Forum OSKKO - wątek

TEMAT: SIO po raz ostatni (mam nadzieję)
strony: [ 1 ]
gimka29-04-2005 08:01:05   [#01]

Dwa dni temu spadła na mnie i moją p. dyrektor wątpliwa przyjemność wprowadzenia danych do SIO - dziewczyna, która miała się tym zajmować wylądowała w szpitalu i okazało się, że owszem, wszystkie dane zostały zebrane "na piśmie" ale do SIO nic nie zostało wprowadzone.

Nie byłyśmy na żdanych szkoleniach, zasiadłyśmy więc razem nad instrukcjami i poradami dostępnymi w necie, na stronach KO i <wazelina> będącym doprawdy wspaniałym i niezmierzonym źródłem wiadomości tym oto Forum </wazelina>. Skończyłyśmy. Wczoraj ok. 23. Zrobiłyśmy "sprawdź" i wszystko wyszło cacy, ale chciałabym się co do kilku rzeczy upewnić, bo w głowie już mętlik:

1) nauczyciel ma 9/18 etatu polskiego i 15/30 biblioteki. Robię mu N2 dwa razy i dwa razy wprowadzam składniki wynagrodzenia, tzn. tą samą kwotę, czy to co dała księgowa dzielę na pół i pół wpisuję tu a pół tam? No ale jak podzielić dodatek za wysługę lat? Nie... To może pod jedną N2 wpisuję kwoty a drugą wypełniam zerami?? Na razie zrobiłam tak, że ma dwa razy wprowadzone to samo, ale czy to nie będzie zinterpretowane, że pobiera dwa razy pełną stawkę?

2) Jesteśmy gimnazjum, zwykłym, bez żadnych specjalnych oddziałów czy programów: w N5 "Obowiązki" w miejscu "etap edukacyjny" wpisuję "nie dotyczy", to doczytałam, a w miejscu "specyfika oddziału" - "nie dotyczy" czy "ogólnodostępny"?

3) Jeśli mam n-la, który jest na macierzyńskim, wychowawczym czy choruje ponad 33 dni to w N6 "nieobecność" wpisuję powód a N5 "Obowiązki" wtedy nie wypełniam, tak? Program nie pokazuje, że to jest źle, ale chciałam się upewnić.

4) Czy zdarzało Wam się, że program w N2 wykazuje błąd w wysokości dodatku za wysługę lat, gdy kwota jest dokładnie taka, jaka powinna być i zgadza się z wysokością stażu wpisanego wyżej??

 

Pozdrawiam, "robiąca już bokami" gimka.

gimka29-04-2005 11:16:50   [#02]

Zmiłujcie się,

pomóżcie choć w punkcie 1...

Wertykal29-04-2005 11:36:12   [#03]

Proporcjonalnie.

Marek

bogda529-04-2005 12:26:08   [#04]

Co do 4-tego punktu - program życzy sobie podawania pełnego wynagrodzenia zasadniczego i wprowadzania procentu dodatku stażowego od pełnego wynagrodzenia zasadniczego. Dlaczego ? Tego chyba nikt nie wie!

Punkt 3 - dobrze- chyba? Też tak zrobiłam.

Punkt 2 - wpisałam ogólnodostępny.

Pozdrawiam

gimka29-04-2005 13:29:39   [#05]

Dziękuję dobrzy ludzie.

Tylko wciąz mam problem z tym n-lem polonista i bibliotekarzem - zrobiłam go proporcjonalnie, a w "Raporcie" wykazuje mi go jako 2 osoby! Zignorować? Zaznaczyć w "Uwagach"?

gajga29-04-2005 14:21:24   [#06]
U mnie podobnie: przyrodnik ma 12 h reszta to biblioteka- 9 godzin. Wykazałam mu etat + 3/30 nadgodzin, ale w jednym N2 i też nie wiem, czy dobrze. Ale ciekawa jestem kto to będzie sprawdzał (i jak)?
gimka29-04-2005 15:00:57   [#07]

Dodzwoniłam się do KO. Sukces ;-)

gajga: dokładnie ponoć tak trzeba zrobić. "Ponoć" bo pan sam się wahał :-/

Czyli w moim przypadku: zatrudniony na 18/18 a w "obowiązkach" 9/18 polski i 15/30 biblioteka.

Zobaczymy jak to będzie.

A tak a propos - OP to zbierają, scalają i ew. sprawdzają? Jak wyłapią jakieś nieścisłości będzie trzeba zmienić, czy to, co "wyeksportowaliśmy" to już przepadło? Ciekawa jestem.

gimka29-04-2005 15:01:57   [#08]

Aha - i tylko jedno N2.

Jak były dwa - program liczył to jako dwie osoby zatrudnione każda na pół etatu :/

gajga29-04-2005 23:34:22   [#09]
Wydaje mi się, że program powinien wtedy wykryć błąd (gdyby go wpisać na dwóch N2), bo pracownik nie może mieć 2 umów w jednym zakładzie pracy. Mylę się?
AnJa29-04-2005 23:39:07   [#10]
Że nie może mieć 2 umów - nie mylisz się.

Że powinien wykryć - nie mylisz się.

Ale czy wykrywa - przypuszczm, że wątpię. Np. przy zespołach głupieje. Generalnie dla niego ZS to tak jakby ZEAS ale może mieć uczniów, internat i stołówkę.

Bo to zły program był.
gajga30-04-2005 00:24:39   [#11]
Mój profesor analizy matematycznej mawiał: "komputer to taki garnek, co się do niego włoży to się ugotuje". Tutaj raczej programiści nawalili i to w w wielu przypadkach. Po samej konstrukcji programu widać, że to "składanka". Pisało go kilka osób, każdy inaczej. Ale to już koniec, czekam na efekty.
rzewa30-04-2005 00:33:55   [#12]

nie zgadzam się

jeden i ten sam pracownik (nauczyciel) może mieć 2 umowy o pracę w tym samym zakładzie pracy (szkole), jeśli umowy te nie moga być połączone - istotne warunki umowy są różne.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]