Forum OSKKO - wątek

TEMAT: VII Ogólnopolskie Forum NTI i Sesja Specjalna (biuro rzekło-TAK)
strony: [ 1 ]
Renata06-05-2005 19:21:41   [#01]
VII Ogólnopolskie Forum Nauczycieli Technologii Informacyjnej
03 -05 czerwca 2005r.
Gdynia, Jastrzębia Góra

To już kolejne VII Forum NTI organizowane przez Stowarzyszenie Nauczycieli Technologii Informacyjnej, a więc i przeze mnie..;)
 
W czerwcu i po zlocie.., nad morzem cieplutko.., więc zapraszam Was serdecznie do udziału.., albo proszę... oddelegujcie do nas swoich nauczycieli zainteresowanych tematyką TIK.:-) Trochę statkiem w rejs po TI i ... w rzeczywistości też...;-)

Podczas VII Forum odbędzie się także Sesja Specjalna na której poruszane będą zagadnienia związane z pracą z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
 
O Sesji dużo by mówić, wspominać... To już jak tradycja...
 
Powiem tyle o tym spotkaniu:
 
- między innymi swoimi doświadczeniami w zakresie specyfiki pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych podzieli się nasza AGABU, czyli Agnieszka...:-)
 
- nasza Karolina! Karolina też przyjedzie! :-) I też zaprezentuje całe spektrum swojej wiedzy na temat zastosowania przede wszystkim komputerowych bitów, ale nie tylko...
 
Dziewczyny, jesteście kochane! :-)
 
Po szczegóły programowe dotyczące całej Sesji Specjalnej i VII Forum odwołuje Was  do oficjalnej strony VII Forum NTI: Strona 7Forum.
 
 
I jeszcze jedno... jakby ktoś się pytał..;))) W moim Outlooku jak nic mam napisane:

Marku, czy mogę przedstawić wici na temat tego spotkania na forum?
=========
"ale napisz wyraźnie, że "za zgodą Biura OSKKO" ok?"
 
No to piszę..
 
Informacja podana za zgodą Biura OSKKO:-) Bardzo dziękuję Marku.:-)
 
Renata
Krajanka11-05-2005 09:53:09   [#02]
..leżało na podłodze.., sięgam..;)
Renata03-06-2005 08:45:03   [#03]

Jadę...

Powiało chłodem i polało deszczem... 

Ale...

Spotkam: Karolinę, Agabu, Mariolę, Ankę, Maelkę.., czyli mamy minizlot!:-)

Zazdrościć nam tu..;)))

I do miłego...;-)

Grażyna Stanek03-06-2005 08:48:44   [#04]

zazdroszczę

miłych spotkań, dyskusji, powitań i pożegnań ... Pobytu nad morzem.
Czekamy na Wasz powrót. I do miłego ... ;-))
Karolina03-06-2005 15:44:36   [#05]

mówisz... Agabu, Mariolę, Ankę, Maelkę - pokazywać mi się koniecznie - plakietki nie mam ;-)))

Fajnie - do zobaczenia;-))

Marek Pleśniar03-06-2005 15:57:08   [#06]

o, zazdraszczamy zazdraszczamy!

chcemy zdjęcia, jasne!!??

Karolina03-06-2005 16:04:19   [#07]
tak jest! aparat zapakowany;-)
Zola04-06-2005 23:58:23   [#08]
nie nadanżam z czytaniem po tych 8 dniach bez netu, więc dopiero dziś zazdraszczam ;-))))
Grażyna Stanek05-06-2005 00:01:13   [#09]

Zolu

a czytałaś już zlotowe opowieści, które Szef Marek umieścił na zlotowej stronie ?
Maelka05-06-2005 00:10:50   [#10]

Renata

:-)))))

Serdeczne pozdrowienia!

