Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Do Asi
strony: [ 1 ]
Danuta Lewandowska12-05-2005 16:21:51   [#01]
Czy nauczyciel zatrudniony w oddziale przedszkolnym przy szkole jest nauczycielem szkoły, czy nauczycielem oddziału przedszkolnego?
Rycho12-05-2005 16:34:32   [#02]

co prawda ja nie Asia

ale spróbuje odpowiedzieć. Może Asia się nie obrazi ;-)
 
Taki nauczyciel jest nauczycielem oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej. Czyli jest nauczycielem zatrudnionym w szkole. Bo oddział przedszkolny przy szkole nie jest samodzielną jednostką organizacyjną.
 
Chociaż kasę na niego dostaje się z innego niż szkoła rozdziału :-) czyli 80104.
Wertykal12-05-2005 16:57:47   [#03]

Ja tyz nie Asia;-)

Ale zeby Ci skomplikowac zycie dodam, ze mozliwe jest rowniez, iz oddzial przedszkolny umieszczony przy SP wchodzi w sklad jakiegos przedszkola - wtedy nauczyciel jest pracownikiem przedszkola lub stanowi samodzielne, jednoodzialowe przedszkole - wtedy jest pracownikiem tego przedszkola.

Marek

Ank12-05-2005 17:02:58   [#04]
A żeby skomlikować powinniśmy odpowiedzieć, że jest to nauczyciel oddziału przedszkolnego zatrudniony w szkole więc jest nauczycielem czyli pracownikiem szkoły.
beera12-05-2005 18:26:13   [#05]

yhm

i przez tę kasę na innym rozdziale mam problem z nagrodą dyrektora i dodatkiem motywacyjnym :-(

AnJa12-05-2005 18:29:57   [#06]
No, to samo u mnie na internacie.
Danuta Lewandowska12-05-2005 20:33:57   [#07]
Mam taki problem: W mojej szkole funkcjonująa 2 oddziały przedszkolne, 1 w budynku szkoły, 2 w miejscowości oddalonej o 10 km. Ponieważ w tm roku mam mało zapisanych dzieciątek (10) organ nakazał mi łączenie. Dzieci z z oddalonego mają (zgodnie z pisemną prośbą rodziców) dojeżdżać autobusem szkolnym do szkoły. I w tej sytuacji muszę zwolnić 1 nauczycielkę. Zwalniam tę, która nie ma (?) kwalifikacji, tzn jest mgr edukacji wszesnoszkolnej i sztuki, a zostawiam tę, która ma kwalifikacje do przedszkola i kl. I- III. Zrobił się problem, że zwalniany nauczyciel chce odwołać się do sądu pracy, bo uważa, że ona ma równiez kwalifikacje do I-III i dlaczego to ona - są jeszcze inne nauczycielki wg niej ( te które obecnie prowadzą I-III) do potencjalnego zwolnienia. Dodam, że ta pani od kilkunastu lat bez sukcesów pracuje w oddziale przedszkolnym, bo do innej pracy się nie nadawała (przykre ale prawdziwe). Do zawodu trafiła, bo ją zmuszono - po maturze, mianowanie uzyskała z urzędu, a dokształcać się zaczęła po 17 latach pracy - bo musiała. Czy rzeczywiście przy zwolnieniu w takiej sytacji powinnam brac pod uwagę wszystkie nauczycielki z I- III? szkoda mi stracić naprawdę dobrych i zaangażowanych nauczycieli.
Danuta Lewandowska12-05-2005 20:36:21   [#08]
Asia, czy Ty robiłaś podyplomówkę z zarządzania w Kaliszu?
Wertykal12-05-2005 21:00:27   [#09]

Robila (wiem choc ja nie Asia).

;-)))

Marek

słonko12-05-2005 21:14:14   [#10]

Danuta Lewandowska

pracuje w oddziale przedszkolnym, bo do innej pracy się nie nadawała

szkoda,że tak to funkcjonuje...Nie przeczę , często ze strony samego n-la również.

(przykre ale prawdziwe).

słonko12-05-2005 21:15:52   [#11]
przepraszam - ja też nie Asia...
beera12-05-2005 21:52:51   [#12]

no:-)

Ja robilam w Kaliszu.

Spotkalyśmy się tam???

......

I nie zrozumialam nazbyt twojego postu..

mialaś 2XOP

teraz masz mieć 1XOP

Tak?

Czyli zwalniasz jedną z n-lek z OP

tę, ktora nie ma kwalifikacji lub tę która ma niższy stopień awansu( np kontraktową) lub tę ktora gorzej pracuje ( ale to kryterium- niestety na końcu;-)

Danuta Lewandowska12-05-2005 22:03:40   [#13]

1. na wykładach bywałyśmy razem, na ćwiczeniach nie.

2. Dobrze rozumiesz. Chcę zwolnić tę, która nie ma kwalifikacji do op, ale one uważa, że ma kwalifikacje do I-III (i ma), i że nie koniecznie ona powinna być zwolniona, bo w szkole są jeszcze 3 kol. z kwalifikacjami do I-III.

beera12-05-2005 22:09:10   [#14]

o

świat jest mały :-))

.........

masz zmiany organizacyjne polegające na zmniejszeniu oddziałów przedszkolnych.

Skoro na stanowisku nauczycieli OP masz zatrudnione dwie osoby, to jedną z nich zwalniasz.

