Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Umorzenie pozyczki z ZFSS
strony: [ 1 ]
innees13-05-2005 10:13:38   [#01]

Mam pytanie czy jesli nasza była emerytka złozyła wniosek o umorzenie pozyczki mieszkaniowej to jak wygląda cła procedura tego umorzenia?

w regulaminie zfss mamy zapis o umorzeniu - w szególnych przpadkach - ale jak wyglada to technicznie czy decyzje podejmuje komisja socjalna z dyrektorem - czy oprócz zapisu w regulaminie to takie umorzenia reguluje jakis inny przepis prawny

dzieki z góry za rady :)

cały czas ucząca się agnieszka

AnJa13-05-2005 10:16:54   [#02]
Dyrektor - komisja jako ciało nie mające innego umocowania prawnego niż regulamin- co najwyżej opiniuje.

Zasady umorzeń - powinna być uchwała OP, która to reguluje - tzn. kto i do jakiej kwoty oraz w jakich przypadkach. Czyli sprawdź też w organie, jeśli jej w szkole nie masz.
Jolabj15-05-2005 21:47:00   [#03]
Mam ten sam problem. ZFSŚ został rozdzielony - każda szkoła posiada autonomię w tym zakresie. Wszystkie zapisy są w regulaminie. Czy wtedy też musi pewne rzeczy ustalać OP?
AnJa15-05-2005 22:57:28   [#04]
Co do umorzeń - na 60% jestem pewien, że tak- zgodnie z uchwałą OP. Tylko tyle, bo nie wiem jak ten fundusz jest umocowany w prawie finansowym.

Dysponowanie ZFŚS - ustawa i regulamin szkolny.
DYREK18-05-2005 21:17:21   [#05]

OP może decydować o ZFŚS dla swoich pracowników.

W szkole administratorem ZFŚS jest wyłącznie dyrektor i działa w oparciu o uchwalony przez ogół pracowników szkoły regulamin. Regulamin powinien być uzgodniony ze ZZ. To szkoły mogą się porozumieć i utworzyć wspólny fundusz. Nawet wtedy dyrektor szkoły odpowiada za jego niewłaściwe wydatkowanie. OP nie ma uprawnień do ingerowania w ZFŚS i określania w formie uchwały sposobu jego wydatkowania. Może dokonać jego kontroli w ramach kontroli finansowej szkoły lub na wniosek ZZ. Kontroli takiej dokonać może także PIP

Tylko związkom zawodowym przysługuje prawo wystąpienia do sądu pracy z roszczeniem o zwrot Funduszowi środków wydatkowanych niezgodnie z przepisami ustawy lub o przekazanie należnych środków na fundusz.

rzewa19-05-2005 08:51:49   [#06]

zgadza się.

Jest tak jak napisał DYREK.

Warunki i sopób umarzania powinien wynikać z regulaminu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]