Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Urlop palacza
strony: [ 1 ]
Mirosław Skura25-04-2005 14:51:05   [#01]

Palacz był zatrudniony od 15 X do 15 IV.

W jakich jednostkach czasu przyjąć okres zatrudnienia do obliczenia wymiaru urlopu?

1) w miesiącach

a) 7 miesięcy?  czy b) 6 miesięcy??; 

2) w dniach

182/365 dni???

Gdzieś czytałem że nawet jeden dzień kolejnego miesiąca zatrudnienia przyjmuje się do obliczeń urlopowych za pełny miesiąc - ale gdzie to było??

wisiak26-04-2005 12:37:00   [#02]

mojemu

obliczają kadry w Urzędzie Gminy. Napisano mu tak: Na podstawie art 171 $1 KP przyznaję panu ekwiwalent za niewykorzystany urlop w 2004 r. 6 dni, w 2005 r 9 dni.Przyznam, że robią to urzędowe kadry i nie bardzo wiem czy tak musi być. OP bardziej ufa swoim więc niech ma:))))))))))
rzewa26-04-2005 12:41:38   [#03]

przysługuje mu

w zależności od stażu pracy 10 lub 13 dni roboczych urlopu - może to być ekwiwalent lub odpowiednie przesunięcie zakończenia umowy o pracę.
Jasiu26-04-2005 12:48:15   [#04]

Ewa ma rację, z tym że ekwiwalentu nie wolno wypłacać w trakcie zatrudnieni, ale dopiero po wygaśnięciu umowy.

A może ktoś wie czy w takiej sytuacji jak teraz (wiadomo jaka jest temperatura na zewnątrz ) po wygaśnięciu umowy z palaczem, muszę dalej dostarczać energię cieplną do mieszkań, czy nie? Wiąże się to z przedłużeniem umowy. A właściwie jak to jest z tym okresem grzewczym?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]