Nie ruszasz przyrodnikow, historykow, ani nauczycielek nauczania zintegrowanego;-)

pani żąda, by zwolnić kogoś z NP i ją przesunąc na to miejsce- jak rozumiem.

Ale TY masz zmiany w OP i masz ruch wśód nauczycielek OP, nie NZ.

takie jest moje zdanie przynajmniej.

Zwolnilabym tak jak i TY proponujesz.

Danuta Lewandowska12-05-2005 22:55:33   [#15]
Kobieta straszy sądem, więc szukam jak najmocniejszych argumentów, tym bardziej, że posądziła minie o modny mobing, bo już drugi rok ją "straszę" zwolnieniem.
Danuta Lewandowska12-05-2005 23:00:24   [#16]

No właśnie, a jak to jest z jej kwalifikacjami, ma je, czy nie -pracuje jako nauczycielka w op - wykształcenie mgr edukacji wczesnoszkolnej i sztuki?

beera13-05-2005 08:11:52   [#17]

powiedz

czy wśród innych nauczycieli o takich jak ona kwalifikacjach masz jakiegoś kontraktowego?

i kto uczy sztuki? ( czy wykwalifikowany n-l mianowany?)

....

Do OP kwalifikacji ściśle kierunkowych nie ma

Danuta Lewandowska13-05-2005 21:01:43   [#18]

Nie mam kontraktowego.

Sztuki nie mam, jest plastyka i muzyka. Plastyki uczy nauczycielka przyrody (bez kwalifikacji do plastyki, ale z talentem - chciałam jej czymś uzupełnić etat ( bo jest to nauczycielka nr 1 w szkole), a godzin z przyrody mam tylko 9). Muzyki uczy jedyny mężczyzna w gronie (wf -men z wykształcenia ), który też nie ma kwalifikacji, ale jest muzykiem z talentem- gra na klawiszowych, prowadzi zespół - od lat przygotowuje dzieciaki do konkursów i daje oprawę muzyczną na wszystkich szkolnych uroczystościach. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić sytuacji, że muszę zabrać godziny takim nauczycielom, a dać je komuś, kto ma tylko kwalifikacje na papierze (i zero talentu)- gdzie tu troska o jakość szkoły??? RATUNKU!!!

A czy kwalifikacji ścisle kierunkowych do OP nie ma? Oddział przedszkolny realizuje podstawę wychowania przedszkolnego, myślałam, że kierunek:wychowanie przedszkolne to właśnie wymagane kwalifikacje ( u mnie do OP chodzą także 5 - latki).

A wracając do Kalisza - były z TOBĄ jeszcze dwie dziewczyny - czy jesteście z jednej gminy ? Widziałam Was razem na foto w "Dyrektorze szkoły" , a i na zdjęciach ze zlotów także.

beera13-05-2005 21:13:04   [#19]

kurcze, pogubilam się

piszesz:

A czy kwalifikacji ścisle kierunkowych do OP nie ma? Oddział przedszkolny realizuje podstawę wychowania przedszkolnego, myślałam, że kierunek:wychowanie przedszkolne to właśnie wymagane kwalifikacje ( u mnie do OP chodzą także 5 - latki).

a w poście wyżej:
ma je, czy nie -pracuje jako nauczycielka w op - wykształcenie mgr edukacji wczesnoszkolnej i sztuki?

I się pogubiłam, to ma jakie kwalifikacje? wychowanie przedszkolne, czy edukację wczesnoszkolną+ sztuka?

Moje, ze nie ma kwalifikacji kierunkowych do OP dotyczylo #16

......

i rzeczywiscie byly ze mną moje serdeczne przyjaciółki w tym Kaliszu. Gosia i Beata, jestesmy z jednej gminy, co więcej kiedyś pracowalysmy w jednej szkole i potem " zrobilyśmy nalot" na dyrektorskie stołki- w jednym roku w okolicznej gminie były 3 konkursy :-)
przyjażnimy się już z 10 lat :-)

Danuta Lewandowska13-05-2005 21:25:28   [#20]

Rzeczywiście zagmatwałam, przepraszam! Tyle mam ostatnio trudnych spraw do załatwienia "na wczoraj", że zaczynam się gubić - i źle Cię odczytałam - już dla mnie wszystko jasne i BARDZO DZIĘKI.

... fajnie macie, pozdrowienia!!!

Danuta Lewandowska13-05-2005 21:47:48   [#21]
I jeszcze jedno wyjaśnienie: wątek sztuki też dotyczy tej pani. Zarządała, abym dała jej chociaż pół etatu: tzn. świetlicę (a właściwie zajęcia świetlicowe, które u mnie są zajęciami dla dzieci, które oczekują na autobus szkolny) i jeszcze własnie plastykę i muzykę, bo uważa,że do nauczania tych przedmiotów ma kwalifikacje, a dotychczas uczą ich nauczyciele bez kwalifikacji.
beera19-05-2005 11:22:47   [#22]

jest fajny wyrok w tej sprawie:

Wyrok z dnia 12 lipca 2001 r.
I PKN 549/00

Niemożność dalszego zatrudnienia w pełnym wymiarze zajęć jako przesłankę przeniesienia nauczyciela w stan nieczynny (art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela) należy odnosić do przedmiotu nauczanego dotąd przez nauczyciela, a wyjątkowo tylko można brać pod uwagę inne przedmioty, do nauczania których ma kwalifikacje, jeżeli w szkole występuje potrzeba dokonania zmian w tym zakresie, podyktowana dobrem uczniów lub brakami kadrowymi.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]