Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Ocena pracy katechety
strony: [ 1 ]
bojola26-04-2005 16:39:03   [#01]
Kto dokonuje oceny pracy katechety i jakie są podstawy prawne?
rzewa26-04-2005 16:50:40   [#02]

katecheta

to nauczyciel, czyli ocenia go dyrektor szkoły - KN i odpowiednie rozporządzenie.

Można poprosić proboszcza (wizytatora diecezjalnego) o opinię - będzie to dobrze widziane.

Leszek26-04-2005 17:28:30   [#03]

rozp. - ocena pracy nauczyciela z 2 listopada 2000 r. 

§ 2. 1. Oceny pracy nauczyciela dokonuje dyrektor szkoły, w której jest zatrudniony nauczyciel.

8. Dyrektor szkoły dokonuje oceny pracy nauczyciela, uwzględniając w szczególności:

  1)  poprawność merytoryczną i metodyczną prowadzonych zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, prawidłowość realizacji innych zadań zawodowych wynikających ze statutu szkoły, w której nauczyciel jest zatrudniony, kulturę i poprawność języka, pobudzanie inicjatywy uczniów, zachowanie odpowiedniej dyscypliny uczniów na zajęciach,

  2)  zaangażowanie zawodowe nauczyciela (uczestnictwo w pozalekcyjnej działalności szkoły, udział w pracach zespołów nauczycielskich, podejmowanie innowacyjnych działań w zakresie nauczania, wychowania i opieki, zainteresowanie uczniem i jego środowiskiem, współpraca z rodzicami),

  3)  aktywność nauczycielaw doskonaleniu zawodowym,

  4)  działania nauczyciela w zakresie wspomagania wszechstronnego rozwoju ucznia, z uwzględnieniem jego możliwości i potrzeb,

  5)  przestrzeganie porządku pracy (punktualność, pełne wykorzystanie czasu lekcji, właściwe prowadzenie dokumentacji).

§ 4. Na wniosek nauczyciela dyrektor szkoły zasięga, a z własnej inicjatywy dyrektor szkoły może zasięgnąć, opinii na temat pracy nauczyciela właściwego doradcy metodycznego, a w przypadku braku takich możliwości - innego nauczyciela dyplomowanego lub mianowanego, natomiast w przypadku nauczyciela zakładu kształcenia nauczycieli - opiekuna naukowo-dydaktycznego. Opinie te powinny być wyrażone na piśmie.

§ 7. Przepisy § 1-6 stosuje się odpowiednio do nauczycieli religii, z tym że organ upoważniony do dokonania oceny ma obowiązek uwzględnić ocenę merytoryczną nauczyciela religii ustaloną przez właściwą władzę kościelną.

pozdrawiam

bojola26-04-2005 17:38:08   [#04]

Dziękuję,

mogę spokojnie oddać się ocenianiu mojej katechetki.
rzewa26-04-2005 18:36:35   [#05]

ooo!

dzięki leszku - nie doczytałam cóś...

ale myślałam we właściwym kierunku :-))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]