Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Problem z uczniem i zaj. rew- wych
strony: [ 1 ]
beera26-04-2005 14:47:29   [#01]

Uczeń objęty zajęciami rewalidacyjno-wychowawczymi.

 

Wyrasta ze szkoły podstawowej- jest w wieku dzieci, które idą do gimnazjum. Gimnazjum
w mieście. Do gimnazjum NIE MOŻNA go przyjąć, bo nie ma świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.

Co z takim dzieckiem dalej??? Czeka do 18stki u mnie?

Kto jest odpowiedzialny za dalszą edukację tego dziecka???? JST???

 

 I najważniejsze: Kto ma rozporządzenie najnowsze z dnia 7 marca 2005 w tej sprawie???

Gdzie je znajdę???

ulis26-04-2005 16:55:13   [#02]
a dlaczego nie ma  swiadectwa ukończenia SP
maeljas26-04-2005 17:06:35   [#03]

Asiu:

16. Rozporządzenia z dnia 18 stycznia 2005 r.- Warunki organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych oraz niedostosowanych społecznie w przedszkolach, szkołach i oddziałach ogólnodostępnych lub integracyjnych.

Dz. U. z 2005 r. Nr 19, poz. 167

W/w rozporządzenie określa warunki organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych oraz niedostosowanych społecznie, wymagających stosowania specjalnej organizacji nauki i metod pracy, w:

1)      przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych;

2)      przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych z oddziałami integracyjnymi;

3)      przedszkolach i szkołach integracyjnych.

 

§ 3. 1. Kształcenie dzieci i młodzieży niepełnosprawnych oraz niedostosowanych społecznie w szkołach i oddziałach, o których mowa w § 1, jest prowadzone nie dłużej niż do ukończenia przez ucznia:

  1)  18. roku życia - w przypadku szkoły podstawowej;

  2)  21. roku życia - w przypadku gimnazjum;

  3)  24. roku życia - w przypadku szkoły ponadgimnazjalnej lub dotychczasowej szkoły ponadpodstawowej.

2. Liczbę dzieci w oddziale przedszkola i liczbę uczniów w oddziale szkoły, o których mowa w § 1, określają przepisy w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół.

§ 4. 1. Przedszkola, szkoły i oddziały, o których mowa w § 1, zapewniają dzieciom i młodzieży niepełnosprawnym oraz niedostosowanym społecznie:

  1)  realizację zaleceń zawartych w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego;

  2)  odpowiednie warunki do nauki, sprzęt specjalistyczny i środki dydaktyczne;

  3)  realizację programu wychowania przedszkolnego, programu nauczania, programu wychowawczego i programu profilaktyki, dostosowanych do indywidualnych potrzeb edukacyjnych i możliwości psychofizycznych, z wykorzystaniem odpowiednich form i metod pracy dydaktycznej i wychowawczej;

  4)  zajęcia rewalidacyjne lub zajęcia socjoterapeutyczne, stosownie do potrzeb;

  5)  integrację ze środowiskiem rówieśniczym

 

Rozporządzenie z 7 marca

Rozporządzenia z dnia 7 marca 2005 r.- Rodzaje i szczegółowe zasady działania placówek publicznych, warunki pobytu dzieci i młodzieży w tych placówkach oraz wysokość i zasady odpłatności wnoszonej przez rodziców za pobyt ich dzieci w tych placówkach. Dz. U. z 2005 r. Nr 52, poz. 467

W/w rozporządzenie określa:
1)  rodzaje i szczegółowe zasady działania publicznych:
a)    placówek oświatowo-wychowawczych,
b)    młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych i specjalnych ośrodków wychowawczych dla dzieci i młodzieży wymagających stosowania specjalnej organizacji nauki, metod pracy i wychowania,
c)    ośrodków umożliwiających dzieciom i młodzieży z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim, a także dzieciom i młodzieży upośledzonym umysłowo ze sprzężonymi niepełnosprawnościami realizację obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego oraz obowiązku szkolnego i obowiązku nauki,
d)    placówek zapewniających opiekę i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania,
zwanych dalej "placówkami";  
2)  warunki pobytu dzieci i młodzieży w placówkach;
3)  wysokość i zasady odpłatności wnoszonej przez rodziców za pobyt ich dzieci
 w placówkach.

 

 

znajdziesz tu : http://www.abc.com.pl/serwis/du/2005/0467.htm

beera26-04-2005 20:09:47   [#04]

oj moja ty martuchno :-)

 

§ 3. 1. Kształcenie dzieci i młodzieży niepełnosprawnych oraz niedostosowanych społecznie w szkołach i oddziałach, o których mowa w § 1, jest prowadzone nie dłużej niż do ukończenia przez ucznia:

  1)  18. roku życia - w przypadku szkoły podstawowej;

 

dzięki- czyli ja jestem odpowiedzialna do 18 lat.

Pokickalam rozporządzenia- ze stycznia mi bylo trzeba, nie z marca;-)

 

......

ulis- nie ma świadectwa, bo to zajęcia rewalidacyjno- wychowawcze

beera26-04-2005 21:15:55   [#05]

MARTA!!!

a link na to ze stycznia inny dałabyś mi????

Bo mam tak:

Komunikat ProfInfo

Dostęp zabroniony

Dostęp do żądanego dokumentu został zabroniony.

Wejdź do serwisu online przez odpowiedni link w ProfInfo lokalnym

maeljas26-04-2005 21:23:18   [#06]

jak

nie da się wejść - to dam do wymiany plików:http://www.abc.com.pl/serwis/du/2005/0167.htm

a może tak : http://www.abc.com.pl/serwis/publik.htm - tu klipnij w dzienniki ustaw

beera26-04-2005 21:31:07   [#07]

:-))

mam, mam:-))

dziekuję bardzo!!!

piwko stawiam przy okazji :-)

beera26-04-2005 21:33:45   [#08]

Marta- ratunku

czytam to i czytam

nie ma ilości godzin okreslonych dla tych zajęć?

czy tamto z ilością godzin dalej obowiazuje?

nie ma tu przepisow w domu, a widzę, ze jesteś tam w Lublinie przed kompkiem???

maeljas26-04-2005 23:00:11   [#09]

Asiu

zabij - nie wiem - wyszło mi że obowiązuje to stare:Dz. U. z dnia 18 lutego 1997 r., Nr 14, poz. 76
zgredek26-04-2005 23:07:02   [#10]

wychodzi, że tak:


 

Dz.U. 1997 nr 14 poz. 76

  Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 stycznia 1997 r. w sprawie zasad organizowania zajęć rewalidacyjno-wychowawczych dla dzieci i młodzieży upośledzonych umysłowo w stopniu głębokim.

Status aktu prawnego: 

  obowiązujący

Data wydania: 

  1997-01-30

Data wejścia w życie: 

  1997-03-05

Data obowiązywania: 

  1997-03-05

Organ wydający: 

  MIN. EDUKACJI NARODOWEJ
beera27-04-2005 08:26:13   [#11]

kurcze

zaczynam się w tym gubić:-(

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]