Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Powitanie biskupa
strony: [ 1 ]
Ilo11-05-2005 22:05:40   [#01]
Pilnie potrzebuję wierszyków dla dzieci na powitanie biskupa w kościele! Błagam, pomóżcie!!!! Może ktoś ma lub wie, gdzie znależć????
CARMEN11-05-2005 22:18:51   [#02]

Dzieci dla biskupa

    A może piosenki ARKI NOEGO.

    Dzieci lubią śpiewać i szybko się uczą.

    Można też własnymi słowami, prozą.

    Ksiądz lub katechetka powinni znać jakieś źródła   wierszyków.

AnJa11-05-2005 22:22:10   [#03]
Nie znam.

Nie znam żadnego biskupa.

Znam kilku księży, którzy może się o biskupa kiedyś otrą.

I se tak myślę - a może by takiemu biskupowi tych pierdół pisanych wierszem przy których ballady dziadowskie z przedwojennego (przed I wojną) kabaretu to sonety Petrarki oszczędzić - i tak zwyczajnie go, jak człowieka powitać?
Ilo11-05-2005 22:28:02   [#04]

Nie mam zdania na ten temat.

Uczę w kl. I. Ale nie religii.

ktoś z mieszkańców lokalnych poprosił mnie o taką pomoć -dzieci mają przywitać biskupa, krótko i ładnie... Chciałabym jakoś pomóc, choć tam nie mieszkam.

A jest to mała wieś, więc tradycję się tam jeszcze ceni...

I tyle.

Mogę to olać zupełnie. jasne.

Dzięki.

PawełR17-05-2005 20:04:09   [#05]

Z całym szacunkiem

Dwa miesiące temu zawitał do naszej maciupkiej szkółki wspaniały Biskup z Radomia Ks. Adam Odzimek - bawiliśmy się z godzine spontanicznie, bez pompatycznych wierszyków... bo ten człowiek nie zniósłby takiej pompki... ale

mój kolega, notabene obecnie stary już ksiądz, opowiadał, że pewnego razu jako dziecko witał w swojej parafii wiejskiej Biskupa takim wierrszykiem:

MY DZIECI MAŁE I GŁUPIE

WITAMY CIĘ KSIĘŻE BISKUPIE

wisiak17-05-2005 20:12:07   [#06]

podaj adres to skseruję i wyślę kilka

bo mam w domu a ja wbrew pytaniom mego OP nadal czegoś szukam w pracy.......
margocha17-05-2005 20:14:22   [#07]
Moje prywatne dziecko witało niegdyś biskupa w przedszkolu - pamiętam, że miało wygłosic tekst rozpoczynający się: "Najdostojniejszy drogi pasterzu, w kościele naszym serdecznie witaj..." Dziecię się chyba zestresowało, bo palnęło "żołnierzu," biskup cieszył się długo i serdecznie, umotywował, że czuje się żołnierzem Boga i część artystyczno - nadęta na tym niechcący się zakończyła. W naszej szkole młodzież witała z gitarami i śpiewem, bez mów wielkich i było przesympatycznie
jzzg17-05-2005 21:55:18   [#08]
Proponuję przydzielić jako czynność dodatkową dla katechety lub katechetki.
Tadek18-05-2005 15:49:50   [#09]
chętnie skorzystam powitanie biskupa w szkole wizytacja pARAFII (PRAWDOPODOBNIE BEDZIE NA ZAKOŃCZENIU ROKU SZKOLNEGO).

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]