Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Informatyk w szkole / na etacie administracyjnym...
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane14-05-2005 12:02:13   [#01]
Jakie sa mozliwosci zatrudnienia w szkole pracownika na stanowisku INFORMATYKA? Lecz nie nauczyciela tylko technika zajmujacego sie utrzymaniem infrastruktury komputerowej-sieciowej itp.
Moja szkola posiada b. duza ilosc komputerow, sprzetu sieciowego i do tej pory utrzymanie sprawnosci spoczywa na nauczycielu informatyki. Ale przeciez nie do tego jest!
Pytanie moje wynika z tego, ze brak jest takiego stanowiska w strukturze zatrudnienia szkol.
Jesli sie myle, poprawcie mnie.
Prosze o akt prawny regulujacy to.

Dodatkowo jak przedstawic zagadnienie organowi prowadzacemu w celu przyznania dodatkowych funduszy na zatrudnienie kogos takiego. Absurdem jest limit ustalony w ramach ktorego musi szkola sie zmiescic. Obecnie tylko likwidacja jakiegos innego stanowiska daje mozliwosc zatrudnienia wspomnianego specjalisty.
Stanowisko to wyniklo z intensywnego wchodzenia technik komputerowych w zycie kazdej instytucji.
Wspomne jeszcze o odbywajacym sie obecnie wdrazaniu oprogramowania zarzadzania oswiata.
I KTO MA TYM SIE ZAJMOWAC?!?

Dzieki za jakies informacje.

DM

PS. Nie jestem dyrektorem i pewne zagadnienia moga brzmiec nieprecyzyjnie badz blednie.
nn14-05-2005 16:05:31   [#02]

zamierzam...

coś takiego zrobić, czyli zatrudnić. Mnie jest łatwiej, może na kilka szkół. Na pewno spróbuję. Oczywiście decyzja należy do OP.
GMR15-05-2005 15:57:37   [#03]

mam informatyka

Mnie sie udało przekonać organ i mam inf na pół etatu, na kilka szkół. To jest chłopak, który odbywał staż z Urzędu Pracy i "musiałem" Go zatrudnić.
Spayk16-05-2005 08:45:38   [#04]
Taki na kilka szkół zawsze będzie nie w tej, w której jest potrzebny w danej chwili. A informatyk będzie tyrał dalej za friko. A swoją drogą, nie mam pieniędzy żeby zapłacić informatykowi parę godzin extra, a są na pełny etat dla technika.
dyrlo16-05-2005 08:48:41   [#05]
Mam dwóch informatyków na etacie, każdy z nich ma dodatkowo 5 godzin
stefan16-05-2005 09:09:14   [#06]

dyrlo czyli co...

nauczyciel informatyki plus 5 godzin administrator?

ja wypłacam najwyższy dodatek motywacyjny n-lowi info. i na razie jeszcze chce mu się coś robić

dyrlo16-05-2005 10:23:41   [#07]
tak
dyrlo16-05-2005 10:24:49   [#08]
motywacyjny tez jak najbardziej, chce im się robić wszystko - więcej niz 5 godzin tygodniowo
Spayk16-05-2005 23:52:06   [#09]

Właśnie, cała ta nasza edukacja trzyma się tylko dzięki temu. Że są nauczyciele (jeszcze) którym się chce. I to wykorzystują wszyscy jak tylko można. Jak długo to jeszcze będzie trwało?

zgredek17-05-2005 22:57:32   [#10]

spayk

krótko

mało nauczycieli jest;-)

nn18-05-2005 09:55:26   [#11]

własnie...

byłem wczoraj w urzędzie pracy. Dostanę na pół roku technika inf. na przesposobienie zawodowe, by po tym terminie zatrudnic go na stałe dla co najmniej dwóch dużych szkół. Ztrudnię go na tej samej zasadzie co pielęgniarkę szkolną. Dzięki za inspirację. Pozdrawiam.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]