Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jaka składka wypadkowa?
strony: [ 1 ]
Karolinamat26-04-2005 10:52:25   [#01]

Czy ma ktoś z Was taką sytuację?:

Pracuję w Zespole Szkół (SP i Gim) Mamy nadane trzy regony: dla Zespołu, SP i Gim.

Rozliczenia ZUSowskie robimy dla Zespołu jako całości, ale skł. wypadkową płacimy 1,73 % (czyli taką jak dla SP) Czy nie powinniśmy płacić składki takiej jak dla Zespołu: 1,20%?  Czy może rozliczać w ZUSie SP i Gim osobno? (ale wtedy jaki sens miałby Zespół)

Andrzej GZEAS26-04-2005 15:18:57   [#02]
My mamy w Zespole Szkół SP, Gimnazjum i Liceum każda placówka ma osobne Regony i Nip-y. Z Zusem rozliczamy się osobno choćby dlatego że umowy o pracę są sporządzane nie z Zespołem ale każdą placówka osobno. Skladka na wypadkowe jest 17,73 dla każdej ze szkół, a tak na marginesie czy Twój Zespół Szkół ma też NIP?
Karolinamat27-04-2005 08:24:43   [#03]
NIP mamy jeden, Regony 3. Umowy podpisywane są na Zespół. Skoro tak to może jednak będzie 1,2%?
BogdanKa27-04-2005 08:54:20   [#04]
Karolina: u mnie sytuacja jest identyczna. Płacę 1,73% wedle zasady, że ZUS jeszcze nikogo nie pogonił za stosowanie zawyżonej stawki, a za zaniżone i owszem. ;) A po drugie nie mam pojęcia czemu Zespół składający się ze Szkoły i Gimnazjum ma mniejszą stawkę. Średnia z 2*1,73% wyszła im mniejsza w ministerstwie? ;)
A jak poinformowało mnie KO: Zespół to twór tylko administracyjny, bez konsekwecji rachunkowo-finansowo-pozostałych. A po cichu dodali, że pomysł byl dobry, ale 'rozmył sie w trakcie'.

Andrzej: Takie rozliczenia są prostsze, bo nie interesuje mnie ruch kadrowy wewnątrz zespołu. Wszyskie skladniki mają NIPy i REGONy.
Andrzej GZEAS27-04-2005 09:47:25   [#05]
Jest prościej, ale z tego co wiem nie można zawierać umów o pracę z Zespołem tylko z każdą placówką osobno
Karolinamat27-04-2005 14:09:06   [#06]

Bogdan:Stawkę 1,2% wzięłam z zestawienia kodów rodzajów działalności i stopy % skł. na ub. wypadk. (zobacz np w "Doradcy" Vulcana- na końcu)

Jest takie coś jak sekcja wg klasyfikacji PKD i SP jest w sekcji M (stopień ryzyka 6) a Zespół w sekcji K (stopień ryzyka 4)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]