Forum OSKKO - wątek

TEMAT: administaracja w szkole
strony: [ 1 ]
balukas24-04-2005 21:45:40   [#01]
prosze o rade: w jaki sposób rodzielic zadania i obowiazki pracownikom/pracownicom  administracji? Ogólem w szkole jest 50 pracowników (nauczycieli i nienauczycieli)? jest glówna ksiegowa i ksiegowa (ta od plac), jest dziewczyna od kadr (ale ta sie nie wyrabia); nie wiem natomiast, co zrobic z kasjerka? Niby nie jest tego duzo, ale np. stypendia z Agencji Rolnej, czy za wyniki w nauce, zapomogi trzeba wyplacic. Z uwagi na oszczednosci (znowu te oszczednosci!!!) polaczylam obowiazki kadrowej z sekretarka i kasjerka - PORAZKA NA CALEJ LINII. Zeby nie wiem jak sie kobita starala - nie wyrobi w jeden etat, bo kiedy idzie do banku - wtedy sekretarka to ja!!! A moze to ona nie potrafi sobie zorganizowac roboty??? Jak to u was jest?
balukas24-04-2005 21:47:24   [#02]
no oczywiscie mialo byc "administracja" (hi, hi!), ale temat jest powazny...
violka24-04-2005 21:57:51   [#03]

może tak

księgowa jedna, druga - od płac, kadr i kasjerka, trzecia sekretarka

u mnie jest 45 pracowników i we trzy się wyrabiają (ta druga ma jeszcze sprawy gospodarcze i bhp)

violka24-04-2005 22:01:00   [#04]

a może faktycznie kobity nie potrafią

bo u nas też oszczędności więc bedę musiała obciąć z pół etatu albo dołożyć obowiązki intendentki
balukas24-04-2005 22:03:41   [#05]

tylko, ze ksiegowa nie moze byc kasjerka - ot co!

A co z sekretarka?

balukas24-04-2005 22:04:50   [#06]
wyglada na to,ze rozpuscilam towarzystwo... czy tak?
Magosia24-04-2005 22:38:53   [#07]

Tak dla porównania

trochę inna sytuacja, bo księgowość w gminie.

Ale teczki pracowników wszystkie u mnie -pilnuje sekretarka.

Przygotowywanie  rachunków, opisywanie, zestawienia, odbiór pieniędzy - ja.

Mam prawie 100 pracowników, trzy szkoły(w tym filia)- 38 oddziałów, stołówkę...

I MAM JEDNEGO PRACOWNIKA ADMINISTRACJI-:-) -czyli wlaśnie sekretarkę, kadrową i co trzeba w jednym...

 i pół etatu intendentki na stołówkę. Nie mam żadnego kierownika gospodarczego, żadnego osobnego pana od komputerów (a mamy ponad 40 komp i wszędzie internet).

I nawet mi się nie chce tego komentować.

Dlatego przy każdej okazji mówię,że standardy zatrudnienia są niezbędne, jeśli nie ma być takich różnic między szkołami - zwłaszcza między szkołami w miastach i na wsi .

Pozdrawiam :-)

Elka Budzińska25-04-2005 10:55:36   [#08]
U mnie administracja to sekretarz szkoły i główna księgowa. Fakt, że roboty jest bardzo dużo, ale dają sobie radę. Są po prostu pracowite. I nie narzekam.
Karolinamat25-04-2005 13:16:47   [#09]

U nas jest prawie 100 osób a pracowników administracji 5,5

  • główna księgowa
  • kadrowa
  • sekretarka
  • intendentka
  • płacowa która od stycznia nic nie robi a bierze pieniądze (płace robi kadrowa z księgową)
  • i chłopak na pół etatu od "wszystkiego

Pracy jest bardzo dużo ale wyrabiać się trzeba. Acha kadrowa i księgowa ponadto mają jeszcze 3 placówki dodatkowo które muszą "robić (ok.50 osób) SUPER!!!

