Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Awans, sprawozdanie do dyrektora a nowe rozporządzenie
strony: [ 1 ]
Magosia09-05-2005 18:57:17   [#01]

Moi Drodzy, ja tak w zasadzie chcę się upewnić, że dobrze myślę.

Mam 9 mianowanych aktualnie kończących staż na dyplomowanego.

Nie zaleciłam aneksowania i zmieniania zatwierdzonego trzy lata planu rozwoju, bo nie widziałam potrzeby- mimo zmiany rozporządzenia - i nie mam co do tego wątpliwości,że tak być może.

Nauczyciele kończą staż i zgodnie z rozporządzeniem :

§ 9.1. Dokumentacja załączona do wniosku o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego, z zastrzeżeniem ust. 2, obejmuje: (...) 

3) zatwierdzony plan rozwoju zawodowego oraz sprawozdanie z jego realizacji;

 

czyli nauczyciele piszą skierowane do mnie sprawozdanie z realizacji przyjętego trzy lata temu planu, mówią , co zrobili bądź nie- i dlaczego, co zrobili więcej- ewentualnie i dlaczego...

Natomiast w opisach/analizach  oraz sprawozdaniach przedstawiają realizację  wymagań niezbędnych z najnowszego rozporządzenia.

 

Chodzi mi o to, że według mojej interpretacji i rozumienia przepisów- sprawozdanie z planu nie musi być zgodne z najnowszym rozporządzeniem, natomiast ważne jest to, by nauczyciel potrafił , to co zrobił "po staremu" przedstawić (czyt. opisać) po nowemu w dokumentach związanych z wymaganiami niezbędnymi.

 

Przykładowo: w sprawozdaniu jest informacja o publikacjach (bo to było zadanie do wyboru) a po nowemu zrobi z tego opis i analizę dzielenia się wiedzą.

 

Co Wy na taki tok myślenia? Przyznam,że ja nie miałam wątpliwości, dzisiaj jeden z moich dociekliwych nauczycieli mnie zaintrygował mnie nieco innym widzeniem sprawy.

zgredek09-05-2005 19:00:35   [#02]

nie wiem, czy dobrze rozumiem znów (ja troszku niedospana jestem)

magosiu - rozporządzenie określa co nauczyciel powinien w czasiu stażu zrealizować

i to chyba się nie bardzo zmieniło

AnJa09-05-2005 19:01:10   [#03]
Mniej wiecej podobnie mi sie wydaje.

3 mam tylko.
Magosia09-05-2005 19:07:01   [#04]

Zgredku

bo wątpliwości nauczyciela dotyczyły raczej formy(czyli jak to opisać) nie treści , (czyli co zrobił).

Bo zrobił dużo i wszystko ma na wymagania nowego rozporządzenia.

Natomiast plan miał napisany po staremu i po staremu chce zrobić sprawozdanie z realizacji tegoż planu i moim zdaniem, jak nabardziej tak może zrobić.

Acha, Zgredku i rozporządzenie nie mówi ,że wymagania niezbędne musi zrealizować w trakcie planu, on mógł je mieć 10 lat temu, na przykład wybitne osiągnięcia - laureatów konkursów, albo opanowany 15 lat temu jezyk obcy.

Leszek09-05-2005 19:09:12   [#05]

Nowy przepis

 

§ 8. 1. Nauczyciel mianowany ubiegający się o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego w okresie odbywania stażu powinien w szczególności:

  1)  podejmować działania mające na celu doskonalenie warsztatu i metod pracy, w tym doskonalenie umiejętności stosowania technologii informacyjnej i komunikacyjnej,  2)  realizować zadania służące podniesieniu jakości pracy szkoły,  3)  pogłębiać wiedzę i umiejętności służące własnemu rozwojowi oraz podniesieniu jakości pracy szkoły, samodzielnie lub przez udział w różnych formach kształcenia ustawicznego

- z uwzględnieniem specyfiki typu i rodzaju szkoły, w której odbywa staż.

Stary przepis

 

§ 5.

1. Nauczyciel mianowany ubiegający się o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego w okresie odbywania stażu powinien w szczególności:

1) podejmować działania mające na celu doskonalenie warsztatu i metod pracy,

2) uczestniczyć w realizacji zadań wykraczających poza wykonywane obowiązki służbowe,

3) samodzielnie lub przez udział w różnych formach doskonalenia, pogłębiać wiedzę i umiejętności służące własnemu rozwojowi oraz podniesieniu poziomu pracy szkoły, w której nauczyciel jest zatrudniony

- z uwzględnieniem specyfiki typu i rodzaju szkoły, w której odbywa staż.

 

Bożeno, nauczyciel odnosi się do tych zapisów... oczywiście uszczegóławia je poprzez sprawozdanie z przyjętych zadań w ramach zatwierdzonego planu rozwoju... jeśli nie poleciłaś zmienić planu... to odnosi się do zadań z zatwierdzonego...

i pisze ...

natomiast wniosek do KO pisze już wg § 8. ust. 2...

pozdrawiam

Leszek09-05-2005 19:10:02   [#06]

Przepraszam, pisałem do Małgosi oczywiscie...

pozdrawiam

rzewa09-05-2005 19:11:09   [#07]

magosiu

najzupełniej słuszne i logiczne rozumowanie twoje... :-)

Podobnie pisałam tu juz pare razy na róznych awansowych wątkach - dla komisji jest ważne by sprawozdanie było, stanowi ono podstawę oceny dorobku. Jest ono również potwierdzeniem wykonanych działań, które zostały tam opisane.