:-)))

Zola05-06-2005 01:16:53   [#11]
Grażyna , nadrabiam tygodniowe zaległości i czytam, czytam , czytam,
fajne to czytanie
Renata05-06-2005 22:28:21   [#12]

:-)

już wróciłam.., cała i zdrowa..;-))) ale padnięta...

relacja, zdjęcia wkrótce.., na zapytania odpowiadać będę po spocznięciu..;-)))

 i fajnie wracać tu..:-)

Marek Pleśniar05-06-2005 22:47:38   [#13]
daj jakąś fotkę!
Karolina05-06-2005 23:23:21   [#14]

i ja wróciłam.... chciałam jeszcze gdzieś jechać bo mi brakuje 40 km na liczniku w tym weekendzie do 1000 km;-) ale postanowiłam otworzyć piwko - to juz nie pojadę ;-)

równie padnięta - choć nie musiłam się tyle udzielać co Renatka ;-)

dziękuję za zaproszenie i ufam, że moje wystąpienie nikogo nie wystraszyło;-) choć niektóre miny były....;-)

szkoda, ze Mariolę widziałam tylko przez chwilę ale zdążyłyśmy się wycałować ;-) Maelki i Anki nie rozpoznałam :-( Agabu nie dojechała :-(

zdjęć mam raczej więcej nad morzem - konferencyjne jakoś tak nielicznie - wiele ma Wojtek Nowakowski, który z ramienia SDSI dzielnie i często pstrykał - zapewne szybciutko je nam pokaże

Marek Pleśniar05-06-2005 23:32:39   [#15]
nasze dziewczyny tylko nam dajcie:-)
Mariola06-06-2005 07:09:30   [#16]

obiecałam Renacie, że napiszę

ale wczoraj nie miałam siły niczewgo szukać na forum:(
Było świetnie!
Fotkę z Renatą wkleję później bo teraz muszę wyszykować dzieci na wycieczkę w Tatry.
Ja spotkałam Renatę , Maelkę i jeszcze jedną niespodziewaną osobę, która sama przyznała się, że pisze tu na forum :)
Wszystkich serdecznie pozdrawiam i napradę cieszę się że pojechałam na Forum SNTI :))


No i ten niezapomniany szum fal w Jastrzębiej...
I cała plaża usłana dziećmi z klas I-III ( a myślałam, że plaża o tej porze będzie raczej pusta ;)
Marek Pleśniar06-06-2005 09:14:50   [#17]

chcę z Maelką, Mariolą, Reanatą, karoliną i wogle z forum:-)

Podkręślam że nigdy nie widziałem maelki i mi proszę nadrobić ten niedobór-)

zgredek06-06-2005 09:48:26   [#18]
zwłaszcza, że Maelka na pewno jest kobietą;-)
Marek Pleśniar06-06-2005 10:07:03   [#19]
tak deklarowała jakoś na forum zazwyczaj;-)
Renata06-06-2005 19:16:14   [#20]

Obrady były bardzo owocne.. Przedstawiłam to co zamierzałam... Wyniosłam kolejny zapał do działań w zakresie TI...

Piątek

Dojazd na miejsce... Biuro... I ostatnie przygotowania...

Uroczyste otwarcie przez Marysię z SNTI. Na jej głowie był cały ciężar przygotowań lokalnych...

Wykład profesora Sysło i zaproszonych gości..

Potem warsztaty...

I na koniec dnia uroczysta kolacja.

Sobota

Nigdzie więcej mnie nie było jak tylko na Sesji Specjalnej... Od rana do późnych godzin popołudniowych.. Prowadzenie sesji, dyskusje, przedstawienie swojej prezentacji na temat "Różnych form wspomagania edukacyjnego dzieci o specjalnych potrzebach w mojej szkole". Przedstawienie także filmu i chwalenie szkoły za działania integracyjne z powtarzaniem non stop skąd przyjechałam..;-) Mam nadzieję, że wyszło medialnie dla mojej szkoły... Zresztą nie było to aż tak bardzo potrzebne.. Moje dwie koleżanki z pracy, które poprosiłam o zaprezentowanie swoich doświadczeń, a są specjalistami z zakresu pracy z dziećmi niepełnosprawnymi stanęły na wysokości zadania. Świetnie przekazywały swoje doświadcznia za co i w tym miejscu bardzo im dziękuję.

O występie naszej Karoliny z forum już nie wspomnę...Rewelacja.:-)  Mało tego od dziś nie jem żadnych chipsów, cukierków, etc... Tylko zdrowo, zdrowo i jeszcze raz zdrowo..;-))

Zainteresowanie sesją przerosło moje i Bożenki z SDSI oczekiwania. Przybyło o wiele więcej gości niż sądziłyśmy. Trwały ożywione dyskusje jeszcze po zakończeniu sesji...

