Forum OSKKO - wątek

TEMAT: przymusowy urlop
strony: [ 1 ]
L Olga27-04-2005 21:18:40   [#01]
W dniu 2 maja dzieci mamy bardzo mało.Ze względów ekonomicznych pracownicy powinni iść na urlop. Jakim aktem prawnym się podeprzeć, jeśli jakis pracownik nie chce wziąś urlopu a powinien? Nie będzie miał tego dnia co robić,a wiem że zaraz zgłosi swój sprzeciw, bo coś tam coś tam np nie potrzebuje teraz urlopu:-(
rzewa27-04-2005 23:30:46   [#02]

to odpracuje

w innym terminie i cześć.
L Olga28-04-2005 08:58:08   [#03]

nie zrozumiałam

Rzewa ja nie zrozumiałam o co chodzi w tym co napisałać. Ja sie pytama na jakiej podstawie ja mam nakłonic pracownika że dla względów ekonomicznych ma iśc na urlop. Ja wiem że jak on przyjdzie do rpacy to bedzie kawusia, siedzenie a roboty nie za wiela. Jak się chce to robota idzie bardzo wolno, oj bardzo. I niby jak to ma byc wymierne w pracy papierkowej. Jak ja mu udowodnię iz przebumelował te swoje godziny?????
prosze pomóż - jakim aktem prawnym mam się podeprzeć. W KP nie znalazłam nic o tym że pracodawca może udzielić urlopu tzw przymusowego w ustalonym przez siebie terminie
rzewa28-04-2005 09:49:24   [#04]

wystarczy zmienić organizację pracy

tylko odpowiednio wcześniej (i dobrze, gdy regulamin pracy na to pozwala jeśli jest).

Po prostu w tym dniu, w którym nie ma pracy, np. 2 maja, u Ciebie się nie pracuje, ale te godziny trzeba przepracować w innym terminie [tu: data] i po sprawie.

Przymusowy urlop staje się zbędny.

Natomiast jeśli nie ma pracy wogóle - to się pracownika zwalnia.

ola 1328-04-2005 10:29:10   [#05]
CZyktoś ma wzór takiego "papierka" co to zamiast 2 przychodzi pracownik np innego dnia np. sobota? Może
Gaba28-04-2005 16:33:30   [#06]

napisz zarządzenie...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]