedszkola, których oddziały są zlokalizowane w róznych miejscach".

do #03 Są to najczęsciej przedszkola w małych miasteczkach lub dużej wsi (siedzibie gminy), posiadajace po kilka odzdziałów zlokalizowanych w okolicznych wioseczkach (kiedyś były to samodzielne 1-oddziałowe przedszkola). Od kilku lat trwa likwidacja jednooddziałowych przedszkoli. Nie znikają one jednak całkowicie. Stają się oddziałami najwiekszego w gminie przedszkola. Zmiana tablicy, dyrektor - nauczyciel staje się nauczycielem, gmina oszczędza na dodatku funkcyjnych i trochę na ponadwymiarowych godzianach.

Oczywiście nauczyciel, ktoremu prowadzi zajecia w budynku zlokalizowanym poza siedzibą (nazwijmy to główną) przedszkola jest członkiem rady pedagogicznej tego przedszkola.Podobnie z programem. Kadra i baza, chociaż rozproszone, stanowią jednak całość. 

Poniżej wyjątki z rozporządzenia w sprawie ramowych statutów.

Pozdrawiam Jersz 

RAMOWY STATUT PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA

...

§ 4. Statut przedszkola określa organizację przedszkola, z uwzględnieniem przepisów § 5-7.

.... 

§ 7. 1. Przedszkole może być jedno- lub wielooddziałowe.

2. W uzasadnionych przypadkach poszczególne oddziały, nie więcej jednak niż 6 oddziałów, mogą być zlokalizowane w różnych miejscach, jeżeli organ prowadzący zapewni dyrektorowi przedszkola warunki sprawowania bezpośredniego nadzoru nad tymi oddziałami.

.....

§ 12. 1. W przedszkolu:

1) liczącym co najmniej 6 oddziałów lub

2) posiadającym oddziały zlokalizowane w różnych miejscach albo

3) w którym co najmniej 2 oddziały pracują dłużej niż 10 godzin dziennie,

może być utworzone stanowisko wicedyrektora przedszkola.

wiesia17-05-2005 09:37:43   [#05]

Przedszkole z filiami

Niestety u nas jest to zupełnie  inaczej. Podjeto uchwałe o przekształceniu przedszkoli tzn z 3  (dwa 5 oddziałowe i jedno 2 oddz.) stworzono 1 przedszkole zaś 2 z nich ustanowiono filiami, wszystkie na terenie miasta.  W obu filiach zatrudnionych wiecej niz 3 nauczycieli i chyba musza być w tej sytuacji oddzielne RP.
Jersz17-05-2005 12:00:54   [#06]

No tak, to więcej niż 6 oddziałów zlokalizowanych w różnych miejscach. Tylko oszczędności niewielkie, a może nie ma ich wcale. Bo tak: w filiach muszą być kierownicy - zniżka godzin, dodatk funkcyjny -> wyjdzie prawie na to samo co z dyrektore; przedszkole wieksze -> dyrektor musi dotrzeć do swoich filii -> rosną koszt. Może więc wychodzi na to samo. No tak ale trzeba było przejść procedurę likwidacyjną 2 przedszkoli - > opinia KO -> uchwała Rady Gminy. Jakie więc pozytki ? A może takie: odowłano 2 dyrektorów - może niewygodni?; likwidacja pozwoliła może na rozstanie się z częścią kadry pedagogicznej.

Pozdrawiam Jersz

wiesia17-05-2005 15:55:23   [#07]

Przedszkole z filiami

Co do procedury likwidacyjnej to jej nie było, w uchwale ani słowa na ten temat jedynie przekształcenie a co do opinii  KO  to oczywiście pozytywna (odpowiedź po 2 miesiącach) nawet stwierdzono, że przyniesie to oszczedności  finansowe. Odwołania będa 2 lub 3 dyrektorów to dopiero OP rozwaza.
wisiak17-05-2005 20:18:08   [#08]

nasze oddziały

są  rozrzucone [po całej gminie - jedna rada, jeden projekt rozwoju, statut itp Jeden dyrektor i wszystko sam.Nie ma osoby kierowniczej w oddziale zamiejscowym. Jakie to przyniosło oszczędności nikt do dzisiaj się nie pochwalił co wskazuje, że żadne lub znikome.Poczynania gminy a cytowane przez Jersza dokumenty nijak sie do niego mają , bo ja mam 9 oddziałów, bez zastępcy i mimo monitów w samym ministerstwie jest jak piszę....
Jersz17-05-2005 20:35:23   [#09]

W oddziale zamiejscowym nie ma kierownika, jest tylko w filli. Jeśli chodzi o wicedyrektora to niestety "może"  zostać utworzone stanowisko. Pytanie jaką masz zniżkę? Czy KO opiniował projekt uchwały w sprawie zniżki? Czy uwględniono przy zniżce istnienie oddziałów w różnych miejscach?

Pozdrawiam Jersz

wisiak17-05-2005 20:57:21   [#10]

mam

6 godzin chociaż właściwie ciągle kogoś zastępuję i nie mam czasu na nic. Wiem, ze nie ma kierownika bo dlatego nie zrobiono filii lecz zlikwidowali kierownicze stanowiska. W ogóle mamy do bani ale jeszcze rok i baj, baj....Dosyć walki i .......Nie uwzględniano istnienie w miejscowościach tylko tak zakładał kiedyś MENiS. Chciano mi ostatnio dołożyć do 15 godzin (kogoś bolała dłowa>.......0

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]