Jest mi niezmiernie miło, kiedy słyszę, że ktoś chce z nami, ze mną, nawiązać kontakt po to, by spróbować przenieść te nasze doświadczenia na teren swojej macierzystej szkoły...  Strasznie to lubię.., to takie budujące... No i padały też z ust uczestników podziękowania za zorganizowanie takiego spotkania..:-)

I ostatni dzień, czyli niedziela...

Najpierw prezentacja i praktyczne zastosowanie e-podręcznika zaprezentowane przez DC-Edukacja.., dyskusje..

I w końcu zaprezentowanie tematu dotyczącego blogów, we wspólpracy z kolegą z SNTI... 

Materiał wywołał zainteresowanie. Specjalne wydanie gazetki na 7 Forum NTI z zamieszczonymi artykułami o blogach, szczegółową analizą badań ankietowych oraz z autoryzowanym wywiadem z prof. Janem Miodkiem bardzo spodobał się uczestnikom 7 Forum...

I profesor Sysło wyraził swe uznanie, a jak go znam nie robi tego z byle powodu...

Bardzo podobało mu się podejście do tematu.. Podkreślił śmiałość wyboru tematyki, trafność uwag, dobre odniesienie do sieciowych zagrożeń i nikłej znajomości tematu wśród dorosłych. Docenił sugestie rozwiązań dydaktycznych. W końcu pytał - czy czasem sama nie prowadzę swojego bloga???;-)

No i zakończenie obrad..

Po podsumowaniach, dyskusji nad dalszymi planami związanymi z TI powroty...  

  Już dziś zarezerwujcie sobie terminy między 29.09 a 2.10. 2005r. na Festiwal Nowych Technologii w Edukacji w Hali Ludowej we Wrocławiu... Czeka nas wielkie przedsięwzięcie... W trakcie trwania jeden cały dzień poświęcony na Sesję Specjalną.., czyli zaproszenie Renatki przez profesora do dalszej roboty..;-) Czyli mamy z Bożenką Nowakowską z SDSI wakacje z głowy..;-)

Ach.. i w sobotę rejs po Zatoce...:-) Miało być 8 w skali Bouforta.., a było zdecydowanie mniej..;-)

To tak mniej więcej i w wielkim skrócie..:-)

Może dziewczyny coś jeszcze dopiszą o czym ja już nie śmiem...;-)

Mariola06-06-2005 22:58:08   [#21]

ja dodam tylko

troszkę (od swojej strony), ponieważ z pisaniem zawsze miałam problem.

Początek, w piątek, taki jak opisała Renata.
Ale warsztaty, to mój pokaz także.
Mówiłam jako pierwsza co pozwoliło mi udać się biegiem biegiem na wykład prof, Sysło, który przekonywał, że matura z informatyki nie była taka trudna jak ją opisujemy (czyt. nauczyciele informatyki). Niestety wygląda na to, że niewielu zostało o tym przekonanych.

Wieczorem uroczysta kolacja (dla mnie bardzo krótka, po jeździe samochodem od rana) ale i tak byłam pod wrażeniem.
W sobotę wykłady: o bezpieczeństwie dzieci w sieci i znów matura z informatyki (to co mnie interesowało najbardziej). Wieczorem rejs statkiem po zatoce a wcześniej spacery plaża (i złudzenie, że jestem w jakimś innym wymiarze)

Wieczorem biesiada i upominki od sponsorów (losowanie podobne do totka ;)

W niedziele pożegnania i powroty (niestety musiałam wyjechać wcześniej i nie zostałam na wykładzie Renaty - czego bardzo żałowałam przez całą drogę powrotną).
Mariola06-06-2005 23:01:30   [#22]

a i jeszcze jedno!

dla mnie bomba!
Spotkałam producentów oprogramowania do zdjęć 3D.
Coś fantastycznego!
Kurka, ciągle jestem pod wrażeniem i marzy mi się takie rodzinne zdjęcie na półce :))
Renata06-06-2005 23:52:46   [#23]

Mariolka:) Miło mi, że masz takie wrażenia z naszego Forum:-)

i relacja ze zdjęciami... innych fotek nie posiadam..;)) nie miałam ze sobą aparatu... i jakoś tak dziwnie mi nawet..;-))

Małgosia07-06-2005 07:17:10   [#24]
Trzeba przyznać - robi wrażenie! Gratuluję, Renato! :-)))
qba07-06-2005 07:23:41   [#25]

:-)

No...:-)

To co powyzej naprawde tak bylo.
Kto nie byl niech zaluje.