balukas25-04-2005 16:48:24   [#10]
podoba mi się ten chłopak "od wszystkiego"... (a wyrabia w pół etatu?)
u mnie akurat te dwie od płac i księgowości roboty mają huk, ale się wyrabiają; za to widzę, że akurat kadrokasjerkosekretarka niestety nie "przejdzie": jak przychodzi przerwa, a z nią telefony i ludzie (nauczyciele, uczniowie, rodzice i inni) to rzuca papiery, załatwia od ręki to co bieżące (bo każdemu się spieszy), a potem niczego nie może znaleźć. Cóż - diabeł widać ogonem przykrył... I tak w kółko. Fakt - marna to pociecha, że inni mają gorzej. Rzeczywiście - podziwiam zwłaszcza Magosi zaradność i przedsiębiorczość - Jezu, jak ty to robisz, a właściwie - jak ona to robi?
rzewa25-04-2005 19:18:41   [#11]

czytam i...

oczy SZEROKO otwieram.

Ja mam 0 (słownie: zero) etatów administracyjnych, 17 n-li, 20 pracowników (n-le i obsługa) i 170 dzieciaków...

Gaba25-04-2005 19:56:34   [#12]

50 pracowników, 565 dzieci

1 księgowa (zarabia najlepiej w szkole... uczcie się, a zostacie głównymi ksęgowymi...)

1 sekretarz - całość, sekretariat uczniowski, bhp, zamówienia - asystentka... szefa...

1 referent - kadry płace, ZUS i SIO, kasa

Karolinamat26-04-2005 09:21:58   [#13]

Chłopak od wszystkiego zamiast do 12 siedzi często do 15- bo lubi. W tej chwili wklepuje SIO więc musi się wyrobić. Ale i tak nasza "płacowa", która jak wcześniej wspomniałam, od stycznia sie wywiązuje się ze swoich obowiązków (płace robi księgowa z kadrową) nie przebije nikogo- w tej chwili nadrabia zaległości a w pracy potrafi siedzieć dzień w dzień do 20, a nawet dłużej jak trzeba.

Gaba a tak z ciekawości- ile Twoja księgowa zarabia?

innees26-04-2005 12:52:41   [#14]

u mnie jest 101 osób z czego administracji jest 5 referentów, księgowa główna i kierownik gospodarczy 

referent od kadr - kadrowa, referent od kasy - kasowa, referent sekretarka, referent - obsługa warsztatow szkolnych i co potrzeba lata do miasta do banku itp, i pan referent specjalista - od internetu, komputerów itp

kierownik gospodarczy od nadzoru obsługi i bhp i .... nie wiem po co :)

a główny księgowy od księgowania, od płac, od umów, od tego i tamtego :) myślę że jak się sprężę to może wchłone eteat kasjerki, kadrowej kierwonika gospodarczegi i jeszcze pare może ;) poprostu pokazałam ze potrafięwięćej i teraz zwalają na mnie co mogą :(

ja uważam że zaduzo mamy tych etatów - spokojnie gł. ksiegowa, kadrowo-płacowa, sekretarka-kasjerka wystarczyłoby no i może pan specjalista co i bedzie do miasta latał i do banku

Magosia26-04-2005 16:14:14   [#15]

Proszę o równo i sprawiedliwie ; -)))) !!!

Patrz # 7 i #14

Tylko tego brakowało,żeby mi moja jedna Pani M. to przeczytała :-)

Acha- we trzy (dyr.+wice) robimy za referentów różnych.

Ot, niby ten sam kraj, ta sama oświata :-)

balukas26-04-2005 22:07:37   [#16]
dlugo mnie nie bylo - SIO, egzaminy, AO, oswiadczenie majatkowe dla OP i Bóg wie, co jeszcze; ale dzieki za wskazówki/rady - mam chociaz skale porównawcza. Przymierzam sie do pewnej redukcji - oczywi[cie bedzie placz i zgrzytanie zebów, ale trudno - bon, budzet i rece zwiazane. Cóz - takie zycie... Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]