Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dziecko w karetce cz. II
strony: [ 1 ]
Gaba26-04-2005 02:11:29   [#01]

nie dawała mi spokoju nasza styczniowa dyskusja, ani też zapisy ustawy o zawodzie lekarza... nasze dywagacje, jakie ma prawa opiekun prawny dziecka, które ma być transportowane do szpitala, a jakie prawa i obowiązki (obowiązki przede wszystkim) ma opiekun faktyczny, np. nauczyciel.

Napisałam do rzecznika praw pacjenta i otrzymałam odpowiedź z powołaniem się na paragrafy. W najbliższym czasie zeskanuję pismo i prześlę Markowi, gdyby chciał je gdzie opublikować do naszej wiadomości, ale teraz w największym skrócie:

Opiekun prawny z dzieckiem jedzie... a opiekun faktyczny abusolutnie i jednoznacznie - nie - i nie ma prawa nikt domagać się takiej obecności,  ani też wola nauczyciela (zwyczaj w danej szkole) nie ma żadnego wpływu na obecność w karetce. Nie ma miejsca dla opiekuna faktycznego i jego obecność w karetce jest wysoce niewskazana, nikt nie ma prawa domagać, by zabrać taką dodatkową osobę. W piśmie przytaczane są argumenty dlaczego nie i dlaczego ze wszech miar jest to niewskazane.

Obowiązkiem opiekuna faktycznego jest jedynie/aż:

- powiadomić zespół ratunkowy niezwłocznie w celu udzielenia pomocy...

- udzielić pierwszej pomocy...

- pilnować do czasu przyjazdu zespołu.

bogda426-04-2005 06:55:38   [#02]

 Jestem zainteresowana umocowaniem prawnym takich sytucji, a to z tego względu że niejednokrotnie jechałam jako pedagog z dziećmi karetką do szpitala, potem siedziałam w szpitalu kilka godzin, już wtedy gdy dzieci były pod opieką lekarzy.Nieswojo się czułam, nie dokońca wiedziałam jaką mam pełnić rolę.Ni to pocieszacz, ni to opiekun.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]