M.
Mariola07-06-2005 07:36:16   [#26]

no właśnie!

qba ;))
qba07-06-2005 10:14:03   [#27]

:-)

Jedna tylko rzecz byla beznadziejna:

za malo czasu...

- na spacery nad morzem,
- na nocne polakow rozmowy,
- na to zeby porozmawiac tak zeby temat doglebnie wyczerpac

Czyz nie mam racji ?


M.
Marek Pleśniar07-06-2005 10:30:40   [#28]

zawsze jest z mało czasu. na tym to polega;-)

Gratuluję udanej konferencji.

Mariola07-06-2005 19:09:03   [#29]

ale nie zawsze było tylko poważnie

Ania07-06-2005 20:13:44   [#30]

Maelko

czy to Ty po lewej?
:)
Maelka07-06-2005 20:42:39   [#31]

Anka

Niestety, nie... Ani z lewej, ani z prawej...

;-)

Ania07-06-2005 21:02:18   [#32]

Maelko miła

pokaż buzię :)

w środku Mariola, po prawej krajanka
lecz Ciebie nie widziałam nigdy w życiu :)
Maelka07-06-2005 21:07:46   [#33]

Aniu

A bo ja taka nieśmiała... I dwuleworęczna, jeśli chodzi o zamieszczanie zdjęć. Aż wstyd na taaakim wątku sie przyznawać.

:-)

Ania07-06-2005 21:11:21   [#34]

:)

no tak...
na TAKIM wątku nie trzeba było puszczać pary z ust na ten temat :)))))

Mariolaaaaaaaaaa, daj fotkę Maelki, co?
;)
Renata07-06-2005 21:50:02   [#35]

nooo.. ja też chcę zobaczyć Maelkę.. i agabu... niestety, nie mogła przyjechać na sesję, choć do końca czekałam na jakiś cud w tym względzie..;-) i przyznam, liczyłam też, że w końcu zobaczę naszą Agabu i w realu... :-)

Agabu, Maelko..no... wklejcie tu swoje fotki..:) Maelko, właśnie w tym wątku!:-)))

a po lewej to moja koleżanka z SNTI - Ala... Przy niej można tylko zrywać boki! Ma niesamowite poczucie humoru..;-))

qba, a jak to się stało żeś się do mnie nie przyznał żeś nasz tu? hę????

i dodam więcej, nie tylko qba tu nasz... pozdrówka dla silnej rypińskiej grupy! a zwłaszcza dla czytającego nas Jacusia!;-)))

rzewa07-06-2005 22:01:00   [#36]

proszę, Renatko:

Agabu na pierwszym planie w środku po prawej

Marek Pleśniar07-06-2005 22:02:46   [#37]
i wogle parę znajomych buziaków:-)
Renata07-06-2005 22:09:51   [#38]

dzięki rzewa!:-))) kurka, idę się do piaskownicy schować... kurka, kurka!;-)))) Agabu...:-)

hm.. no i parę znajomych buziaków :-))) pozdrówka:-)

Jola07-06-2005 22:47:09   [#39]
O, krajanka! Teraz Cię nie pomylę z bogną, ale... dalej czekam ;-))

Renata07-06-2005 23:01:27   [#40]
:-)) Jola, teraz czas..:-) jasne;-)
Renata08-06-2005 10:02:35   [#41]

i jeszcze tak panoramicznie..;-)

z galerii VII Forum NTI...:-)

Profesor na pierwszym planie, przy Ali, po środku..:-) mnie wcięło.., robiłam fotkę..;)

Marek Pleśniar08-06-2005 11:18:35   [#42]

ty nie mydlij tu

gdzie maelka:-)

Renata08-06-2005 12:41:07   [#43]
nooo.. maelka.., gdzie Ty?! ;-))
Maelka08-06-2005 14:47:15   [#44]

Obawiam się, że...

...we Władysławowie,z Mariolą, na kawie...Ale akurat przerwa dwugodzinna była. Na rejs Mariolę uwolniłam.

:-)

Karolina08-06-2005 17:06:06   [#45]

Obszerna relacja na SDSI

Polecam;-) Są też filmy video z sesji.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]