Natomiast "wg rozporządzenia" należy "ułożyć teczkę" - czyli przedstawić fakt spełnienia wymagań na dany stopień awansu.

zgredek09-05-2005 19:12:55   [#08]

było tak:

§ 5. 1. Nauczyciel mianowany ubiegający się o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego w okresie odbywania stażu powinien w szczególności:

1) podejmować działania mające na celu doskonalenie warsztatu i metod pracy,
2) uczestniczyć w realizacji zadań wykraczających poza wykonywane obowiązki służbowe,
3) samodzielnie lub przez udział w różnych formach doskonalenia, pogłębiać wiedzę i umiejętności służące własnemu rozwojowi oraz podniesieniu poziomu pracy szkoły, w której nauczyciel jest zatrudniony
- z uwzględnieniem specyfiki typu i rodzaju szkoły, w której odbywa staż.
 
jest tak:

§ 8. 1. Nauczyciel mianowany ubiegający się o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego w okresie odbywania stażu powinien w szczególności:

1) podejmować działania mające na celu doskonalenie warsztatu i metod pracy, w tym doskonalenie umiejętności stosowania technologii informacyjnej i komunikacyjnej,
2) realizować zadania służące podniesieniu jakości pracy szkoły,
3) pogłębiać wiedzę i umiejętności służące własnemu rozwojowi oraz podniesieniu jakości pracy szkoły, samodzielnie lub przez udział w różnych formach kształcenia ustawicznego
- z uwzględnieniem specyfiki typu i rodzaju szkoły, w której odbywa staż.

zgredek09-05-2005 19:14:08   [#09]

ojejku, jejku, ale mam spóźniony refleks:-(

ale się cieszę, że Leszek do mnie napisał:-)

Leszek09-05-2005 19:16:43   [#10]

:-)))

pozdrawiam

fredi09-05-2005 19:19:51   [#11]
ktoś wam siedzi na ogonie
zgredek09-05-2005 19:20:47   [#12]
kawka?
fredi09-05-2005 19:23:05   [#13]
czarna
Magosia09-05-2005 19:34:12   [#14]

Dzięki za potwierdzenie

czeka mnie niezła praca z moimi awansującymi, bo jeszcze mam 3 kontraktowych.

Na szczęście prawie wszyscy autentyczni w działaniu , nie na pokaz, więc nie będzie rozdźwięku miedzy słowem, czynem a efektem :-)

zgredek09-05-2005 19:36:12   [#15]
magosia - a ja dziękuję za przypomnienie, ze poczytać te nowości trzeba już:-)
Magosia09-05-2005 19:40:48   [#16]

Ja już mam w kalendarzu zaklepane

popołudnia na indywidualne końsultacje w sprawie wykańczania stażu, stąd te rozterki moje.

Jestem po trzech spotkaniach, jutro kolejne konsultacje podsumowujące.

zgredek10-05-2005 12:44:04   [#17]

nie dość, że mam nową maturę pisemną

starą - ustną cały dzień

to jeszcze zaproszenie na komisję awansową w tym dniu dostałam

roztroić się mam?

z rozdwojeniem to już sobie chyba poradziłam

Tadek10-05-2005 17:20:38   [#18]

obecność d

Czy dyrektor ma obowiązek uczestniczenia w pracy komisji?
rzewa10-05-2005 18:51:51   [#19]

prawnego

obowiązku nie ma, ale... moralny to tak...
zgredek10-05-2005 22:20:45   [#20]
no to moje morale załatwili na cacy:-(
gera11-05-2005 21:40:52   [#21]

A wakacje .... też cacy, prawda (11 w tym 5 dypl.). Witam w klubie.

Zgadzam się z Tobą małgosiu, co do planu i sprawozdania.

Pozdrawiam.

zgredek11-05-2005 23:02:17   [#22]

zadzwonił pan i wyszło, że roztroic się mam

to powiedziałam, że jest mi bardzo przykro, że taki ważny ON uniemożliwia mi uczestnictwo w pracach komisji w związku z awansem nauczyciela z mojej szkoły, bo termin ustalił w samym środku podwójnych matur

pan powiedział, że mogę sobie na matury zastępcą się zastapić

to ja powiedziałam, że nie mogę, bo nowa matura nie przewiduje odpowiedzialności zastępcy, a stara ustna jest już przez wszystkich zastępców obsadzona i nie da się niczego zmienić

i zapytałam, czy mogę upoważnić na komisję zastępcę

to pan powiedział, że absolutnie - oni w KO mają interpretację MENiS, że tylko dyrektor i nikt inny nie może

to ja na to, że nie zna najnowszych interpretacji - i zacytowałam z pisma, które pani Dorota Igielska przekazała w odpowiedzi na zapytania OSKKO

no i pan poprosił o namiary, bo on takiej interpretacji nie zna

to mu dałam na stronę OSKKO

ale sie nie otwierało to pismo, więc mu przefaksowałam

i czekam z niecierpliwością co będzie dalej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

------------------------

ale fajne to forum jest:-))))))))))))))))))))))

Magosia11-05-2005 23:15:32   [#23]

Zgredku

koniecznie opisz, co dalej.

I trzymaj się wśród tych matur. :-)

zgredek12-05-2005 00:32:46   [#24]
ciekawam jak diabli;-)
zgredek12-05-2005 12:41:39   [#25]

jeszcze nic nie wiadomo

bo pytanie z delegatury poszło do KO i odpowiedzi brak:-(

zgredek20-05-2005 18:09:42   [#26]

no to wiem co dalej

rano telefon - tak wicedyrektor może mnie zastapić

w południe - może lepiej, żebym sama przyjechała, bo właściwie nie wiadomo, czy może być wice

jadę - roztroiłam się;-)

zgredek22-05-2005 23:26:40   [#27]
ja to podniosę, żeby udowodnić, że próbowałam się poświęcić:-((((((((((((((((((((((((((((((

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]